TELEFUNKEN SV-211

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa peterKE »

Naskytla sa moznost kupit tento pekny kusok s toroidnym trafom tak som nevahal. Vykon 2x53W, daju sa nastavit basy, vysky, loudness, 6x vstup. Tento zosilovac ma velmi prijemne prekvapil. Cakal som celkom slusny zvuk, no dostal som vyborny zvukovy prednes. Jeho zvuk ma najblizsie k pomenovaniu FLAT. V jeho prednese nic nevytrca a nechyba nic, co by kazilo vysledny dojem. Vyrovnany a muzikalny zvukovy prednes s jemnym basovym nadychom, vyborna dynamika, dostatocne prekreslene detaily v strednom pasme, slusny priestor a dobre kontrolovany bas. Je kladeny vacsi doraz na vrchny bas ako spodny ale aj tak ide slusne do hlbky. Jeho najvacsou prednostou je ale to, ze ho mozete pocuvat aj hlasnejsie a nedochadza k skresleniu, mate chut stale pridavat hlas ;) Povedal by som, ze mu ani nesedi tiche pocuvanie. Velmi dobre sa pocuva a je idealny na celodenne pocuvanie, jeho zvuk je pohodovy, nekonfliktny, bez naznaku nejakej agresivity. V porovnani napr. s kvalitnym vintage zosilovacom mu chyba trosku viac vzduchu a este rychlejsia dynamika. Sluchadlovy vystup patri kvalitou tiez k tym lepsim, phono neviem posudit nakolko nemam gramofon. Zosilovac som mal napojeny na Dynaudio Audience 52 a Nad C 565BEE.
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tortillahot napísal: Streda, 5. Decembra 2018, 00:30 Naskytla sa moznost kupit tento pekny kusok s toroidnym trafom tak som nevahal. Vykon 2x53W, daju sa nastavit basy, vysky, loudness, 6x vstup. Tento zosilovac ma velmi prijemne prekvapil. Cakal som celkom slusny zvuk, no dostal som vyborny zvukovy prednes. Jeho zvuk ma najblizsie k pomenovaniu FLAT. V jeho prednese nic nevytrca a nechyba nic, co by kazilo vysledny dojem. Vyrovnany a muzikalny zvukovy prednes s jemnym basovym nadychom, vyborna dynamika, dostatocne prekreslene detaily v strednom pasme, slusny priestor a dobre kontrolovany bas. Je kladeny vacsi doraz na vrchny bas ako spodny ale aj tak ide slusne do hlbky. Jeho najvacsou prednostou je ale to, ze ho mozete pocuvat aj hlasnejsie a nedochadza k skresleniu, mate chut stale pridavat hlas ;) Povedal by som, ze mu ani nesedi tiche pocuvanie. Velmi dobre sa pocuva a je idealny na celodenne pocuvanie, jeho zvuk je pohodovy, nekonfliktny, bez naznaku nejakej agresivity. V porovnani napr. s kvalitnym vintage zosilovacom mu chyba trosku viac vzduchu a este rychlejsia dynamika. Sluchadlovy vystup patri kvalitou tiez k tym lepsim, phono neviem posudit nakolko nemam gramofon. Zosilovac som mal napojeny na Dynaudio Audience 52 a Nad C 565BEE.
Som rad ze si spokojny kedze v tomto konkretnom nakupe mam prsty ako dohadzovac (predavajuceho nepoznam) a ty si sakra narocny posluchac ;-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa peterKE »

Veru dobry odhad si mal, ale az taky narocny zas nie som :-)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa pepst »

Dá sa nejako identifikovať OEM (reálny) výrobca zosilňovača? Napr. podľa nápisu na plošnom spoji, atď.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa peterKE »

pepst napísal: Streda, 5. Decembra 2018, 17:03 Dá sa nejako identifikovať OEM (reálny) výrobca zosilňovača? Napr. podľa nápisu na plošnom spoji, atď.
Pozriem fotky co som urobil a doplnim, pripadne ho otvorim a zistim nieco blizsie :-)

Nasiel som nazvy ako Topcon, Yuhai Electronic ltd. - Cina.

Pomozu take fotky?
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Naposledy upravil/-a peterKE v Streda, 5. Decembra 2018, 21:17, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa peterKE »

Toto mam z hifitest.de - komponenty boli vyvinuté a navrhnuté v Nemecku, distribuované spoločnosťou intron GmbH v Saarlande.

Ale este pozriem vnutro.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pekný malý zosik s nádychom aj dizajnom high-endu a podľa majiteľa so skvelým zvukom za hubičku - čo viac si priať ? Iba viac takýchto výrobkov !!!
Porovnáš aj so zázračne hrajúcou krabicou od topánok? (Sansui 331)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa peterKE »

Ano budi dojem drahsieho stroja. Tiez vyzera pekne, hlavne v tme ked svieti ten displej na modro. No Sansui 331 ma hned na prvy posluch viac toho povestneho vzduchu, samorejme FARBU aku ponukaju iba vintage masinky, zivsi, surovejsi zvuk nastrojov, bas ide hlbsie, aj dynamika je rychlejsia. 331 ma vytiahnute vyssie stredy do popredia, co posobi na vysledny zvuk velmi pekne. Ked spieva spevacka, tak je dominantna a zvysok kapely ju obklopuje. Telefunken sa javi ako Flat doslova, vsetko v rovine, nikto a nic neprekrikuje zvysok hudobneho celku a je kludnejsi. 331 je oproti nemu ako dieta s ADHD :-) 331 hra perfektne aj potichu, co vedia iba fakt kvalitne zosilovace. Telefunken potichu az tak nezaujme, ale naopak, hlasnejsi posluch velmi zabavny a navykovy ako droga. Ako som ti raz aj pisal, pri 331 je to ako ked hori ohen a vidis aj uhliky, ktore odlietaju. Alebo ked spieva spevacka, citis ako sa pri spievani pousmeje. Pri 211 vidis ohnik tiez, ale tych uhlikov odlieta menej, vidis spevacku ako sa pousmeje takisto ale pri 331 citis, ze si predtym aj oblizala pery :-) Telefunken ma jednoducho teply a neunavny zvuk na dlhy posluch, nenarocny na hudobny styl. Asi tolko v skratke.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1936
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Výborná voľba,ja mám ešte staršiu zostavu tuner,preamp a koncák série C,CT 1 tuner,CP 1 preamp a koncák CM 1 ahrá to spolu ako čerstvá malina.Čo písal všetko hrá ako top ale ak začneč moc síliť korekcie tak už to nieje ideal,viac mu chutí v zostave hrať ako píšeš Flat,ak chýba bas,zapnúť Loudnees.A tiež potvrdzujem čistý zvuk a náchylnosť pridávať stále väčšie decibely.Niekde tu už som aj s foto o tom v minulosti dával,hold poctivá robota.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1936
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1936
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tie filter kondíky sú mi podozrivé na foto,pôvodne dávali Telefukáče Elna alebo Fraco.Žeby niekto už menil alebo novšia doba iné súčiastky ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: TELEFUNKEN SV-211

Príspevok od používateľa peterKE »

daniel00421 napísal: Nedeľa, 16. Decembra 2018, 19:49 Á našiel tu:viewtopic.php?f=6&t=161&p=509&hilit=telefunken#p509
Pozeram, ze velmi tvary nezmenili, iba trosku uhladili ;) Najviac mi to pripomina Teslu, ale dobre vediet, ze tato rada je zvukovo tiez podarena.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"