Zlaté Zrnko - Rómeo

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Zlaté Zrnko - Rómeo

Príspevok od používateľa peterKE »

Na ochutnavku sa dostala dalsia ocenena kava na Great Taste Awards 2018 v kategorii espresso. Kava s nazvom Rómeo je zmes 6-7 druhov kav v pomere 85% Arabiky a 15 % Robusty. Musim pochvalit vyrobcu, ze po objednavke prisla 3 dni stara kava, po prazeni, takze uplne cerstva! Aroma zrna po otvoreni je chutna, horkasta, evokuje vo mne silnejsiu kavu. Zrna kavy su pekne potriedene bez preprazenych kuskov a ulomkov, ale aj so stopami oleja. Po namleti kavy rozvoniava krasna a silna aroma. Crema kavy je hustejsia, po 1 minutke zmizla asi polovica - vid foto, ale ostalo jej viac ako pri kave Oliver, kde bola brutal husta pena a brutalne rychlo aj zmizla :) Aroma kavy je silnejsia a korenista, citit orechy aj naznak mandli. Konecne som citil aj ja nieco z toho, co bolo na obale :D Chut kavy - jemny naznak kyslosti, ktory urcite nebude vadit nikomu, robi kavu zaujimavu a viac sviezu. V napoji som citil chut podobnu jadierku z kostky marhule. Dochut kavy je prijemna, horka, ako skaramelizovany cukor. Podla mna ma aj vyssiu horkost, ako kava Oliver, aj telo je silnejsie. Ale nemal som moznost ich pit po sebe, tak to nemusi sediet na 100%. Dalsia vyborna kava od vyrobcu Zlate Zrnko. Mozem iba odporucit.
Prílohy
IMG_0902.JPG
IMG_0903.JPG
IMG_0931.JPG
IMG_0933.JPG
IMG_0934.JPG
IMG_0935.JPG
FullSizeRender.jpg
IMG_0938.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"