Starbucks Blonde Espresso Roast

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Starbucks Blonde Espresso Roast

Príspevok od používateľa peterKE »

Tak dostala sa mi do ruk tato kava. Je to cista Arabika, prazenie svetle, vraj najsvetlejsie od Starbucks, vdaka ktoremu sa rozvinu jemne a sladke tony. Obal pekny so vsetkymi potrebnymi informaciami. Sklamalo ma odporucane davkovanie 10g na 180ml vody. Ako mozu dat do nazvu slovo espresso, ked na to potrebujeme 30ml vody a oni tam hodia na navod 10g na 180ml ?! Len pre porovnanie Cappuccino ma aj s mliekom 150-160ml. Uz podla toho viem, ze na espresso to vhodna kava nebude. Po rozbaleni celkom prijemna vona zrna so slabou kyslostou. Najviac ma prekvapila kvalita zrna, ktora je velmi dobra. Podla velkosti zrna tipujem zmes z 2-3 druhov Arabiky. Ani zvysny olej som nenasiel, takze prazenie kavy je ok. Po zomleti sa uvolni lahodna aroma kavy. V salke je to uz iba jemna aroma, bez tej lahodnosti, ktora ale nicim nevadi. Crema kavy je jemna a rychlo vyprchava. Chut kavy - no ziadne sladke tony som nenasiel, ale kyslost ano. Nie je to nic strasne, da sa vypit ale cim blizsie k spodku salky sa blizim, tym sa kyslost stupnuje. Telo kavy je slabe. To na obale o jemnej kave splnili, ale tie sladke tony tam clovek najde, iba ak si prida cukor alebo mlieko. To co som mal naposledy od tejto znacky, by som neprial nikomu, ale tato kava ma prekvapila kvalitou zrna a hlavne aromou po zomleti. Chut je uz nieco co mne osobne nevyhovuje - jemna az stredna kyslost a slabe telo. Ja mam radsej kavu, ktora chuti viac ako vonia, nemusi mat top zrno a super aromu. Ak to vsetko ma, tak je to iba bonus. Iba som sa presvedcil, ze Starbucks nie je pre mna ;)
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Starbucks Blonde Espresso Roast

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pozor! Toto blonde je diametralne odlisne od tej hnedej co som testoval.
Neporovnavat!!!
Blonde je shit.
Sama sa neda pit!
Ani nahodou.
Skus tuto a porovnaj ;)
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=55&t=2106
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Starbucks Blonde Espresso Roast

Príspevok od používateľa peterKE »

Nemam v plane kupit hocico od tejto znacky, tak nebudem ani porovnavat. Objavila sa doma tak som skusil.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Starbucks Blonde Espresso Roast

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ok. Lebo su to uplne ine typy kav. Maju spolocne iba logo.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Starbucks Blonde Espresso Roast

Príspevok od používateľa peterKE »

Ale ved ja som ju v svojej recenzii ani neporovnaval s tym co mas ty. Ved akoby som mohol, ked ju nemam? Ale aj ked tu znacku nemam rad, musim napisat, ze shit to nie je urcite! Ta kvalita zrna uz naznacuje, ze vedia aj spravne vytriedit a prazit zrno, co sa o vsetkych znackach neda povedat (napr. Lavazza, Segafredo). Je to taka zenska kava do pohody, ak si ju osladia alebo primiesaju mlieko/smotanu. Je napr. lepsia ako Lavazza ORO, aj kvalitou zrna aj chutou urcite, to mozem smelo vyhlasit do sveta. ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"