SilverFox•NSK - Ostatní

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Vizitkové CD

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Když už jsem byl u těch CD co jsem nakupoval, tak jsem si řekl, že tu sem přihodím i tuto záležitost.


Před lety jsem si koupil celkem 5 kusů těchto vizitkových CD. Vzhledem k tomu, že jsem jich měl ale tak málo, tak mi bylo blbý je použít, takže jsem si je schoval. Dotyčný co mi je prodával by se asi dost divil, že to ještě mám, navíc nepoužité a ještě k tomu i v obálce, ve které jsem to dostal :-D.

Tehdy to byly moje první a jediné nahrávací vizitkové CD.
Jedno z nich je trochu jiné - má jinou obálku a jiný potisk na papíru, ale CD je stejný jako ty ostatní 4.

Dle čárovýho kódu jsem našel jediný dva odkazy na internetu a ověřil jsem si, že se jedná o japonské výrobky. Navíc jediná fotka zachycující tyto CD má hodně mizerné rozlišení.
CIMG9838 – kopie.JPG
CIMG9838 – kopie.JPG (132.14 KiB) 12047 zobrazení
CIMG9844 – kopie.JPG
CIMG9844 – kopie.JPG (95.32 KiB) 12047 zobrazení
CIMG9846 – kopie.JPG
CIMG9846 – kopie.JPG (100.42 KiB) 12047 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 28. Septembra 2019, 19:04 Jo to určitě, Verbatimky jsou důvod proč sháním ty jiný CD, tu značku už nemám moc rád a v případě DVD ji úplně nesnáším.

Verbatim je už jen předraženej bordel - nejen, že jejich flashky stojí fakt extrémně za ho*no, ale i s DVD jsem měl u nich hodně problémy. Paměťovky jsem raději nezkoušel vůbec, nemám chuť se nervovat a posílat to zpátky na reklamace..
A jejich ceny? Na to jim z vysoka kašlu, spíš se divím, že je schopnej je někdo dokonce i chválit.
Kde jsem ještě benevolentní, tak to jsou jejich CD. Ale ty taky nejsou nejlevnější..


Navíc, chci vidět, jak bych sehnal 100ks černo-stříbrných CD za 560Kč od Verbatimu, tedy kdyby je vyráběl. Nebo ty mini CD, vizitkové CD...


Omlouvám se :-|, ale jak mi někdo chce doporučovat výrobky značky Verbatim, tak mě to jen naštve.
Jejda, to jsem tě nechtěl tak rozčílit. Možná flash disky či paměťovky ala Verbatim mohou stát za prd. Co se týče disků, tak každý výrobce měl "svoje dny". Jo, kdysi jsem pálil na Imation disky jak DVD, tak CD. Jenže dnes? Já bych měl spíše obavu z těch extra levných no name CD-ček. Vyloženě na vadné či nepoužitelné médium Verbatim jsem teda ještě nenarazil. Problém na 99% u mě vždy způsobil faktor haprující mechaniky či kix v softu. Ale připouštím, že se mohou stát různé věci i s disky.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No nevím, jejich nosiče byly pro mě (tedy moje finanční možnosti) spíš mezi středně drahé až dražší. Navíc po několika velmi špatných zkušenostech s DVD, jsem na tuhle značku prostě zanevřel. Ono když si koupíš celkem drahý disk za 55Kč a pak na něj buď vypálíš něco v počítači nebo v domácím kině a po dokončení záznamu zjistíš, že daný disk je vadný, tak to fakt moc nepotěší. A co teď? Vyhodil jsi prachy za něco, co ani nelze použít ani reklamovat.

V případě dvouvrstvých DVD jsem přesedlal ke značce Emtec a jejich balíčcích po 10 kusech, kde se mi z celkem 50 kusů nepodařilo vypálit jen 2 kousky a to kvůli tomu, že jsem to pálil v noťasu - asi jsem tam dal až moc dat nebo laser nedokázal správně zajít až po okraj, co já vím.. Když jsem ale část dat odebral, tak to na druhou vrstvu přešlo v pohodě..

A v případě běžných DVD jsem zůstal většinou jen u GigaMasterů či jiných a nejlevnějších disků. Až na dost poškrábaný disk (kde mám zrovna důležité věci) mi jdou všechny bez potíží přečíst.


Nevím jak moc nové šarže myslíš, ale s nakupováním DVD jsem začal kolem roku 2008.
Mimo to, věř mi, že ta mechanika nemá problém sama se sebou, ta mi funguje stále v pohodě i po mnoha letech, co jsem s DVD od Verbatimu skončil. Navíc je jediná, kterou používám, protože ta v noťasu nepřečte už ani origo CD - tedy u těch je to ještě zatím 50/50..



---
orhore: Ne, klid, já se nerozčílil kvůli tobě, ale kvůli tomu Verbatimu a jak jej (což myslím obecně) mnozí jsou schopni i opěvovat..

Tak Imation jsem taky jednu dobu používal, ale co mi začaly občas dělat problémy i tyto disky, tak jsem zůstal u GigaMasterů.

Co se týče flashky, tak tu jsem jednou koupil jako dárek a bohužel to byl ten největší zgarb, kterej snad nic nepřekoná. Nejen, že se načetla až na 3 opětovný zasunutí, ale navíc kopírování z ní a na ni bylo postupně tak pomalý, že i ZIP100 disketa v porovnání s ní frčela jak F1.. Nakonec při snaze zálohovat soubory před reklamací jsem to po půl hodině vzdal, protože, aby se něco kopírovalo rychlostí asi 10kbps je fakt na palici.
Pak jsem projížděl internet a nebyl jsem jedinej, kdo měl stejný zkušenosti..

A teď bych jim nevěřil ani paměťovku, navíc cenově mnohem dražší oproti konkurenci.


Já stejně flashky nemám rád obecně jako médium - je to předražený.. Proto vlastním taky pouze 2, kde jednu z nich mám ještě zabalenou a tu druhou jsem použil párkrát za rok..
Pro mě jsou zásadní jen SD/SDHC/SDXC karty a rozhodně ne ty micro, s tím jsem si taky užil svý.. Tohle dám do čtečky a mám to jako tu flasku, ale můžu to dát i do diktafonu a foťáku a navíc ty ceny jsou mnohdy dost dobrý.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa EZ647 »

Emtec a Gigamaster sú shity, o tom hovoria testy aj pôvod, musel by som testovať tvoje média prečo niektoré dopadli dobre a niektoré nie, mať ich fyzicky, vedieť aká mechanika, aká verzia FW.
Verbatim DVD+R DL sú najkvalitnejšie na svete si dovolím povedať z tejto kategórie, najlepšia kompatibilita, najnižšia chybovosť, technológia výroby je veľmi odlišná od ostatných DL diskov, aj drahšia, ale Singapúrske či UAE DL+ Verbatim nikdy problém a to na rôznych mechanikách. Emtec má MID Ricohu, čo by neboli zlé disky, ale je falošný, je to výrobok China Macao, firmy ISSM jedne z najhorších diskov, ak sa bavíme o +DL 8x v modrom obale.
Ak si náhodou nadával na DVD-R DL a nie pluska, tak sa potom nedivím, tam je nutné iné zaobchádzanie a použitie, formát nebol moc podarený

Okrem toho Verbatim a TY disky boli vždy prvé ktoré mali FW podporu u všetkých mechaník, teda s výnimkou dual layer Taiyo Yuden.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No, bylo mi jasný, že asi budeš proti, ale můžu říct, že pro mě to jsou nejsolidnější disky za nejlepší ceny - tedy tehdá, teď už nikde nejsou.
GigaMastery mi jdou v pohodě načíst, i když jsou nažloutlý od slunka a to jsem je tehdy pálil v noťasu na nejvyšší možné rychlosti, páč jsem to neřešil/nevěděl. Jen jediné DVD mi nejde přečíst, protože je solidně poškrábané - díky jedné debilní radě jak to vyleštit a prý se zbavit škrábanců. Tam jsou fotky a videa, který potřebuju vytáhnout, ale nemám šanci a posílat to na vyleštění nevím kam..

Co se týká těch modrých Emteců, tak s těmi taky nemám vůbec problém načíst, a to jsem je taky pálil na noťasu (tedy část) a už před asi 8 lety.

Jo, ty řešíš původ a kvalitu výroby, mě spíš tehdá zajímala cena a funkčnost.

Fakt teď netuším, vím, že s pluskovýma DVD jsem měl vždy problém a to nejen u Verbatimu, tak jsem začal kupovat mínuska, ale ty mi domácí kino taky někdo zdrbalo, tak jsem se na Verbatim vykašlal úplně. Ty GigaMastery a jiné disky u kterých už neznám značky mi nedělaly vůbec potíže. Jo jasně, pokud vypadl TV signál nebo jsem se pokoušel nahrávat z origo nebo nějak poškozené kazety, tak mi to po chvilce ten disk zablokovalo s tím, že jde o nelegální kopírování. Ale jinak pohoda.

S těma DVD Verbatimkama jsem ale měl problémy i na počítači a tehdy jsem ještě pálil přes stolní kompl - fungovalo mi jedno z 5 disků, což na ty ceny není a nebylo zrovna moc pozitivní.
Když jsem vzal ty GM, tak taky pohoda.


Vím, že se ti to nelíbí, ale tohle je moje zkušenost.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa EZ647 »

u dual layer jedine pluska, mínuska DL skoro neboli ani v predaji, len Verbatim a pár výnimiek, takže DL Emtec si mohol mať jedine pluska.

A neriešim kvalitu výroby, ale hlavne kvalitu zápisu.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa Teslák »

Moje zkušenosti s DL verbatim mám jen ty nejlepší.Až na tu poslední průhlednou modelovou výrobu s matným povrchem,kde mi už téměř vůbec nešlo načíst v palírně a vyplivlo ven ještě nevypálené.Sehnal jsem staré modely a pohoda.Firmware v palírně mám vždy aktuální.Vypaloval jsem fakt dost,neboť si stále ještě dodnes tvořím vlastní ripy z nahrávek DVB pro vlastní potřebu.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Nově koupené prázdné VHS

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak tu přispěju s něčím z poslední doby :-).


Nečekal bych, že se to ještě v roce 2020 podaří, ale je to tak..

Před nějakým týdnem, kdy jsem se dusil (šálou) v obchodě při běžném nákupu, jsem z nudy či nedostatku kyslíku zkusil zajít i do sekce elektro, ač jsem tam byl nedávno (což mimochodem už nevypadá jako kdysi, kdy byly všude hromady CD, DvD, VHS, audiokazet, 8mm, MD atp.., dnes už jen pár paměťovek, flashky, zbytky CD a jinak prd).
Že se mi tam ale podaří natrefit na videokazety jsem nečekal, a kdyby, tak jsem očekával spíš ten nejběžnější typ Maxell M 240, ovšem když jsem viděl toto, tak jsem zpozorněl.

Sundaje si šálu aspoň pod nos, abych měl šanci relativně normálně dýchat, jsem začal tu kazetu prozkoumávat. Hned první co mě překvapilo byl ten design obalu, nikdy dřív jsem nic takovýho v obchodech neviděl (a pokud jo, tak si to už nepamatuju). Pak mě zarazila stopáž kazety a to jen 60minut. Říkal jsem si, jestli to bude mít ty velké kotouče nebo jen běžně malé, jak to třeba u krátkostopých kazet tehdy dělal i Raks, hned mě taky napadlo, zda to bude starší kousek nebo nějaký nový "šmejd" (myslím třeba falzum nebo s nějakou zgarbovou páskou). Ale nedalo mi to a tak jsem si vzal aspoň dva kousky.

Doma jsem nad tím furt váhal, ale pak jsem vzal nůž a opatrně prořízl fólii (i když je průsvitná, i tak si ji zachovávám).
Když jsem ji vytáhl, tak mě to dost příjemně a hodně nečekaně překvapilo - nejen, že ta kazeta měla velké kotouče, ale vypadala jako z dřívějších dob a ten nečekaný bonus tam byly lepítka, ale ne ty, které máte šanci běžně vidět.
V práci jsem se zkoušel o té kazetě něco dopátrat, ale nějak se nepodařilo, dokonce ani u Erika na webu jsem ji nenašel..


Měl jsem jasno, další den se musím jít do toho obchodu znovu přidusit a koupit jich víc, protože už mám ty nemilé zkušenosti, že jakmile jednou zaváhám, už mám smůlu..


No a nyní se můžete podívat na to, co že jsem to vlastně koupil.
A protože na netu k této VHS nejsou žádné pořádné fotky a detailní už vůbec, tak máte zřejmě i jedinečnou možnost ;-)
CIMG5800 – kopie.JPG
CIMG5800 – kopie.JPG (252.56 KiB) 11119 zobrazení
CIMG5804 – kopie.JPG
CIMG5804 – kopie.JPG (242.25 KiB) 11119 zobrazení
CIMG5807 – kopie.JPG
CIMG5807 – kopie.JPG (222 KiB) 11119 zobrazení
CIMG5810 – kopie.JPG
CIMG5810 – kopie.JPG (222.8 KiB) 11119 zobrazení
CIMG5813 – kopie.JPG
CIMG5813 – kopie.JPG (218.6 KiB) 11119 zobrazení
CIMG5817 – kopie.JPG
CIMG5817 – kopie.JPG (181.59 KiB) 11119 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa EZ647 »

HGX Black je Hifi VHS trieda Maxell, považovala sa za veľmi kvalitnú pásku, lepšia bola už len S-VHS.
Ja ju mám v staršej verzii 1996, tvoja bude cca 1998-2002.
https://ez647.sk/video/maxell_hgxblack.html

V letáku a katalógu mám aj verziu 1994
https://ez647.sk/cc/c/b/maxell_94.jpg
https://ez647.sk/cc/c/b/maxell_video_94_03.jpg

Veľké cievky sa u VHS vyskytovali pomerne bežne aj u nás, narozdiel od Audio kaziet. Totiž aj v novšej dobe, aj medzi poslednými VHSkami je to pomerne časté, Emtec, TDK, Maxell to často predával štandardne ako 30, 60, 90min na veľkých cievkach, ale nie je to pravidlo. Časté to bolo aj v originálkach, ale čím novšia tým menšia šanca, totiž kým video pretočí 90min pásku na malých cievkach to trvá, hlavne keď mal niekto ako ja prehrávač GoldStar RN800AW tušim, ktorý nasadzoval pri pretáčaní ,,high speed,, až od 120min a vyššie :)
Kazeta na Tvojej foto má typické telo, vzor Maxell v prednej aj zadnej strane, o kvalite tejto Hifi triedy, zrejme z poslednej série nemám ani tušenia, ale môže to byť posledná origo Maxell páska. Získať to zo skladov a zabudnutých zásob je pomerne vzácne, ja som verziu 1996 kúpil zo Slovenského eshopu v roku 2014, a to bol obchod so svietidlami, na webe mali fotky verzie čo máš ty, ale kazety mi prišli tie staršie, čo ma potešilo ešte viac.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa Kazetowich »

díky Foxi - prekvápko teda ... a ešte skús odfotiť pásku - je čierna ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Nově koupené prázdné VHS

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jojo, jak jsem semka vložil příspěvek, tak jsem si vzpomněl, že jsem to opomenul, ale říkal jsem si, že to snad vadit nebude..

Tak tedy a zde jsou zapomenuté foto pásky, k příspěvku výše :-).
CIMG5821 – kopie.JPG
CIMG5821 – kopie.JPG (121.84 KiB) 11105 zobrazení
CIMG5822 – kopie.JPG
CIMG5822 – kopie.JPG (124.31 KiB) 11105 zobrazení
CIMG5820 – kopie.JPG
CIMG5820 – kopie.JPG (117.18 KiB) 11105 zobrazení




EZ647: Moc děkuji za podrobné info.
Že jsou ale až tak staré jsem nečekal.. Stejně by mě zajímalo kde to vzali a navíc když to má uvnitř dvě řady stejných lepítek s předtištěným textem "METROPOLITAN PROPERTY POLICE, COPYRIGHT RESERVED, Reference a Date".. Je možný, že by si nějaké policejní oddělení objednalo od Maxellu sérii takových kazet pro svůj bezpečnostní systém?

Jinak, že byly velký cívky ve VHS běžnější vím, ale ty znám jen u originálek. V případě nahrávacích kazet jsem se s tím nikdy nesetkal, jen u jedněch starých BASF kazet taky s délkou 60min. Ono jde o to, že jsem se nikdy nedostal k novým videokazetám kratším jak 180min.
Vyjímečně se mi kdysi poštěstilo koupit Raksky s délkou 60min, ale ty měly klasicky malé cívky, ale nebyly pro mě, tak je nemám.. Jinak je pro mě vzácnost najít nahrávací krátkostopé VHS.


Jako pokud by to v obchodě ještě měli, tak bych ti pak mohl vzít jeden, dva, čtyři kusy, ale nejsou nejlevnější vzhledem k délce, stály 40Kč za kus.
Případně napiš pokud chceš a jak se tam zas půjdu při nákupu přidusit, tak na to budu myslet.


---
Kazetowich: Není za co. Jo, pásek je sytě černý s šedým nádechem. No prostě klasika.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Ostatní

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej jeden kus mi stačí, a stále máš u mňa nejaké Emtec či TDK, už neviem presne, krátke VHS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"