moje kazety, dat, md, na moji Půde, ktere hraji, nahravam, posloucham

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa David Davidian »

moniatko napísal: Streda, 5. Augusta 2020, 19:41
David Davidian napísal: Streda, 5. Augusta 2020, 19:22 Mam dostat jeden balik, kde jsou ruzny AD,,FR,AD-X,SF, AE, kazety. V perfeknim stavu, jednou nahrane na Revoxu.
Mne sa dostala jedna jediná AD do rúk - perfektný pásek! Keby mám možnosť, tak by som brala aj 10.
Len sú to drahé kazety ťažko k sehnání... Teda za rozumný peniaz.
JJ jednu AR-X muzu postradat. ted jsem se dival a mam asi 5 ks. Bohuzel ale rozbalenou a jednou nahranou. Pokud nevadi.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa moniatko »

AR-X chcel kazetowich, ale nebránim sa ani ja =D
Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa David Davidian »

Moniatko - OK muzem se pak domluvit :-)
Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa David Davidian »

AdmineR - JJ jednu pustit muzu ... domluvime se ju
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej už vieme o tom že chromdioxid akosi priskoro starne a stráca kvality a možnosti vybudenia, ale zistil som že aj veľmi záleží na stave a skladovaní.
Konica je väčšinou Čína, prípadne Saehan a u tej Číny boli problémy so spojivom, tak ako aj u starších Basf ferro a niekoľko ďalších výrobcov, kolabs spojiva je také to definitívne zbohom páske
Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa David Davidian »

EZ647 - jj je to tak... ale co vydrzi tak jsou to starsi SONY HF ty Francie, itali a usa. vcera jsem na ni nahraval a vysledek vynikajici. a starsi sede HF ty jsou bozi. mam jich asi 40ks v super stavu a hlavne HF-S ty cerne starsi... ty jsou dokonaly...
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

chromky držia aj 30 ročné . normalky tie sú K.O.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

30rokov sú dneska mladé kazety, vrchol kvality väčšiny firiem bol podľa mňa 1985-1988 a to je už 32-35rokov. Ale hej sú kazety čo majú 50rokov a sú v poriadku, a kazety čo sú z roku 2000 a sú nepoužiteľné.
Sony kazety držia, tam má degradácia spojiva inú dosť nepeknú dohru, u vybraných modelov, alebo len šarží? CDit chrome USA, aj CDIT PRO, čo sú vlastne UX a UXS pásky došlo k degradácii spojiva v zmysle že po jednom prehraní zničia hlavy, doslova vytrhajú diery do tých lacnejších permaloyových, dosť sa o tom písalo na tapeheads, niekde v popise kaziet Sony CDit USA som nechal odkaz
Ostatné čo neškrípu, nelepia sa, ani nebrúsia nadmerne hlavy tak nechávajú biely prášok a to hlavne TDK Metal aj drvivá väčšina metaliek, s výnimkou Maxellu. Aj niektoré pseoudochromy s tým majú problém. Zatiaľ u niektorých značiek postačí po jednom a viac prehratí čistiť hlavy, u TDK Metal je to taký nekonečný príbeh, čistenie zakaždým. Ľudia z prímorských oblastí majú túto degradáciu spojiva veľmi urýchlenú, môžeme byť radi že sme v našej zaostalej stredozemskej krajine.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

David Davidian: Není zač :-). No pokud jsi "novým šílencem" myslel mě, tak já to vlastně sbírám od mala, nevím, asi to bylo nějak ve mně. Za tu dobu se mi podařilo nasbírat pořádný množství věcí (pokud ti nevadí číst romány, tak si o tom můžeš přečíst v mém vláknu v Představení členů), ale co se zabalených kazet a techniky týká, tak tam jsem pozadu snad před většinou zdejších členů :-? ..

Jak furt říkám, analog má svoje nezaměnitelný kouzlo jak zvukově, tak i fyzicky - vezmeš do ruky cívku, kazetu nebo desku a u desky dokonce ten zvuk i vidíš, ale u takovýho CD (který sice nemusím, ale neodsuzuju ho) se tohle všechno ztrácí - dáš ho do mechaniky a je z toho stejný zážitek jako by sis stáhl danou skladbu z netu..
Ale za digitál jsem nesmírně rád, snadno se s ním manipuluje, což dost pomůže i při tvorbě hudby a taky díky němu vzniklo plno nových žánrů.
Holt, každé má svoje výhody i nevýhody.


I já moc děkuji a ať se daří i tobě ;-)
Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa David Davidian »

EZ647 - Nastesti moc metalek nemam. Mam jen dve. Sony metal XR a FUJi FR METAL. ta Fuji nenechala ani prasek. drzi pekne. u te Sony jsem musel cistit Isopropanolem. Mas pravdu, je to tak. Větsinou pouzivam normalky, ale na jedinencny kapely kdyz nahravam, tak na Maxell XLII-ty sede. vypadaji jak keramicky. Vynikajici telo, pasek, design. A nikdy me jeste nesklamala. Tyhle starsi kousky si nechavam a zvlastni kapely. z 80 let.
Naposledy upravil/-a David Davidian v Štvrtok, 6. Augusta 2020, 06:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa David Davidian »

SilverFox•NSK - jj taky to tak mam. mam kazety od 9let. Do dnes mi nektere hraji hur a nektere zase dobre. To bylo vyvojem techniky, ktera se ke me dostala prostrednictvim Stryce. Zacal jsem u tech malych mono kazetacich. Meli jsme tusim jvc a potom sony. Pak prisla na radu nejaky ten tesla gramo s radiem :-) no a uz to zaclo. Kotoucaky, zesilovace, tape, gramo, Moje prvni sestava byla Philips. Stereoreciever, ktery mel krasny VU metry a i tape. No a pak sony, jvc, Teac. JJ ted je to uz jinde. Nevadi mi slohovky :-) nemyslim to spatne, moc rad se dozvium neco noveho. O tom tady jsou ty skupinky HIFII a Analog atd.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moje milovane kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Zaujímavé, práve na Sony Metal som nikdy nevidel problémy so špinením hláv, len problémy s vybudením niektorých novo rozbalených z fólie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"