Denon PMA-1080R

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Denon PMA-1080R

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Písal sa rok 2012 a ja som bol v začiatkoch hifi bádania, hľadania ...
Jedným zo zosikov, čo sa mihli u nás doma, bol tento krásavec.
Napriek tomu, že pôsobí svalnatým dojmom a má aj vysoké modelové číslo, hral citlivo a jemne. No vedel aj zatlačiť.
Nezdržal sa však dlho, takže viac si nepamätám.
Mal vyspelý, sofistikovaný zvuk. Tento model som odvtedy nikde nikdy v ponuke nevidel.
Kamoš má PMA-1060 a ten sa mi javil kus mocnejší. Ale nemali sme možnosť ich porovnať. Škoda.
Prílohy
Denon PMA-1080R
Denon PMA-1080R
Denon PMA-1080R
Denon PMA-1080R
Denon PMA-1080R
Denon PMA-1080R
Denon PMA-1080R
Denon PMA-1080R
Denon PMA-1080R vnútro
Denon PMA-1080R vnútro
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Denon PMA-1080R

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ja mám novší PMA 1510. Nie je to vintage, ale hra neskutočne dobre
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon PMA-1080R

Príspevok od používateľa Kazetowich »

iwwo111 napísal: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:33 Ja mám novší PMA 1510. Nie je to vintage, ale hra neskutočne dobre
Ahoj. A vitaj.
Niektoré Denony sú skutočne vydarené - ten tvoj som počul len na youtube zatiaľ, ale hral na nejakých širokopásmach s hornovou ozvučnicou a exotickou konštrukciou - muzika náročná vážna akustika - a hralo to teda z toho videa na sluchátka nádherne.
Ale čo som počul naživo od Denona a páčilo sa mi, bola PMA-1060 a to už má vážny zvuk, čo môže konkurovať tej elite.
Po Denonoch a spol, som prešiel na Sansui a vintage Pioneer - to je pre mňa konečná.
Moje stroje nájdeš predstavené v kat. zosilňovače ak by ťa to zaujímalo. Nie sú drahé, ale začal som ich zbierať pár rokov dozadu, keď ešte bol lepší výber aj ceny. Väčšinou som sa zmestil do 100€ / ks.
A pokukaj stránku - celkovo za rok čo existujeme, sa tu toho už stihlo popísať.
Len upozorňujem, že tu u nás je neduhom odbočiť a potom máme offtopic v každom vlákne - ale tak dá sa na to zvyknúť :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Denon PMA-1080R

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Kazetowich napísal: Pondelok, 16. Septembra 2019, 07:19
iwwo111 napísal: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:33 Ja mám novší PMA 1510. Nie je to vintage, ale hra neskutočne dobre
Ahoj. A vitaj.
Niektoré Denony sú skutočne vydarené - ten tvoj som počul len na youtube zatiaľ, ale hral na nejakých širokopásmach s hornovou ozvučnicou a exotickou konštrukciou - muzika náročná vážna akustika - a hralo to teda z toho videa na sluchátka nádherne.
Ale čo som počul naživo od Denona a páčilo sa mi, bola PMA-1060 a to už má vážny zvuk, čo môže konkurovať tej elite.
Po Denonoch a spol, som prešiel na Sansui a vintage Pioneer - to je pre mňa konečná.
Moje stroje nájdeš predstavené v kat. zosilňovače ak by ťa to zaujímalo. Nie sú drahé, ale začal som ich zbierať pár rokov dozadu, keď ešte bol lepší výber aj ceny. Väčšinou som sa zmestil do 100€ / ks.
A pokukaj stránku - celkovo za rok čo existujeme, sa tu toho už stihlo popísať.
Len upozorňujem, že tu u nás je neduhom odbočiť a potom máme offtopic v každom vlákne - ale tak dá sa na to zvyknúť :lol:


Ahoj. Ten zosik ma presné označenie PMA 1510AE. Nevybral som ho náhodou. Pokukoval som po formáte SACD, nikdy som ho pred tym nepocul, no vela čítal, ze je to podobné analogu, mäkký a príjemný zvuk. Do LP sa mi velmi nechcelo kvoli narocnosti, aj financnej. V roku 2011 vyhral Denon cenu Eisa v kategorii stereo. Konkretne tento zosilovac a SACD DCD 1510 AE. Pasuju k sebe neskutočne. A vyhoda pre mna, posledny zosilovac, čo má vstupy na 2 rekordery. Takže je v mojej obyvacke mam k nemu zapojenu Aiwu AD-F910 a Marantz DD82. No a zamozrejme SACD a sietovy prehravač, tuner, internetové radio, vsetko v jednom. Denon DNP720AE. To je moja hlavna zostava. A odbocil som teraz tiez. :D proste debata je debata. :D
Naposledy upravil/-a iwwo111 v Pondelok, 16. Septembra 2019, 11:04, upravené celkom 2 krát.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Denon PMA-1080R

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ešte foto
Prílohy
20190916_102004.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon PMA-1080R

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ani sa človeku nechce veriť, že to už je tiež vintage
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"