Filicori Zecchini Espresso Blend

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Filicori Zecchini Espresso Blend

Príspevok od používateľa peterKE »

Kava ma certifikat praveho talianskeho espressa, ktory udeluje INEI, preto som ocakaval kvalitny zazitok. Je to zmes Arabiky 75 % z Brazilie a Robusty 25% povodom z Azie. Zrno kavy po otvoreni sacku, nema zvlast vyraznu aromu, skor taku viac horku, citim aj naznak zemiteho tabaku. Vobec ma ta aroma neoslovila, preto som vysypal asi dve hrste kavy na papier, aby som ju ovonal aj ked bude odvetrana. Uz sa mi to viackrat osvedcilo. Clovek by si myslel, ze na vzduchu to bude menej aromaticke ale opak je pravdou. Asi po 20 minutach, som ju ovonal, a vonala ako mliecna cokolada s orieskami, uplne iny level. Zrno je pekne oprazene, a co je najviac podstatne, nie je preprazene, ziadne stopy oleja som nenasiel. Konecne som urobil kavu. Napoj ma prijemnu a silnu vonu. Crema nie je velka, ale nestraca sa, a to je iba dobre. V creme citim mliecne aj orechove tony, presne ako ju opisali na stranke gastrovia.sk. Kava je podla mna prijemne horka. Je tam citit aj malu kyslost, ale nenarusa celkovy dojem z chuti. Telo je podla mna stredne silne. Ostava horkasta/orieskova dochut. Ziadna tazoba na zaludok sa nekonala. Hrubku mletia v automate som mal nastavenu na strednu. Pil som Espresso aj Lungo. Kava je zaujimava a chutna. Asi najviac by som ju charakterizoval ako dobre vyvazena v chuti, voni aj sile napoja. Za moznost vychutnania a testovania tejto kavy, ti dakujem Roman.
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg (48.54 KiB) 6356 zobrazení
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Filicori Zecchini Espresso Blend

Príspevok od používateľa Kazetowich »

nazdravie kamo - uži v zdraví a pohode - som rád že nesklamala (nebola lacná -:)
A tá crema vyzerá náhodou pekne :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Filicori Zecchini Espresso Blend

Príspevok od používateľa peterKE »

Podla mna sa jej plny potencial neukazal na mojom lacnom automate. Uz sa mi to stalo aj s inymi kavami. Pre tuto kavu, ako aj pre dalsie kvalitnejsie, je lepsou volbou kvalitny pakovy stroj. Tam sa vsetko extrahuje pomalsie a kvalitnejsie. Pri tych lacnych kavach mi to az tak nevadi :)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"