Marila Standart

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa moniatko »

peterKE napísal: Piatok, 25. Októbra 2019, 12:19 Joooooj Marila Standard, to je myslim cista Robusta a pre mna ako cista kava vobec nezaujimava. O Robuste je zname, ze sa malokedy podari kvalitna odroda a ked ano, tak aj stoji poriadne vela. Tato kava je jednou z najlacnejsich na trhu, tam urcite kvalita nebude a verim tomu, ze aj cez senzoricky test by nepresla ako odporucana ;) Robusta - Vacsinou sa pridava do zmesi kvoli sile a na potlacenie kyslosti zrna Arabiky. Najviac zaujimava kava pre mna, je zmes Arabika/Robusta. Vobec ma neprekvapuje, ze ju ludia piju ako silnu rannu kavu, lebo vseobecne Robusta ma vysoky podiel kofeinu, a preto je aj silna. Ale kolko ludi tolko chuti. Hlavne, ze tebe chuti, nazor inych ta nemusi zaujimat. Ja osobne od znacky Marila nechcem ani reklamne pero, lebo vsetko co som od nich skusil bolo pre mna zle ;)
Rozumiem :)
Napríklad ja nepoznám veľa ľudí ktorým by táto káva vyslovene chutila ako nám doma.
Moja mama má najradšej popradskú kávu (to je tuším mix arabica/robusta) a brat zas espresso z arabiky.
Mne mix nevadí (tá popradská napríklad mi chutí, ale denne by som ju asi nepila) no čistá arabika, to už radšej kyselinu vypijem.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa peterKE »

Ja viem kto ju kupuje a oblubuje najviac. Su to dochodcovia v Kauflande ;) Ked ju maju v akcii ako kilove balenie beru aj 3-4 balenia, masaker toto. Tiez som mal podobny odpor ku Arabike, ale potom som nieco viac o nej pocital a zistil som napriklad, ze v tejto odrode kavy najdes az 2000 chutovych rozdielov, a v tom si uz musi kazdy najst tu svoju. Iba pre porovnanie vo vine tych chuti najdes iba 500 :o Jedina cista, ktora je u nas na trhu a chuti mi je Tchibo Barista Espresso, skus a mozno prejdes prave na tuto kavicku.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa moniatko »

Čistú arabiku ja proste nemám rada. Mali sme doma veľa druhov a môžem s istotou povedať že akékoľvek Tchibo, jakobs a podobné hatlaniny vôbec nie sú pre mňa.
Asi som starý dôchodca, ale mne proste chutí asfaltová káva.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa peterKE »

Jasne vsak hlavne, ze chuti. Aspon to mas lahsie pri kupe kavy a nezatazi ani penazenku.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja som hlavne rada, že nemusím objavovať tých 2000 odtieňov arabiky a našla som hned to moje práve "orechové"
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa peterKE »

:D to je iba pre takych, co radi objavuju. Ale po cistej Arabike tiez nepatram. Iba ak sa ku mne nieco dostane tak vyskusam.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa moniatko »

Tiež podobne :D
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa peterKE »

Ale sa mi ani verit nechce, ze nieco take ako odroda Arabiky ponuka az 2000 chutovych variant, to je sialene ;) Aj teraz som otvoril cistu Arabiku, ktoru zakupila zo zvedavosti moja polovicka, a jedine co ma prekvapilo bola kvalita zrna, ostatne nezaujem a viac ju cistu nevypijem. Iba ak s mliekom :) To je taka zachranna brzda, ked kava nechuti a je mi luto vyhodit. Inac ak ti chuti cista Robusta, mala by si skusit cesku kavu - Jihlavanka. Myslim, ze by ti chutila. Ja nezvyknem cistu Robustu ale toto ma prekvapilo, nie kvalitou ale chutou, a to sa pocita.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa moniatko »

Ak sa presťahujem do Česka asi zmením na Jihlavanku :P
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa peterKE »

To nemusis, dostat ju kupit v Agromilk a Coop jednota ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Marila Standart

Príspevok od používateľa moniatko »

V mojom okolí vôbec. Do jednoty chodím často a nikdy som ju tam nevidela ale to je ozaj jedno
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"