Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku

Príspevok od používateľa Kazetowich »

možno som na niečo zabudol - ale to podstatné je tu.
Nechal som si asi 6-7 zvukovo top kúskov. Ostatné išli papá.
Jedno také múdro čo vyplynulo zo skúseností - výkon NIE JE dôležitý.
Aj 2x10W dokáže krásne zahrať - a dynamicky - plne. Ale musia to byť tie staré waty - nie tie o-j-ebané moderné.
A papier znesie všetko. Skreslenie a výkon na papieri - to je len marketingový .... oný. Uši sú najlepší sudca.

Každému osve sa venujem v jednotlivých vláknach tu
https://www.vintagehifi.sk/viewforum.php?f=6&start=50
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Príspevok od používateľa janvys »

Klobúk dole !
Takhle všechno zdokumentované! Teď mě mrzí, že jsem to nedělal stejně. Jediné co jsem si vždy dokumentoval, byly auta. 57 ke dnešnímu dni. Možná někdy založím vlákno v automoto a ke každému autu udělám komentář. Přece jen je to odvětví, kterému jsem věnoval po většinu života mnohem více času a úsilí, než k hifi. Dnes je to přesně naopak.

Ale zpátky k hifi - klobúk dole a palec hore Romanovi.
Můj první opravdový zesík byl Sony tuším z roku 1983/4. Nepamatuji se model, ale v katalogu ho poznám.
Měnil jsem to pak jako baťa cvičky. V paměti mi zůstaly jen některé. V roce 1990 jsem měl první "dospělý" zesík a bylo to Sony TA-F700ES s dřevěnýma bokama, na který vzpomínám rád, a ne jen to, že tehdy stál příšerné peníze, ale opravdu hrál s velkým H. Pak to byl Pioneer z přelomu 70. a 80.let (nepamatuju model) a Akai AM95 s bočnicema někdy v polovině 90.let. Ostatní zesíky sem psát nebudu, jelikož bych spamoval Romanovi vlákno víc, než jsem již zaspamoval :D

Dnes už nejsem na zesíky (a s tím souvisí i bedny) tak zatížený jako kdysi, protože již nemám perfektní akusticky ideální místnost, kde bych jejich kvality mohl správně hodnotit a užít si dokonalého zvuku. A kde bych jejich kvality využil. Poslouchám z 90% na sluchátkách. Jestli ještě někdy si takovou mistnost vytvořím, začnu vážně uvažovat o nějakém hájendu, hlavně co se beden týče.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Edit: Doplnený Kenwood KA-1100D od 2Mato
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... 490#p16490
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Podopĺňal som trochu texty.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Príspevok od používateľa vlado.bb »

S tymi hodnoteniami zosilnovacov by som bol opatrnejsi.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Príspevok od používateľa Nstar »

Toto je dalsia mozna trecia plocha.
Watt je vzdy watt. Dolezite je aku informaciu obsahuje. Ci je v tom nabalene mnoho druhov skreslenia a vysledok je hluk alebo...
Citlivost bedni je tiež dolezita pri 10w, podme pocitat: bedne su citlive 85db/1w
88/2, 91/4, 94/8...priblizne. 94db je uz dost blizko hudobnikov lenze 10w amp v tychto vysinach nema asi skreslenie 0,000001% ale hluk
Mne osobne veselo,, staci ten prvy watt +ostatnych 59 na spicky " bo moja akustika je...ale mozeme dalej polemizovať, nie sa vadit normalne zabava
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Príspevok od používateľa orhore »

Multikanálové zesilovače bych nechal jen pro filmy. Málokterý hraje dobře klasické stereo. Takže se nedivím, že se Kazetowichovi nelíbily.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Je tam veľa premenných - bedne, akustika, káble (-:), poslucháčske preferencie, zdroj signálu, technický stav ... ako to všetko spolu ladí.
Samozrejme preto toto hodnotenie zosikov je SUBJEKTÍVNE a vzťahuje sa na moje pomery.
No viem to posúdiť - keďže som mal možnosť porovnať toľko strojov a všetky sa tu "ohriali" nejaký čas - minimálne týždne. Takže to nie je nejaké vzbrklé polhodinové odfajčenie. Všetky mali dosť času aby ukázali čo v nich je.
Samozrejme sa pri tom veku strojov prejavuje aj technický stav - nie všetky boli v ideálnom stave po generálnej oprave ako robil Dano na Pioneer Sa-600. Generálkou prešla aj Saba Telewatt - no ona má taký hutný plný zvuk a oproti pioneerom z toho istého obdobia tomu chýba vzdušnosť. Ale napr. 2Mato ju počul a povedal že to je najlepší zosik čo som mal (čo počul u mňa) - takže sto ľudí, sto chutí. S nikým sa nebudem hádať - každý má svoju pravdu, vkus, uši.
Takisto každý model (aj z rovnakého obdobia) má iný zvukový charakter.
Nie je lepší príklad ako dva Pioneery z rokov 1968-9 - Pioneer SX-300T a 770. Ich zvukový prejav je dosť rozdielny. Oba sú v pôvodnom stave - pokiaľ viem bez zásahu. Takže po cca 50 rokoch ich parametre asi nebudú rovnaké ako pri opustení továrne v Japonsku.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Zosiky čo som mal / mám - od počiatku (Kazetowich)

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Na doplnenie
nemecke AUDIO pri testoch uvadzalo hodnotu AK /audio kenzahl /,tykalo sa to iba bedni a zosilnovacov.Platilo,hodnota zosilnovaca AK mala byt vacssia / rovnaka /ako AK bedni.Jednalo sa vyslovene o ELEKTRICKU vhodnost prepojenia komponentov,nie ZVUKOVU.Pri nevhodnom spojeni AK bedni a zosilnovaca moze sa dojst k mylnemu nazoru,ze zosilnovac je zvukovo zly.
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"