Top zvuk za trochu penazi

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ja SUPRA EEF biele a Tasker. Aj jeden Sommer
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa vlado.bb »

NF kable mam z vypredaja / 3m kabel za 3 Eura /nastrihane na mieru,kozmetika Via blue,kapacita 100pF na meter,viac neriesim.Real Cable ci ako sa to volalo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa oneeeee »

a čo poviete na toto . postriebrená meď a teflon do 400° C .
Prílohy
kabel.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

že to prežije aj opekačku
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa oneeeee »

na 50% máš pravdu . opekačka v americkom komunikačnom ,opancierovanom kontainery .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa Amateur »

... zas kable. Asi tisic slepych testov ukazalo, ze je uplne jedno, ci take alebo onake, ja som pocul hrat medennu stavebnu dvojlinku aj kable z cisteho striebra hrube ako palec. A hovno vianocka, detaily radovo v desattisicinach percenta skreslenia pocuje ultracitlivy smerovy mikrofon, ale clovek nie. Obzvlast ohucany sustruznik, ktory a jemu podobni miluju taketo masturbacne sebaprezentacie. Po rozsiahnej diskusii sme dospeli nazoru, ze najlepsie napr. reproduktove kable boli tie co mali Telefunkeny a Grundigy v 70tkach s 80tkach napevno. Ultratenky vlas cistej medi, tie kable boli hrube snad 1mm, ale prenos podla nameranych hodnot az fyzikalne nemozny.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Amateur napísal: Streda, 13. Marca 2019, 17:52 ... zas kable. Asi tisic slepych testov ukazalo, ze je uplne jedno, ci take alebo onake, ja som pocul hrat medennu stavebnu dvojlinku aj kable z cisteho striebra hrube ako palec. A hovno vianocka, detaily radovo v desattisicinach percenta skreslenia pocuje ultracitlivy smerovy mikrofon, ale clovek nie. Obzvlast ohucany sustruznik, ktory a jemu podobni miluju taketo masturbacne sebaprezentacie. Po rozsiahnej diskusii sme dospeli nazoru, ze najlepsie napr. reproduktove kable boli tie co mali Telefunkeny a Grundigy v 70tkach s 80tkach napevno. Ultratenky vlas cistej medi, tie kable boli hrube snad 1mm, ale prenos podla nameranych hodnot az fyzikalne nemozny.
Riešime práve to, že drahé káble sú woodoo ! :lol: Finančná pasca pre idiotov.
Dobré a tesné konektory a čisté/odmastené dosadacie plochy sú základným predpokladom samozrejme.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa phexsys »

Vidíš to, čistota medi...

Signálové som si robil z RG62 a konektory Neutrik, potom som kdesi splašil Hama káble z rady Home cinema, ohybnejšie s lepšími konektormi za hubičku (tiež koaxiál). Áno mám aj Audioquest Slate, ale ostal som pri CYSY 4x2,5 - krížovej štvorke z Hornbachu a Sommer Cable Orbit MkII. Našťastie som hluchý...
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa Nstar »

Ta teoria neni uplne spravna, na kabloch zalezi podľa mna dost ale to uz kazdy musi mat vlastnú skúsenosť. Ak by to bolo jedno tak do gramca mozes dat hlinikove kable zo starych el rozvodov
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nstar napísal: Streda, 13. Marca 2019, 20:28 Ta teoria neni uplne spravna, na kabloch zalezi podľa mna dost ale to uz kazdy musi mat vlastnú skúsenosť. Ak by to bolo jedno tak do gramca mozes dat hlinikove kable zo starych el rozvodov
Presne,pri gramci je to počuť,prepoj medzi gramcom a preampom súvisí hlavne kapacita a zatienenie kábla a je to hodne počuť rozdiely v rušení a skreslení.Ja pužívam symetriu kabel tj.na kanál 2 žily s tienením a zapájam na cinch stred linka a potom tienenie oplet s druhou žilou.Dobré je mať potom gramec s preampom spojený ešte so zemou a kostrou prístrojov samostatným drôtom že.Na toto sú vhodné kvalitnejšie káble symetrické pre mikrofony s čo najnižšou kapacitou a mikrofoničnosťou,bezkyslikatá meď a samo slušné konektory.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: Top zvuk za trochu penazi

Príspevok od používateľa Amateur »

Ja nepouzivam gramofon.
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"