Zdroj signálu pre R2R .

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa pedro »

Presne ona , aj C60.Bol to môj prvý ,,stroj,, SENCOR S3000 a mal manuálne nahrávanie !
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa EZ647 »

To je veľmi historická kazeta, vždy som premýšľal odkiaľ ju moja teta vzala, a stále mi tvrdila že ju kúpila v 50tych rokoch, haha :D
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa pedro »

Skôr v 70 tych. Cca 1975-76
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa EZ647 »

Veď hej, lebo Philips predstavil CC formát až v roku 1963, naši mali zvláštne predstavy o čase :D
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa Kubrt »

Ja pouzivam pro muj R2R rad zdroj z Hi-resu. To co se mi libi najdu na rutrackeru, stahnu v hi-resu nahraju a smazu... Je to mozna nesmysl ale kupuju i hi-res z supraphononline. Big bandy. Kotoucak zvuk "zakulati" a da mu muzikalnost. I CD zni z kotouce lepe. A pak LP. To jsou skvosty, ktete pro sebe archivuji na kotoucich
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1067
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa jhradec »

Zdroj signálu- to je slovo do pranice. Popravdě jsem odstavil svůj 19/38 1/2stopé stereo z důvodu nedostupnosti dostatečně kvalitního signálu. Používat magnetofon jenom jako náhradu restitučního filtru u DA převodníku se mi jeví jako nesmysl. Digitální záznam se uchovává jednoduše a de facto i ve vysoké hustotě.
Plně analogové nahrávky se nicméně prodávají ( např. TAPE PROJECT ) takže jsem předpokládal, že by někdo mohl poskytnout ( za úhradu ) nahrávky dál.

jinak pokud by se nahrával třeba i signál z mixážního pultu ( analogového ) při koncertě- není to až tak ono- při koncertu se mixuje na poslech v sále ( amfiteátru :)).

Zajímavá technika je tzv. Binaurální nahrávání ( umělá hlava ) - určená pro sluchátkovou reprodukci.
zatím jsem v tom nic nepodnikal . :(
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa pedro »

O Binaurálnom nahrávaní sa veĽa písalo.Dávnejšie boli aj rôzne návody v odbornej tlači.No tiež som to neskúšal.Keď len spomeniem tú ,,umelo-dreveno-neviem akú hlavu s uŠami v ktorých sú vložené mikrofóny,hneď ma napadnú aj dobré sluchátka.Moje naj boli AKG K1000.Kto nepočul , odporúčam !
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

pedro napísal: Piatok, 30. Augusta 2019, 15:19 Zdravím vás ,,milovníci ,, kotúčových magnetofónov. Z akého zdroja signálu kŕmite - plníte pásy svojich 1-4 motorových miláčikov ? Myslím pri rýchlosti 19 - 38cm/s.
Nazdar Pedro, ja mam originalne master pasy, potom zvuk ako z originálneho masteru sa da dosiahnut prepisom z platni kodovanych v DBX, alebo zapis z hires suborom cez dobry prevodník.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa pedro »

Origoš master pás ,to musí byť zážitok na dobrom aparáte.Ešte som nemal možnosť počuť.A LP nahratú cez DBX zrejme len z ameriky...Digi som počul,no je to stále digi. Áno,pohodlné,rýchle a stačí hd. Či ma niekto usmerní ? Áno,platené ,,stránky,, ponúkajú vraj TOP,no je to naozaj tak , Čo sa týka aspoň frekvenčného rozsahu pre R2R na použitie 38 ky ? Mierny praskot LP mi nevadí.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Zdroj signálu pre R2R .

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

No to padneš na zadok, chlape... Iné ani nebudeš chcieť počuť. Ak chceš , niečo ti z dbx platní môžem nahrať, no poväčšine jazz a klasika, rockovej hudby vychadzalo na dbx veľmi málo. Bol na to jasný a prostý dôvod, pop, rock a metalová hudba ide v plnej dynamike väčšinou od začiatku do konca, čiže šum vynilu, materiálu, ako takého človek príliš nevníma. Iná vec je klasika a jazz, tam sa často striedajú tiché pasáže s dynamickými, tam už pri piánach a pianissimách človek tie rušivé elementy vníma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"