SilverFox•NSK - Audiokazety

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 11. Decembra 2019, 23:01 EZ647: Chytat za slovo mě nemusíš ;-). Já psal, že mi přijde, že na Normálkách se nátěr udrží mnohem líp, tedy že i při pořádném zmačkání se odloupe menší množství vrtsvy než při slabším pomačkání Chromky - tedy aspoň této konkrétní BASF CM II.
Vím to moc dobře, protože s totálně zmačkanými páskami mám dost zkušeností od mala a šlo téměř vždy o Normálky. Při čištění a opravování se vrstva moc neloupala.
Pak mám ale i vloni pořízené kazety, kde se záhadně vrstva nesloupne ani při stržení lepící páskou - a to opakovaně. Nechápu jak je to možný, ale při odstraňování lepidla z pásky díky vadné slepce, jsem lepidlo sundaval svoji metodou strhávání lepící pásky a magnetická vrstva zůstala netknutá.
Prosím ťa a to lepíš bežnou foliovou páskou ? tam hrozí po dobe tiež výtok lepidla spod folie,na to sú špecialne lepiace pásky,v núdzi sa dá použiť aj klasika zlepka pre kotúčové pásy a neodteká ani po desaťročiach lep z toho média.Myslím a čo poznám tak sa na cievkach robili zlepky pre kazety v šírke 4mm a poznám že to robil 3M-Scotch a Ampex.Ja som užíval práve Scotch ale na klasiku pásy v šírke 6mma lepil len lkolmo tou 6mm šírkou a presne zastrihol.
Urobím pokus na starej kazete a nafotím s novou zlepkovou páskou pre kotučaky RMG,abybsa pochopil význam tohto môjho textu.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Aj ja to lepím bežnou izolepou, zatiaľ nemám problém a to sme tak lepili aj pred 25rokmi a tie pásky fungujú dobre, otázne je či vtedy bola iná lepšia izolepa než dneska.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Já vím, že jsem tu první tavenou rozlámal otřesně, ale věř mi, že jsem ten odlamovací nůž zkoušel, taky jsem to tam i uváděl, ale protože se to nepodařilo díky pořádnému stavení, tak jsem použil ten špendlik.

Jinak jo, já nikdy neměl a nemám tu spešl lepící pásku, vždy jsem to dělal tím co jsem měl k dispozici. Jako malej (5 a víc) jsem často bohužel měl buď hnědou, pořádně širokou pásku na lepení krabic a pak i lepící štítky do etiketovačky. Jasný, zní to otřesně, ale co jinýho jsem měl dělat, když jsem potřeboval slepit pásky a neměl jsem ani tu obyč průsvitnou.. A navíc jsem netušil, co se může stát.
Samozřejmě, že tyto drastické slepky nyní zpětně budu opravovat, protože mi to propatlalo sousední závity i těla kazet..

Pak jsem v papíráku objevil pevnější a barevné lepící pásky, které vypadaly dokonale jako ty studiové, tak jsem jich kupoval plno a taky je dost používal. No bohužel, výrobce debil použil nějaký šmejd lepidlo, který se po pár letech rozteklo a zničilo mi to tak kazety i kotouče prolepením sousedních vrstev.
Tak jsem to opravoval už jinými podobnými páskami, ale i průsvitnými páskami, které bohužel taky stály za hovno a situace se opakovala.

Nyní jsem přišel na grif, jak zjistit, která lepící páska se po letech rozteče a která snad vydrží co nejdýl.. A zatím se mi to osvědčuje.


Ale jinak, nemysli si, že ty studiové lepící pásky jsou taky kdoví jak spásné - nemálo kotoučových pásek ze studia, které byly lepené jsem musel taky čistit, protože lepidlo se taky rozteklo. A toto se stalo i u originálně lepených audiokazet.
Mnohem lepší situace byla, když se ta lepící páska taky zničila, ale tím způsobem, že lepidlo zeschlo a při ohnutí se rozpadlo. Pak stačilo jen očistit drobky a slepit.
Takže i na ty studiové není 100% spoleh :-(


Navíc já stříhám vše ručně a pouhým odhadem, nemám na to žádné pomůcky. Bohužel i za špatných světelných podmínek. Ale už se mi to podařilo vycvičit tak, že se mi daří stříhat poměrně dost rovně.
V případě kazetových pásků to tedy dělám od oka, často i v případě kotoučových, ale tam pokud nezachraňuju původní záznam, tak dám ty kousky pásek přes sebe a střihnu, tak mám perfektně rovný střih. Jenže většinou mi právě jde i o záchranu původního záznamu, takže nemám šanci páskem moc plýtvat.

Podívej se třeba na tu dnes opravovanou BASFku, ano, vím, trochu mi to ujelo, ale kdybych se to snažil odlepit, tak bych ten pásek jen víc zničil a na fotce to vypadá brutálněji, než to je ve skutečnosti.
Opravdu se jedná o kazetový pásek!
CIMG2062.jpg [výřez - L1783, P2057, N1284, D1596].JpG
CIMG2062.jpg [výřez - L1783, P2057, N1284, D1596].JpG (104.24 KiB) 8017 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

03. Sbírka narávacích a originálních kazet -10•18-

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tož, když už tu máme pátek 13., tak bych tu přihodil konečně jednu várku použitých kazet a celkově to tu ve svém vláknu oživil, protože toto je zatím teprv třetí příspěvek a na to kolik mám kazet je to poněkud slabý :-D..ale zase se nedá nafotit všechno a hnedka, chce to čas a chuť :-).


Vloni se mi podařilo najít inzerát, kde bylo celkem 33 kazet za solidní cenu a co víc, navíc v Brně.
Obecně na originálky moc vysazený nejsem, protože není šance je sehnat za rozumnou cenu a i když se mi nedlouho předtím podařilo koupit pořádný balík ČS "originálních" kazet, tak jsem tomuto inzerátu neodolal. Uvozovky proto, že i když jsou to originálky, tak šlo zřejmě o vadné, reklamované nebo vyřazené kousky, páč tam nebyly krom Supraphonu/Opusu jiné potisky a navíc byla většina i bez obalů..

No, tak jsem prodejce kontaktoval, domluvil osobní předání (nač platit poštu) a čekal jsem. Protože byly klasicky ohavný vedra, zoncna rumplovala jak stará sviňa, tak jsem musel zalézt do stínu a potit se v trochu příjemnějším prostředí. Díky zácpám, těm dopravním, jsem na prodejce čekal o něco dýl. Pak jsme se konečně sešli, já hodil čučku do kabele, protože mi ty kazety ukazoval - ani jsem neměl důvod nevěřit, prohodili jsme pár slov, tak jsem nakonec poděkoval a chystal jsem se pomalu jít pryč. Furt mi ale cosi říkalo, že jsem na něco zásadního zapomněl, jen jsem nevěděl na co. Po vteřině mi to bliklo a já si uvědomil, že jsem blbec nezaplatil - co si ten prodejce v tu chvíli myslel fakt nevim :-D.
Tak jsem se mu za tento výpadek omluvil, zaplatil, znovu poděkoval a šlo se.

Kazety to byly, tedy jsou, pěkný. Protože se nám v práci občas stane, že lidi nechcou krabice od koupených bot, tak jsem si je brával. Doma jsem si je naskládal do jedné, která jako by na ně byla dělaná :-).


No a nyní se už můžete kochnout, co za poklady se mi v té krabici schovávají ;-).
Všechny nahrávací kazety jsem vždy vytáhl a dal k příslušnému obalu - pár jich bylo v jiných, ale to mi nevadí.
CIMG2083 – kopie.JPG
CIMG2083 – kopie.JPG (71.88 KiB) 8002 zobrazení
CIMG2076 – kopie.JPG
CIMG2076 – kopie.JPG (149.04 KiB) 8002 zobrazení
CIMG2078 – kopie.JPG
CIMG2078 – kopie.JPG (137.26 KiB) 8002 zobrazení
CIMG2080 – kopie.JPG
CIMG2080 – kopie.JPG (137.46 KiB) 8002 zobrazení
CIMG2082 – kopie.JPG
CIMG2082 – kopie.JPG (124.5 KiB) 8002 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

04. Větší sbírka narávacích a originálních kazet -11•19-

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
no, tak po měsíci a něco přidám opět něco ze své sbírky.
Tahle sbírka tu možná pár lidí zaujme, páč tam jsou pěkný kousky a obvzláště jeden za který jsem moc rád..


Před nějakou dobou jsem se dostal k většímu množství kazet za dobrou cenu. Samozřejmě, v porovnání s tím za jaký peníze se to dnes prodává je cokoliv co seženu levnější.. Ale každopádně jsem moc rád, že je mám a hlavně i že to nezískal nějaký překupník..

Skoro všechny kazety jsou téměř jako nové. Samozřejmě nějaká tam je i jetá a jedna dokonce s rotrženým páskem, ale moc jich takových není. Občas je nějaký ten obal taky poškrábaný a často jsou asi nahrazeny (třeba jen tělo obalu je od Sony či TDK, ale papír je k dané kazetě správný). Když to ale vezmu celkově, tak je to krásný stav :-).


Pár originálek a jedna nahrávací mají ještě ten pěnový polštářek a ne ten na pružným plíšku.
Je tam plno Sony CHF vesměs v perfektním stavu, což je super, páč tento model mám taky rád. Stejně jako pár kousků Sony HF z let 85' a 86'.
Jediná Universum je překvapivě taky skoro jak nová.
Originálky tam byly občas i nějaké z Řecka, tak za ty jsem taky rád, protože ke kazetám a deskám ze zahraničí se dostanu spíš jen vyjímečně.
Jedna BASF LH má čistě odpadený štítky, což mě překvapilo, když jsem ji vytahoval. Ale zas poprvé vidím tuhle kazetu neprosto bez štítků, což je pro mě taky dost zajímavý pohled. Zůstala tam pouze jakási vrstvička lepidla, která obrýsovala řádky a linky na štítcích a naštěstí nijak nelepí - je úplně tvrdá jako nějaký lak.
Co mě dost překvapilo (asi proto, že těch originálek moc nemám) je ta Supraphonská průsvitná originálka "Mamince" od vydavatele Carmen, kde ten pásek je černě temný jako by to byla Chromka..


Když jsem si šel ty kazety přeskládávat a otírat, tak jsem přemýšlel do jaké bedny to dám, páč jich tu mám víc s různými rozměry. Jak jsem to tam začal vkládat, tak jsem jako vždy netušil zda se to tam vejde, ale dle rozměrů krabice jsem si myslel, že by to tam možná vyšlo a zrovna jsem se trefil. Ještě tam přidat tři kousky a bylo by to úplně plný.
Občas si říkám, že ty krabice od bot jsou jak dělaný pro kazety :-). A ne, nejedná se o reklamu, já ani ty boty nemám, vždy mám jen bedny.


Kazety jsou opět vyskládaný v řádcích, kdy kazetu vyndávám jen u neprůsvitných obalů a originálek a vložím ji hned pod daný obal.
CIMG2921 – kopie.JPG
CIMG2921 – kopie.JPG (95.73 KiB) 7911 zobrazení
CIMG2923 – kopie.JPG
CIMG2923 – kopie.JPG (138.86 KiB) 7911 zobrazení
CIMG2924 – kopie.JPG
CIMG2924 – kopie.JPG (120.23 KiB) 7911 zobrazení
CIMG2925 – kopie.JPG
CIMG2925 – kopie.JPG (130.9 KiB) 7911 zobrazení
CIMG2926 – kopie.JPG
CIMG2926 – kopie.JPG (122.74 KiB) 7911 zobrazení
CIMG2927 – kopie.JPG
CIMG2927 – kopie.JPG (143.33 KiB) 7911 zobrazení
CIMG2929 – kopie.JPG
CIMG2929 – kopie.JPG (149.01 KiB) 7911 zobrazení
CIMG2930 – kopie.JPG
CIMG2930 – kopie.JPG (135.3 KiB) 7911 zobrazení
CIMG2931 – kopie.JPG
CIMG2931 – kopie.JPG (139.74 KiB) 7911 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa AdmineR »

pekne pekne.
A ta Philips patri medzi prve kazety vobec ak sa nemylim
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Díky :-). Už jsem si při tom posledním přísěpvku říkal jestli to mám vůbec přidávat, když jsem tam neměl žádnou odezvu, aby to nebylo zbytečný - jestli to vůbec někoho zaujme..

Jaj tyjo, tak to fakt netušim..já v originálkách nemám vůbec přehled, ale stará bude, jak moc ale nemám tucha. To by možná věděl Erik, ale nechci kecat.

Spíš se divím, že si nikdo nevšiml té Memorexky, teda pokud na to někdo kouká. Je v horním levém rohu jedné z fotek - takový ten spešl obal. Nejsem si jistý jestli je nějak vzácnější (pro mě jo), ale sehnat ji je pro mě nemožný - tohle je můj první kousek..
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa Teslák »

Jojo,ten výklopný obal je zajímavý,vidím poprvé.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mal by si si nájsť čas a každú jednu pásku si prehrať a zapísať čo tam je a čo je prázdne.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Hm a já myslel, že to tu budete znát.. Ale jo, je to zajímavý :-). No a hlavně všude ty značky "MADE IN USA" - USA na kazetě, USA na obalu..se divím, že to nevytiskli i na pásek :-D.
Ti amíci jsou s tím šílení, ti dají "Made in USA" na etiketu desky, na vnitřní čistý papírový obal a ještě na hlavní obal.. U mnoha jiných desek nejsou schopní napsat, kde to bylo vyrobený, ani na jedno z uvedených míst..


EZ647: No, to by bylo celkem časově náročný při tolika kazetách a takových délkách. I když jsou některé kazety opravdu jak nové, tak dost pochybuju, že by se zachovala nějaká nenahraná.
Ale na samotné nahrávky jsem taky zvědavej. Navíc pak budu přehrávat pár kazet, protože když jsem se při nákupu nabídl, byl projeven zájem.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

To ja idem postupne , si ich očíslujem a hrajem ich postupne, kľudne aj celé roky, času dosť.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo tak, no já do jejich stavu nijak nezasahuju, krom očištění a případně opravy pásky - nemažu popisky, nic na ně nepíšu, chci je ponechat jak jsou no :-). To jen taková vsuvka.
No ono je to u mě trochu problém v tom, že jich mám tolik, že nevím kterou várkou začít :-D. Víš, já koupím balík kazet čítajících třeba 50 kusů, měsíc na to další třeba o 70 kusech a pak o 30... Ono toho tu mám fakt až moc. Ale zase to nemám tak často jako ty, mívám i třeba hluchý místa, kdy mi za celýho půl roku i víc nepřibude ani jeden kus.

Ale i kdybych měl walkman, tak bych si na přehrávku kazety sebou do práce asi nebral, protože jakmile nemám tucha co tam je nahraný, tak to nechci riskovat a zrovna třeba i před nějakým zákazníkem - jsem se kolikrát divil co za hověziny tam může být vpadený - máš kazetu, kde jsou nahrávky z rádia, třeba i celkem solidní výběr a najednou to přeruší nahrávání přes mikrofon, kde někdo do toho řve jak pako nebo jsou tam různý nesmyslný zvuky nebo ideálně ticho. Si vem, kdybych měl v práci takový kazety a nějaká skladba se přerušila třeba prdem :-? . To jsem sice na žádný kazetě zrovna nenašel, ale možný je fakt všechno.

Tohle asi je potřeba jen na doma, v klidu a valit jednu kazetu za druhou :-).
Teď to ale asi jen tak hned nebude, protože musím ještě začít pracovat na pár projektech a vytvářet nějaký skladby, abych to stihl v termínu - nechci nic zakřiknout, ale krom novoročenek bude i jedna další série..
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"