House Blend - zmes 3 druhov Arabiky

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

House Blend - zmes 3 druhov Arabiky

Príspevok od používateľa peterKE »

Vyrobca je Dillanos Coffee Roasters USA. Dovozca je Sibling Coffee z Kosic. Prazenie uvadzaju stredne az jemne. Silne telo, nizka kyslost, jemne zakoncenie. Zrno je pomerne kvalitne vytriedene bez vacsieho mnozstva ulomkov a preprazenych kuskov. Co mi ale nesedi je to prazenie zrna. Aroma zrna aj farba mi nepripada na stredne az jemne prazenie. Ale mozno sa mylim. Zrna obsahuju aj velke mnozstvo oleja, co znaci dlhsie prazenie zrna. Vidiet to aj na fotkach (zvysky oleja - tie male bodky na papieri). Tak este raz - aroma zrna pred aj po zomleti je vyrazna a silna. Crema je dobra. Vona napoja tiez vyrazna, v chuti prevladaju tony silne horkej cokolady a orechov. Telo je silne. To zakoncenie/dochut napoja ako uvadzaju - jemny/hladky mi ako jediny prvok nesedi. Ja tam citim bylinnu/cerealnu, silnu chut. Musel som zapit vodou, aby som nepokazil dojem inac dobrej kavy (silna, horka dochut v ustach). Tato kava patri podla mna medzi koreniste. Inac sedi vsetko ako na obale uvadzali. Viac ako raz denne by som ju nedokazal pit :-) Je dobra ako startovacia kava, iba moj nazor. Odporucam pre kazdeho milovnika silneho espressa.
Prílohy
FullSizeRender (3).jpg
FullSizeRender (2).jpg
FullSizeRender (4).jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender (1).jpg
IMG_0799.JPG
IMG_0801.JPG
Naposledy upravil/-a peterKE v Streda, 2. Októbra 2019, 11:36, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: House Blend - zmes 3 druhov Arabiky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vyzerá riadne prepražená - niektoré zrnká sú skoro čierne !
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: House Blend - zmes 3 druhov Arabiky

Príspevok od používateľa peterKE »

No vidis a na obale stredne-jemne prazenie. :-)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"