Basf kazety LH

Toto nám tu chýbalo, tak sme to dávali do Nezaradeného - odteraz to patrí sem.

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Basf kazety LH

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak ak sa zadarí tak bude 30ks nových klasík kusov,môžem potom čo to posunúť ak bude záujem,týpek sa mi má ešte ozvať ako...hlavne tá blbá a drahá doprava z UK,musím niako doriešiť,
Prílohy
s-l64 (1).jpg
s-l64 (1).jpg (2.02 KiB) 5489 zobrazení
s-l64 (2).jpg
s-l64 (2).jpg (1.88 KiB) 5489 zobrazení
s-l64.jpg
s-l64.jpg (1.87 KiB) 5489 zobrazení
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: I když jsou ty obrázky mikroskopický, tak už teď ti závidím ty krabičky, mít šanci a peníze, tak bych bral samozřejmě celej box :-D.

Ty a na kolik to vyjde i s poštou?

Jinak pokud má víc nabídek, tak se může vzít víc věcí a tím se poštovný na tom podělí či?

No každopádně gratuluju, tohle jsou pěkný kazety :-).
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Taky bych se eventuálně přihlásil k odběru.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Víš Foxy,možno za pár eur,sú nové ale ako boli skladované...Doprava ma ...priemerne čo som si ja pozeral Royal Mails a tak tak 15-18 Eur,nemá nič iné,toto je nálezový stav z knižnice po jeho rodičoch,asi ak som mu rozumel z mail.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Zaujímavé že poznám LH červené,zelené ale tie žlté mi nič nehovoria čo sa zvuku týka,poradíte ?teda ak ste niekto testovali nové kusy,bo tu bol aj test použitej červenej ale dopadol ako dopadol,testovať len nové kusy na citlivosť,bias,zisk,to ma zaujíma.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Hm, to je pěkné :-). Jo pravda, když je to nálezový stav, nic se nedá zaručit, ale i tak si myslím, že tyhle nezklamou. Tak to je průměrná pošta se sledováním ze zahraničí, aspoň co jsem zpozoroval. Kdysi mi z Británie šlo několik flexi desek a v přepočtu byla pošta levnější než u nás po ČR (jen vsuvka)..

U mě jsou ve sbírce spíš zelený málo obsažený, kdežto červených a žlutých mám víc - přesto ne nějak závratný množství.
Co se kvality týká, tak osobně nemůžu posoudit, nikdy jsem tyto kazety netestoval na nahrávání, protože nechci mazat původní záznamy na těch, který jsem si pouštěl a vesměs mám poněkud jeté stavy, novou ani jednu.

Avšak kvalitativně, když to tam někdo dokázal dobře nahrát, tak mají všechny zvuk dost dobrej, ale jak říkám, zatím jsem nenahrával.

Jako kdyby byly nějak špatný nebo bys je nechtěl, tak jich od tebe odkoupím co budu moct (skrz finance).
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa moniatko »

Tak to je pecka!
Kto hľadá nájde a našiel si super : ))
Ak sa podelíš určite sa hlásim k odberu : D
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jasné Foxi,pripravujem si do repasu pre seba trojhlavý deck s auto kalibráciou Grundig CF 7500 a predpokladám že keď je z polovice 80´tych rokov tak by to mal zvládnuť,už že je to EU výroba a tie boli pôvodne predkalibrované na Basf a Eu pásky.Jediné viem že tie zelené Basf mali väčšiu citlivosť aby sedeli do nastavených na vyššie ziskové pásy JPN výroby.
Kedysi som mal skúsenosť že pasky EU nahrávali na JPN deckoch ca.o 2-3 dB menej vybuditeľné a naopak na EU strojoch japonské kazety zasa vykazovali v zázname ca.+2dB zisk ako napr.Maxell a TDK.
Inak nehovorím že boli zvukovo tie Basf zlé,len prizázname im trebalo trocha pridať a potom sa zvukovo rovnali JPN.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak ako na ostré nahrávky neviem, dneska by som sa Basfu celkom bál, majú problémy pomerne často so svojím škrípajúcim spojivom, možno budeš mať šťastie a budú to kusy z dobrého skladovania.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo a kukal som tie Tudor kazety normal aj chrome na Ebay a ceny dobré,ak sa tu na fore hovorí že sú fajn,niekto sa tu o nich teraz nedávno zmienil,tož našiel som niake inzercie ale určite by sa to malo realizovať hromadným tu na fore nákupom bo po kusoch alebo 5 packy majú na Ebay svoju cenu aj poštovné ale...sú tam aj machri čo za hotové trebars okolo 200 Eur predávajú sety nových 90 min po 80-100 kusoch a to už na výkup je zaujímavé,samo ja si to na triko sám neberiem.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa moniatko »

Kdeže ty nachádzaš takéto ponuky. Ja by som do toho s tebou šla. Len či ešte niekto...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Basf kazety LH

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: No mě se dochovaly grafy jen na novějších BASFkách a zrovna zelených, ale to má na webu i Erik
https://ez647.sk/cc/basf_fslhi.html

Tak to pak jo, ono dřív ty mašiny asi byly lepší, já však nemám moc šanci soudit, když jsem hrál jen na dvou strojích, kde ten starší je prostě lepší a bez problému vytáhne ze starý Orwo Chromky xkrát lepší zvuk než novější Sony deck - až jsem se divil.. Ale je pravdou, že jsou semtam i nějaké vyjímky, které už nedokáže nahrát kvalitně ani ten Dual.


No, zmiňoval to tu Janvys a moc dobře vím, že tam jsou suprový nabídky, bohužel v rámci těch 100kusů, na který nemám a díky tomu, že poštovný si účtuje v menších várkách dražší než samotný kazety a v těch velkých na polovinu samotných kazet, tak to nikdy nevyjde moc levně. Si vem, kazety za 2500Kč a jen pošta 1400Kč..
No věř mi, že mít ty prachy, tak klidně nechám sám na sebe objednat i těch 80kusů Tudorek - kdyby mi pak doma měly ležet, tak mě to nevadí, toš su zběratel ;-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrý nákup, novinky, články, zaujímavosti - nové"