YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

keď mi za to zaplatíš tak sa do toho pustím :lol:
ale nie.
pokúsim sa niečo nakresliť. ešte je otázne, či sa na to bude dať pozerať
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keby chcel niekto robiť kresby okolo kaziet a techniky, tak by sa to dalo zverejniť, aj keď asi by bolo super spraviť takú sekciu tu na fóre.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

aj na tvojej stránke by sa to pekne vynímalo (fandím si)
ale ak by sa ti to páčilo, tak mi bude cťou =D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Ďalší prírastok dnes ráno.
Síce fučí viac ako včera, no i tak je krásny deň. Vybavovačky predo mnou, tak som si urobila chvíľku pohody a relaxu.

Dnešná obeť - SOCIMAG MD 46
Okrem zistenia, že je to kvalitnejší pásik ako Tudor, som si všimla, že je kazeta citlivejšia, čiže nahrávka o +2dB hlasnejšia ako zdroj. Nahrávala som na Yamaške do +4 v špičkách. Kontrola dopadla tak, že to lietalo prrrrrd do +7 =D
Super ale je, že vôbec žiadne skreslenie. Naproti tomu, kazeta ubrala výšky a pridala basy oproti zdoju. Tuším pozná môj vkus :lol: nie je to také ostré ako zdroj, takže tie výšky mi tam toľko nechýbajú. Samozrejme tam sú, len pekne uhladené.
Minutáž krátka, čiže celé nahrávanie spolu s prípravou zabrali menšiu hodinku. Super!

Spokojne sa kochám.

PS: to ste vedeli, že socimag má celý booklet ako nálepku? :lol:
Prílohy
IMG_1785.JPG
IMG_1786.JPG
IMG_1787.JPG
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

+ ešte dodám fotky predošlých troch kaziet
najskôr som vyberala zo zvedavosti ako bude kazeta hrať, no potom sa mi ukázala krásna náväznosť na nesúrodé pásky : ))
(okienko - najmenšie, stredné, najväčšie)
Prílohy
IMG_1792.JPG
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Presunula som rozvinutú konverzáciu do témy "moniatko - neskoro, ale patrí sa" viewtopic.php?f=45&t=2113
Nevedela som, kam inam to zaradiť. Ak budete mať lepší nápad, dajte vedieť. : )
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa janvys »

moniatko napísal: Štvrtok, 17. Septembra 2020, 12:33 ......dnešná obeť - SOCIMAG MD 46
Okrem zistenia, že je to kvalitnejší pásik ako Tudor, som si všimla, že je kazeta citlivejšia, čiže nahrávka o +2dB hlasnejšia ako zdroj. Nahrávala som na Yamaške do +4 v špičkách. Kontrola dopadla tak, že to lietalo prrrrrd do +7 =D
Super ale je, že vôbec žiadne skreslenie. Naproti tomu, kazeta ubrala výšky a pridala basy oproti zdoju. Tuším pozná môj vkus :lol: nie je to také ostré ako zdroj, takže tie výšky mi tam toľko nechýbajú. Samozrejme tam sú, len pekne uhladené.
Minutáž krátka, čiže celé nahrávanie spolu s prípravou zabrali menšiu hodinku. Super!

Spokojne sa kochám....
V žádném případě to není kvalitnější pásek než v Tudoru. Z toho co píšeš je naopak jasné že ta kazeta potřebuje kalibraci.
Po ní by se výkon snížil a naopak přidala kvalita záznamu.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

janvys napísal: Sobota, 19. Septembra 2020, 00:28
moniatko napísal: Štvrtok, 17. Septembra 2020, 12:33 ......dnešná obeť - SOCIMAG MD 46
Okrem zistenia, že je to kvalitnejší pásik ako Tudor, som si všimla, že je kazeta citlivejšia, čiže nahrávka o +2dB hlasnejšia ako zdroj. Nahrávala som na Yamaške do +4 v špičkách. Kontrola dopadla tak, že to lietalo prrrrrd do +7 =D
Super ale je, že vôbec žiadne skreslenie. Naproti tomu, kazeta ubrala výšky a pridala basy oproti zdoju. Tuším pozná môj vkus :lol: nie je to také ostré ako zdroj, takže tie výšky mi tam toľko nechýbajú. Samozrejme tam sú, len pekne uhladené.
Minutáž krátka, čiže celé nahrávanie spolu s prípravou zabrali menšiu hodinku. Super!

Spokojne sa kochám....
V žádném případě to není kvalitnější pásek než v Tudoru. Z toho co píšeš je naopak jasné že ta kazeta potřebuje kalibraci.
Po ní by se výkon snížil a naopak přidala kvalita záznamu.
Len poznamenam, že si to zaradil do zlej témy, preto som ti to presunula. Príspevok o socimagu je tu.
Myslím, že si nepochopil, čo som sa snažila povedať.
Je mi jasné, že tá kazeta potrebuje kalibráciu, aby sa jej potenciál využil naplno, no ja som sa len milo prekvapila, že aj bez kalibrácie to zvláda vybudenie pomaly do +7 bez úpadku.
Tým "nie je to také ostré ako zdroj" som nemyslela kritiku, skôr že to uhladila, pretože zdroj miestami pílil uši. Nemám rada prehnané výšky a Socimag ich trošku ubral, čo som aj napísala, že pozná môj vkus.
Nejdem nikoho presviedčať, napísala som svoj názor a môj názor je, že potenciál Socimagu môže byť lepší ako Tudor.
Či už s tým súhlasíš alebo nie. : )
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa janvys »

Prosto a jednoducho. Není lepší jako ten Tudor, testoval jsem oboje. Vybuzení do +7db bez zkreslení je na úkor ztráty výšek. Když ten pásek nakalibruješ tak jak má být, tzn.v tomto případě ubrat na biasu, při +7db budeš mít zkreslení velké. Proto bude potřeba nižší buzení, popř.kalibrace buzení dolů. Poté ti vyjde zhruba +2db a dobrá nahrávka. V žádném případě nebudeš mít "přehnané" výšky, ale takové jaké mají být. Tolik techniky.
Skutečnost, že se ti ztráta výšek líbí, je samozřejmě tvá osobní preference a nikdo ti ji nebere. Každý ať si nahravá dle libosti a svého ucha. Já pouze oponoval tomuto tvému tvrzení: ""Okrem zistenia, že je to kvalitnejší pásik ako Tudor"" a snažil se vysvětlit o co jde a proč tomu tak je.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Beriem.
No aj tak si myslím, že Socimag znesie aj viac ako +2dB.
Technics, ktorý kalibráciu má, ho zvládal aj nad +6dB, ale to bolo samozrejme skúšanie, čo max vydrží.
Ono v konečnom dôsledku by si každá kazeta zaslúžila kalibráciu, aby si z nej vytiahol maximum. Ďalším faktorom je charakter kazety. Každej sadne iný žáner. Len z užívateľského hľadiska je pravda taká, že si každý nahráva dle libosti.
K tomuto konkrétnemu príkladu poviem už len toľko, že som nahrávala album, ktorý nie je nijak inak nahraný, len s protivnými výškami, čiže preto sa mi výsledok Socimagu páčil. Ostatne, kalibrácia má najväčší zmysel pri dolby systéme, ktorý ja nepoužívam, takže pre mňa je dôležité, či je tá kazeta schopná nahrať čo chcem tak, ako sa mi to páči.
Z hľadiska techniky, mechaniky (teórie) ma baví o tom diskutovať. Prax je však o niečom inom.
janvys napísal: Sobota, 19. Septembra 2020, 16:57 Já pouze oponoval tomuto tvému tvrzení: ""Okrem zistenia, že je to kvalitnejší pásik ako Tudor"" a snažil se vysvětlit o co jde a proč tomu tak je.
K tomuto len - sto ľudí sto chutí. Tie kazety sú podobné, ale nie sú rovnaké. Každej môže sadnúť iný žáner a každý môže dôjsť k odlišnému záveru ako ja teraz. V niektorých prípadoch je jasné, že jedna kazeta je lepšia ako druhá (napr nová UR a UDI-CD), no ak porovnávaš podobnú triedu, tak ti vravím, že každý podľa vkusu dôjde k vlastnému záveru. Týmto nevravím, že to, čo hovorím ja je pravda, ale ani nehovorím, že to, k čomu si došiel ty je nejaké pravidlo, ktorým by sa malo riadiť. Proste každý zistí sám. Prosím, neber to nijako negatívne, ja sa nehádam ani sa nesnažím presadiť svoje.
Len mi to proste prišlo celkom odsudzujúce, ešte keď si použil "v žiadnom prípade". V tvojom prípade je to tak, v mojom zas inak a niekto ďalší zas iný pohľad. Všetko je o skúšaní, hlavne že nás to baví. : )
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

AKO HRÁ MOJA YAMAHA KX-W 952

Naschvál som dala aj podnadpis, pretože výsledky sa na inom stroji budú líšiť.
Povedala som si, že si otestujem nejaké kazety.
Začala som s tými, ktoré som aj dnes rozbaľovala (https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... &start=660)

Všetky kazety majú rovnaké vybudenie:
0dB až +4dB v špičkách
Zdroj z digitálu - Boney M Daddy Cool


Sony EF 60
Nahrávka - nejaví žiadne výkyvy. Výšky, stredy, basy - všetko má, až by sa dalo povedať, že takmer zrovnateľné so zdrojom.
Pre tú srandu som to vyskúšala ešte vybudiť čo páska znesie. Veľmi by vás prekvapil výsledok. Ešte pri +6dB kazeta zvláda nahrávku bez skreslenia. Pecka!
Táto kazeta ma naozaj veľmi príjemne prekvapila.

Sony CDit I 40
Nahrávka - rovnako bez rozdielu. Nahrávka sa mi však zdala lepšia, myslím výraznejšia. Nie moc. Ako keby ste vyčistili sklo od malých špiniek - ak by som to mala k niečomu prirovnať.
Výborná kazeta, príjemná na pohľad aj pre uši. : )

Sony HF 60
Nahrávka - kazeta prejavila vyššiu citlivosť. Ubrala výšky, zvýraznila stredy. Potrebná kalibrácia, bohužiaľ pre Yamahu nevhodná. Jedine, že by som mala na to príslušenstvo =D
Na jej kvalite to však neuberá. Potrebuje len iný stroj.

Maxell UR 60
Nahrávka - človek by čakal, že to bude ako nová UR. OMYL! Prekvapila. Veľmi dobrý výsledok. Žiadne výkyvy. Nič jej nechýba, takmer bez rozdielu od zdroja.
Poznámka - nahrávala som v decku 2, ktorý je kalibrovaný na TDK SA. Deck 1 mám na nové UR, ale ten už dlho spí.

Maxell UR original 90
Nahrávka - viem o tom, že originalka je kvalitný pásek, pretože je v nej BASF (alebo emtec?), no nebola som si istá, či zaspieva na Yamahe. Zaspievala. S prehľadom. Krásny zvuk - zdal sa mi jasnejší. Ak to mám prirovnať - akoby ste si pridali jas na obrazovke, nie moc, o 1-2 stupne.
Taktiež výborný pásek!

Konica XR-I 60
Nahrávka - myslíte, že to nie je bohvieaká kazeta? Opäť omyl. Teda neviem ako by zahrala na inom stroji, ale na mojej Yamahe zahrala velice dobre. Na to, že je to Saehan a niekto by povedal, že je to podradnejšia kazeta.
Žiadne skreslenie (ani som ju neprebudzovala), ničomu neubrala ani nepridala.

Philips FS 90
Nahrávka - prvý pokus bol vybudený ako všetky ostatné, no výsledok mi moc nesedel. Menej výrazné výšky. Skúsila som znížiť moduláciu o 2dB a už to bolo lepšie. Pravdepodobne je +4dB v špičkách príliš na túto kazetu.
Záver - vybudenie do +2dB v špičkách. Vtedy jej to sedí najviac.
Ešte je možné, že Yamahe až tak dobre nesadla, no aj tak ju dokázala pomerne dobre nahrať. Neubrala ani nepridala ničomu.

Scotch SCREAM'R 90
Nahrávka - potrebná kalibrácia, prípadne iný stroj, viac vybudiť? No u mňa až tak nezaspievala, ako by som čakala. Ubrala výšky. Možno by jej sadol iný žáner. Každopádne, nahrávať ju asi budem na Technicse s kalibráciou. A určite vyberiem iný žáner.
Má potenciál.

TDK AV-D 60
Nahrávka - velice ale velice milé prekvapenie! Od starej kazety by ste čakali šum a nie príliš vysokú kvalitu. To nie je prípad AV-D. Nemala výrazné výšky ako v digitálnom zdroji, ale skôr tak príjemne upratané. Laicky povedané "učesané" =) Nahrávka bola príjemná a vyčnievala tam nádherná bassgitara. Až ma to skoro zhypnotizovalo. Zvuk bol celistvý. To, že malinko učesala výšky je zanedbateľné, pretože celkový dojem zvuku je veľmi príjemný.
Len tak pomimo - rozhodla som sa ju rovno použiť. Takže pribudne ďalší prírastok do môjho repertoára : )

Maxell UD1
Nahrávka - bez debaty jedna z najlepších kaziet vôbec! UD1 je jedna z mála kaziet, ktorá nemá stáť v poličke ale musí sa nahrať. Je to špica, zvuk super, žiadne výkyvy.
Tu som tiež skúšala čo páska vydrží. Čo myslíte?
Neuveriteľných +7dB aj to neviem či nelietalo až mimo stupnicu a páska to zvládla bez skreslenia. Proste super!

Maxell UD2
Nahrávka - očakávala som podobnú kvalitu ako u UD1. Síce pri +7dB to už nie je ono, ale s prehľadom zvláda aj +5dB v špičkách, čo je na typ II slušné. Zvuk taktiež kvalitný, bez rozdielu. Zdalo sa, že UD2 mala najbližšie ku zdroju oproti ostatným.
Nie, že by mi o to išlo. Mňa osobitý zvuk kaziet baví a niektoré sa mi vyslovene páčia.
Každopádne - UD1 aj UD2 sú veľmi kvalitné a dobré kazety. Plus ten dizajn : )

V zápale hry sme šáhli aj do zásob Nstara:
TDK SA 60
Nahrávka - keď dôveryhodný záznam, tak jasná voľba TDK SA. Nahrávka 1:1 so zdrojom. Skúšala som vybudiť, no jej konečná sú +4dB v špičkách.

TDK SA-X 60
Nahrávka - rovnako ako u SA, avšak SA-X zvláda vyššie vybudenie. Do +7dB v špičkách.

K týmto dvom nie je viac čo napísať. Ako archívne kazety perfektné. Nie sú ale moc zábavné. (oproti ostatným testovaným)

TDK SF
Nahrávka - vraj tam, kde hrá dobre SA, nehrá dobre SF. Asi mám zázračný magič, pretože Nstar púlil okále, že čo to má znamenať :D Proste to hralo dobre! Zvládala rovnaké vybudenie ako všetky. Do +4dB v špičkách. Bez závad. Neubrala, nepridala, neskreslila. Jednoducho hrala dobre, bez badateľných rozdielov.

BASF Refence II Master 90
Nahrávka - príjemne pridala výšky. Decentne. Zvuk ma bavil. Keďže je to Refence, výsledok neprekvapí - jednoducho zhodný so zdrojom. Povedala som si, či to znesie aj viac ako +4dB v špičkách.
A znieslo. Vybudila som do +6+7dB a špičky lietali niekde za magnetofón :D a tá Referenčka to proste zahrala akoby sa nechumelilo. Jasné, bolo to už fakt len skúšanie, čo znesie, ale výrazné skreslenie tam nebolo ani náhodou.
A to sme kukali jak puci, že to dala.
Proste fasa : )

Tož môj testovací večer.
Ďakujem za pozornosť =)



PS: pôvodne som to chcela dať do "Naše subjektívne testy audiokaziet", ale tu je to asi príhodnejšie.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Kazetowich »

bavivé čitanje 😉
Píšťany do teho ! 🤘
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"