Technics RS-B965

Moderátor: AdmineR

Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa Kubrt »

Orhore, zkoušel jsem Ti napsat soukromou zprávu, ale asi to neumím. Nevím zda došla, či nikoli
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa Kubrt »

A slyšel jsi někdy RSB905? Ta Ti hraje dobře... Mám i dva tyto... Ale nemá fety na vstupu snímacího preampu. Dal jsem tam jiné opampy a je to téměř dokonalé... LM49720. Někteří je nemají rádi, ale jsou velmi detailní. Dle mých zkušeností vynikající.
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa orhore »

Žádná SZ mi od tebe nepřišla.

Ta 905 se mi ze všech těch vyšších modelů líbí nejméně. 2 operáky v zapojení class aa budí záznamovou hlavu. To u mě nevyvolává moc důvěry. LM49720 fakt ne. Kdysi mě tyhle operáky také na chvilku zaujaly. Ale ten jejich zvuk je tak sterilní a navíc se šedým zabarvením, že to fakt nejde déle poslouchat.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa Kubrt »

V čem šedý? Možná něco neslyším... Pak tu mám OP2227... Dej typ na dle Tvého dobrý operák.
Naposledy upravil/-a Kubrt v Utorok, 9. Júla 2019, 14:55, upravené celkom 2 krát.
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa orhore »

Ano OPA2227 je už daleko lepší OZ než LME49720. Sice zní na basech trochu suše, ale jinak ok. Bohužel nejde určit univerzální OZ pro všechny případy. Na různých pozicích a různých strojích se to může lišit. Obecně do těch starších analogových věcí vychází zvukově nejlépe NE5534/32. Mám ho osazený i v předzesilovačích pro přenosku gramofonu. Ale jsou tu rozdíly mezi výrobci a značné. Nejlepší jsou od Signetics, pak na zhruba stejné úrovni je Philips. V poslední době mám pozitivní zkušenosti i s JRC, ale musí být origoš. Má sice trochu světlejší vršek, ale jinak je to to samé co Signetics. Vůbec nejhorší jsou od Texas Instruments a je úplně jedno jestli je to originál či pajc. Takže těm bych se vyhnul.
Zcela jinak je to u digitálu, kde NE5534/32 nezní ideálně a tak se nejvíce uplatní moderní a často i drahé obvody, které také mám.
Naposledy upravil/-a orhore v Utorok, 9. Júla 2019, 14:02, upravené celkom 2 krát.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa Kubrt »

Neměl jsem moc příležitost takto zvukové testovat opampy. Jen si pamatuji že mi zvukově lahodily OP27 a rychlejší OP37..
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa orhore »

Asi tak. Nikomu nenutím, aby poslouchal něco co jeho uchu nelahodí. Sám někdy zkouším poslouchat operáková "zvěrstva" a říkám si, že to nehraje špatně :) .
Konkrétně u 965 si nejsem jistý konečným výběrem na pozici IC3 (buffer amp) a IC10 (budič rec. amp). Doporučené OZ A.Nikitinem mi tam stále nějak nesedí. Zejména IC3 při použití NE5532 mi vadí z důvodů větší DC složky na vstupu OZ. Bohužel jeho vstup je propojen na tvrdo s běžcem potenciometru rec. level, takže se může objevit občas i chrastění ve zvuku. Dal by se tam vložit elyt. kondenzátor, ale zase to je další překážka pro zvuk. Takže na té pozici IC3 by se hodil asi nejlépe OPA2227, ale pak mi ten zvuk připadá trochu suchý. FETy jsem zkoušel kdejaké a také nejsem spokojený. Je to ale vše už na úrovni, kterou by mnozí označili jako nepostřehnutelné. Jenže jak člověk začne nahrávat, tak všechny přednosti či neduhy těch OZ vylezou na povrch daleko více. Mám v plánu si postavit diskrétní operační zesilovač. Nějaké schéma už mám navrhnuté, takže ještě ho realizovat :) .

Jsi mě úplně mystifikoval s těmi OZ. Jsem opsal skoro vždy špatné označení :D .
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa Kubrt »

Jsi zřejmě pečlivý konstruktér. Pokud se v budoucnu podělíš o konstrukci budeme asi všichni rádi.
Ale teď poslední dobou se pídím po nějakých Low noise tranzistorech NPN do snímacího zesilovače pro úpravu SM260. Kapku víc původní KC239F šumí, má šumové číslo kolem 2 - 4dB. Někteří tam použili BC550. Děkuji za názor, případně tip.
A také nevěřím, že jsi něco sám nevybastlil a nemáš se čím pochlubit. Sem s tím :-))
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa Kubrt »

Mám jednu americkou verzi 965ky s amorfní hlavou a ještě 110V trafem. Trafo jsem už z jednoho vraku vyměnil, taky jsem vyměnil elyty ve zdrojích a pak běžné, zde popsané úpravy.
Já na pozici IC3 u 965ky použil 2x OP27 - je to asi místo, které dělá celý zvuk magnetofonu.
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa orhore »

Kubrt napísal: Utorok, 9. Júla 2019, 15:59 Jsi zřejmě pečlivý konstruktér. Pokud se v budoucnu podělíš o konstrukci budeme asi všichni rádi.
Ale teď poslední dobou se pídím po nějakých Low noise tranzistorech NPN do snímacího zesilovače pro úpravu SM260. Kapku víc původní KC239F šumí, má šumové číslo kolem 2 - 4dB. Někteří tam použili BC550. Děkuji za názor, případně tip.
A také nevěřím, že jsi něco sám nevybastlil a nemáš se čím pochlubit. Sem s tím :-))
Já bych asi také použil BC550. Nevím o žádném lepším i cenově i když možná existuje. Šumy se dají ovlivnit i nastavením klidového proudu přes tranzistor. Ale to už je větší zásah do zapojení. Pak ještě zapojení s FETy, ale nevím zda by to stálo za vymýšlení.
Kubrt napísal: Utorok, 9. Júla 2019, 16:05 Mám jednu americkou verzi 965ky s amorfní hlavou a ještě 110V trafem. Trafo jsem už z jednoho vraku vyměnil, taky jsem vyměnil elyty ve zdrojích a pak běžné, zde popsané úpravy.
Já na pozici IC3 u 965ky použil 2x OP27 - je to asi místo, které dělá celý zvuk magnetofonu.
To je zajímavé ta americká verze. Hlava je tam AX? A vyšší frekvence biasu?
Jo, máš pravdu. Ten IC3 dělá ten zvuk decku.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa Kubrt »

Ano je tam AX hlava, frekvenci bias jsem zatím neměl důvod měřit. Ale změřím...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B965

Príspevok od používateľa orhore »

Tak to ti závidím ;) . Bias by měl v této verzi frčet na 160kHz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Technics"