SilverFox•NSK - Gramodesky

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Gramodesky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak pokud to jsi schopný oželet, tak tomu rozumím. Ale kdybys viděl můj pokoj, tak bys uvěřil, že je možný i zdánlivě nemožný :-D. Ovšem za cenu horší udržovatelnosti a určitého optického klamu, že tu mám chaotický brajgl..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Menší nákup desek a CD

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny po malé odmlce.

Tak to tu opět trochu oživím se zajímavými přírustky z poslední doby i minulého roku samozřejmě.
V tomto příspěvku vezmu tu nejčerstvější várku :-).

Pro přehled jsou opět nad obrázkama podtržené názvy jednotlivých vydání jež jsou zároveň odkazy na web Discogs.


Gigi D'Agostino - Another Way (2000)
Tohle byla hlavní deska, kvůli které jsem dělal celý tento mini-nákup. Ano, to na hlavní fotce je opravdu uštípnutý okraj. Bral jsem ji s vědomím, že je poškozená, jen jsem přesně nevěděl jak moc.
CIMG2776 – kopie.JPG
CIMG2776 – kopie.JPG (132.91 KiB) 6714 zobrazení


Když jsem se na ní koukl, tak i sám prodejce byl překvapený jak až moc je rozbitá. U šelaků je takovéto drobné uštípnutí celkem časté, ale u vinylu toto vidím poprvé.
Už jsem si říkal, že tohle nebudu mít šanci přehrát od úplného začátku a přemýšlel jsem, jak si to vlastně budu pouštět.
CIMG2750 – kopie.JPG
CIMG2750 – kopie.JPG (79.83 KiB) 6714 zobrazení
CIMG2750 – kopie [Výřez - L1892, P1948, N1501, D1379].jpg
CIMG2750 – kopie [Výřez - L1892, P1948, N1501, D1379].jpg (106.77 KiB) 6714 zobrazení
CIMG2756 – kopie.JPG
CIMG2756 – kopie.JPG (87.27 KiB) 6714 zobrazení
CIMG2756 – kopie [Výřez - L2293, P1547, N1445, D1435].jpg
CIMG2756 – kopie [Výřez - L2293, P1547, N1445, D1435].jpg (107.59 KiB) 6714 zobrazení


No nebyl bych to já, kdybych to přeci jen nezkusil pustit od začátku. A když to začalo hrát, pomalu jsem tomu nemohl uvěřit, fakt velmi příjemné překvapení :-).
Však posuďte sami (kvůli autorským právům je to zde přehráno jen kousíček za tu díru)



VA - Promo Mix 204 (1999)
U této jsem neměl vůbec tucha co tam je za hudbu, ale za tu cenu jsem to riskl když je tam psané, že je to Techno a Euro House.
Teď si to tady pouštím a nezní to vůbec špatně :-).
Ta druhá skladba "Pivot - Mutation" začíná sakra známými samply, kde se mi okamžitě vybavila skladba "Floorfilla - Anthem #2 (Deliquentes Remix)".
A druhá strana je už prostě Techno z přelomu milenia. Ale taky zní dobře.
CIMG2777 – kopie.JPG
CIMG2777 – kopie.JPG (86.06 KiB) 6714 zobrazení




Mario Piu' feat. More - All I Need (1997)
No a ještě jsem si přibral i tuto desku s klasickou devadesátkovou Trance/House hudbou.
V této skladbě je použito synťáku, kterého se v té době používalo snad v každé skladbě - dost známá tím může být třeba skupina Sash!.
CIMG2778 – kopie.JPG
CIMG2778 – kopie.JPG (129.96 KiB) 6714 zobrazení




Gigi D'Agostino - La Passion (2000)
Gigi D'Agostino - L'Amour Tourjours (2001)
The Boy Rackers - Bla' Bla' Bla' (CD-R, 05.2006)
The Boy Rackers - Bla' Bla' Bla' (2005)
VA - Taneční liga 33


Jak jinak že :-D. Když už jsem byl v nákupu, tak jsem hodil čučku i na CD a musel jsem si vzít i nějaký ten kousek z tohoto formátu. No a díky tomu mám první oficiálně vydané pálené CD-R :-).
CIMG2779 – kopie.JPG
CIMG2779 – kopie.JPG (144.49 KiB) 6714 zobrazení




Musím teda říct, že v Gigiho tvorbě je takový bordel jaký jsem zatím u jiného interpreta neviděl. Existuje tuna verzí jednotlivých skladeb, který jsou nazvaný různorodě a často v nich bývá i jen drobný rozdíl od jiné verze..
V tomto případě si nedokážu představit, kdybych to chtěl hledat v bezztrátu po internetu, tady je asi fakt jediný nejrozumnější řešení nestahovat, ale kupovat.

Co jsem si teď pustil to CD co mám dvakrát (tedy jedno je CDr a druhé je origo lis), tak jen ve druhé skladbě "The Boy Rackers - Bla Bla Bla (Flowers Trip Edit)" je ve zvuku dost divné praskání - připomíná to vinyl, ale je to spíš digitální. Je to divný no, buď odcházející noťasová mechanika nebo způsob ochrany, ale nesedí mi, že první je naprosto čistá.
Což mě udivuje, že ta mechanika dokázala po pár minutách spustit i to pálené CD.

No a konečně mám první origo CD Taneční ligy. A 11. skladba jim nějak utekla :-D - začíná totiž koncem předešlé skladby ze zřejmě mixovaného projektu, kde skladby navazovaly na sebe.




No a pokračování bude za nějakou tu chvíli :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Gramodesky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zaujimavy pohlad na nakupy
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Malý nákup LP nejen s Gottem (část 1.)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Před nedávnem jsem dělal nákup hlavně kvůli jedné desce s Gottem, kterou nakonec prodejce neměl, což mě zrovna moc nepotěšilo, ale prý jak ji příště bude mít, tak mi ji odloží..tak snad se jí někdy dočkám.

Jak vypuklo to bláznovství a nechutné zdražování, tak jsem se pokusil poshánět si ještě pár desek s Gottem za přijatelný ceny. K tomu jsem si samozřejmě přibral i další co mě zaujaly. Bohužel hodně jich nakonec neměl, tak mám aspoň tu trochu, za kterou jsem taky rád.
Tyjo, jak na to koukám, tak mám z nákupu uložené odkazy i k úplně jiným deskám než mi došly, ten prodejce v tom má poměrně bordel teda..

Podtržené nadpisy opět slouží jako odkazy na web Discogs.



Karel Gott - Mezi Vltavou, Donem a Dunajem (1973)
Musím přiznat, že toto album vůbec neznám, ale myslím, že s jeho hudbou nemůže dojít ke zklamání.
CIMG2764 – kopie.JPG
CIMG2764 – kopie.JPG (150.11 KiB) 6690 zobrazení




Сандра - The Long Play (1988)
Já mám tento výlisek (1989)
Tak tuto desku už někde asi mám, ale bral jsem ji hlavně kvůli tomu, že jsem myslel, že bude mít černý labely, což u vydavatele Мелодия jsem asi zatím neviděl nebo minimálně takovou desku asi ještě nemám. No, obal je teda v otřesným stavu, deska je v pohodě, jen nemá černý, ale klasicky červený labely. Za tu cenu trochu blbý, ale co už :-?.
Její hudba se mi ale líbí tak či tak.

Co se ale zvuku týká, tak tady to nějak nevychytali, sice je zvuk pěkný, čistý a ostrý, ale hlasitost je mizerná.
CIMG2765 – kopie.JPG
CIMG2765 – kopie.JPG (135.74 KiB) 6690 zobrazení




VA - Time To Rock (1987)
No, když už jsem to tam viděl, tak jsem ji bral, protože jsem si chtěl rozšířit svoji slabou sbírku nějaké Metalové a Hard Rockové hudby. Před chvílí jsem tu poslouchal celé album a musím říct, že tohle je fakt perfektní výběr!
Fakt suprová hudba :-).
A i při tom množství skladeb je zvuk čistý a vyrovnaný.
CIMG2766 – kopie.JPG
CIMG2766 – kopie.JPG (173.08 KiB) 6690 zobrazení




VA - Hell comes to your house (1985)
Tato mě zaujala, že tam má být krom Metalu i Thrash, tak jsem to zkusil vzít.
Pustil jsem si to zatím jen krátce, hudba není špatná, mnohdy na mě maličko tvrdší, ale ten kdo tohle masteroval..no hrůza. Zvuk je plochej, opak ráznýho zvuku, žádný řízný basy, jen středový pásmo a podivný dunivý údery kopáku.

Sice je tam stejný množství skladeb jako u předchozího výběru, ale zvukově se to nedá srovnat. Tohle jim bohužel moc nevyšlo.
CIMG2767 – kopie.JPG
CIMG2767 – kopie.JPG (136.18 KiB) 6690 zobrazení




Faysal - The look of love 2002 (2002)
Tuhle jsem bral, páč byla celkem levná a ta Trance hudba zněla dobře a navíc je to 10", což je celkem neobvyklý rozměr. Jedna strana je na 45 a další na 33RPM. Je to nahraný poměrně hlasitě.
A hudba je fakt povedená.
CIMG2768 – kopie.JPG
CIMG2768 – kopie.JPG (105.74 KiB) 6690 zobrazení




Tina Turner - Private Dancer (1984)
Od Tiny Turner taky nemám bohužel moc desek a na této je zrovna moje oblíbená skladba "Steel Claw", tak jsem zvědavý co tam bude za hudbu.
CIMG2769 – kopie.JPG
CIMG2769 – kopie.JPG (124.53 KiB) 6690 zobrazení




Hvězda padá vzhůru (Soundtrack, 1975)
Tuto desku jsem myslel, že už mám, asi mě zmátl obal, protože když jsem viděl co tam je za skladby, tak mě bylo jasný, že ji ještě nemám.
Ten film jsem viděl a myslím, že je značně podhodnocený. Jo, sice tam jsou pasáže, které jsou nesmyslné a ta část před závěrem je fakt na palici, ale jinak je to pěkný film.

Musím říct, že na to jak ta etiketa vypadá, tak je deska fakt jak nová, žádný zkreslení ve zvuku a jen decentní jemné popraskávání.
CIMG2770 – kopie.JPG
CIMG2770 – kopie.JPG (127.87 KiB) 6690 zobrazení




Karel Gott - Kontrasty (1982)
Doplnění sbírky.
Toto album mám zrovna i na kazetě. Tahle deska je přehrávaná snad jen jednou - na etiketě jsou stopy od nasazování na trn gramofonu, ale jinak je obal i deska fakt jako nová. A to je přitom první vydání..
CIMG2771 – kopie.JPG
CIMG2771 – kopie.JPG (124.33 KiB) 6690 zobrazení




Karel Gott - Loď snů (1989)
Doplnění sbírky.
Obal je trochu jetý, ale deska jak nová - sotva zapraská. Vizuelně v perfektním stavu, jen drážky vypadají hrozivě (jak kdyby byly zbroušený od jehly), ale je to jen stylem nahrávání.
Tato deska má fialový labely, ale přesto jsem to zase měl pod těmi oranžovými :-D. No zadaří se a za tu fialovou jsem rád, aspoň trochu změna.
CIMG2772 – kopie.JPG
CIMG2772 – kopie.JPG (136.97 KiB) 6690 zobrazení




Karel Gott - You Are Everywhere (1988)
Doplnění sbírky.
Obal má dost zachovalý a deska je opět jak nová.
Jediná verze na Discogs je vydaná "88 2" a já mám "89 2" a se zelenou etiketou. No ale než bych to tam celý přidal, tak by to zabralo dost času..
CIMG2773 – kopie.JPG
CIMG2773 – kopie.JPG (122.32 KiB) 6690 zobrazení




No a pokračování tohoto nákupu zase za nějakou dobu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Malý nákup LP nejen s Gottem (část 2.) + nějaké nové kusovky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak se mi to nějak protáhlo, holt díky více směnám jsem na to během týdne neměl moc času..

Takže zde je dokončení nákupu z předešlého příspěvku, kam už se to nevešlo.


Jaromír Mayer - Máš přítele (1976)
Tak jsem si říkal, že když už je to jeho jediné album, kde jsou navíc skladby ve stereu, tak jsem si to vzal. Jen škoda, že i ta skladba "Malý přítel z města N" není obsažená v kompletní verzi, ale jen jako zkrácená verze pro úvod a závěr. S tím jsem už ale tak nějak počítal. A navíc asi ani nebyla nahrána stereofonně, jinak věřím, že by ji tam dali.

Deska i obal je v perfektním stavu. Až na nějaký ten povrchový tlustější rýhanec je vážně jako nová.
CIMG2774 – kopie.JPG
CIMG2774 – kopie.JPG (143.92 KiB) 6654 zobrazení




Modern Talking - Let's talk about love (1985)
Tuto desku už mám párkrát a možná snad i na originálním Hansa labelu (ale nechci kecat, ty origo desky se mi nedaří moc sehnat). No, bral jsem ji původně kvůli tomu, že ji měl prodejce pod vydáním z Jugoslávie pod labelem PGB RTB (viz odkaz) a to by se mi líbilo mít, ale mě došlo vydání pod labelem Балкантон, které už tuším jednou mám. Navíc tu verzi, která mi došla ani není na Discogs..

Jedinou výhodou toho vidím v tom, že obal i deska jsou opět prakticky jako nové.
CIMG2775 – kopie.JPG
CIMG2775 – kopie.JPG (124.91 KiB) 6654 zobrazení




No a nyní se dostávám k novým deskám, které jsem si od poslední doby pořídil. Alespoň tím vyplním tento příspěvek :-).


Enya - The Very Best of Enya (2009, RE 2018)
Enya - ...And Winter Came (2008, RE 2018)
Dlouho jsem chtěl sehnat nějaké album od Enya na desce, tak jsem hledal i po bazarech, tam jsem nějaké to album našel, ale ceny byly vesměs vyšší.. Pak jsem zjistil, že se dělali reedice všech jejích desek.
Protože nemám přehled v tom jaká alba přesně a kdy vydala, tak jsem v obchodě dost váhal, které vzít, protože u těch starších chci sehnat původní verze, které jsou levnější než ty Reedice a navíc se nemusím bát nějakého nevhodného remasteru.

Jako první jsem vzal samozřejmě kompilaci, abych měl ty nejznámější skladby v jednom. Při další návštěvě obchodu mě to nějak nedalo a přibral jsem si ještě album, které na desce vyšlo poprvé teprve předloni.
CIMG2759 – kopie.JPG
CIMG2759 – kopie.JPG (112.83 KiB) 6654 zobrazení
CIMG2760 – kopie.JPG
CIMG2760 – kopie.JPG (101.91 KiB) 6654 zobrazení




William Basinski - On Time Out Of Time (08.03.2019)
Tak jako u předešlého alba jsem i toto bral bez váhání. V tuto chvíli jde o jeho nejnovější album.

Zatím jsem si ho, jako i to předešlé, stále ještě nepustil, protože jsem se nedostal k tomu složitějšímu projektu a nechci se tím nechat ovlivnit. Nějak mě to ale nedalo a párkrát jsem si musel pustit alespoň upoutávku, tedy asi 30sec úryvek z té jedné skladby.

Ale už se k té tvorbě musím dokopat, abych si to konečně mohl pustit :-D.
CIMG2761 – kopie.JPG
CIMG2761 – kopie.JPG (105.6 KiB) 6654 zobrazení




Eros Ramazzotti - Vita Ce N'è (23.11.2018)
Tak jako u mnoha autorů a skupin, jsem konečně chtěl mít nějaké jeho album na desce. Tak když jsem zjistil, že má vydané nové album, poslechl jsem si úryvky skladeb jestli se mi bude líbit. Dokonce jsem zjistil, že je možné si objednat i barevnou verzi, tak jsem ji vzal.
CIMG2762 – kopie.JPG
CIMG2762 – kopie.JPG (140.75 KiB) 6654 zobrazení




Lucie Bílá - Ta o mně (29.11.2019)
Nedávno jsem byl v obchodu Bontonland, jen tak se podívat co tam mají za desky. Při té příležitosti jsem zjistil, že prý Bontonland končí. No jo, v dnešní době s CD a DVD je to těžký a když je tam jen slabý výběr desek a to vše ještě s jejich přirážkou (která byla celkem nízká oproti dřívějšku).. Jako výběr desek tam byl, ale většinou toho co mě moc nezajímalo nebo šlo o reedice..

Tak jsem si řekl, že si vezmu alespoň desku od Lucky Bílé.

Jen mě dost znepokojuje to, jak hnusně Supraphon šetří na výrobě desek, když narve až 7 skladeb na jednu stranu, což přitom nedělal ani v době 70. let, kdy skladby byly mnohem kratší a na straně bývalo standartně 5 skladeb.
No uvidím, snad to bude mít slušný zvuk.
CIMG2763 – kopie.JPG
CIMG2763 – kopie.JPG (124.31 KiB) 6654 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Gramodesky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak toho Moderna som mal od Melodie, ale už nemám, mal som trochu pochybnosti či Rusáci nevypustili niektoré skladby, kvôli ich veľkému rozostupu drážok.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Gramodesky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo jo, to jsi už psal. No já mám od Мелодия taky nedávno pořízené. Tam to nějak nevychytali, páč se přelívá síla kanálů..mám pocit, že jsem to tu někde psal..nebo jsem to psal tobě? Už nevím a ve Skypu se mi to najít nedaří..

Šlo o to, že to frajeři zmasterovali pěkně blbě. Začátek když nastavíš váhu kanálů správně, tak ti pár skladeb jede v pohodě, ale na konci strany máš jeden kanál tišší než ten druhý a rozdíl oproti začátku je celkem znát. Bohužel se to nedá nastavit ani dle středu desky, protože na začátku i konci by to pak bylo rozhašený.
Takto zdrbaná je i druhá strana.

A já mám tuto:
Модерн Токинг - Поговорим О Любви (1987)
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"