Pravá turecká káva

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa peterKE »

Pravy turek !

Tak konecne som skusil aj tento sposob pripravy kavy. Kava, ktoru som skusil bola na to urcena a idealna. Pomleta samozrejme uplne na jemno, tak ze Vam to ani bezny pakovy stroj ani automat nepretlaci. Na dotyk v tej kave nebolo citit ani zrnko, pomleta ako muka ;) Nasiel som si sposob pripravy napr. - https://tchiboblog.sk/pijeme-turecku-kavu-spravne/. - okrem nadoby - Džezva, som dodrzal skoro vsetko. Pouzil som kvalitnu nerezovu nadobu. Este som necakal na usadenie kavy a presitkoval som ju, co mi aj tak nepomohlo ;) Vysledny napoj je silny jak bič. Uz plne chapem, preco sa tam dava aj cukor a korenie. Ja som dal iba cukor, bez neho by som to nedokazal vypit. Avsak ta chut je velmi zaujimava a urcite sa da na nu zvyknut. Kava ma ako sa hovori Gule ! Ludia, ak mate problem so silou espressa, ktore popijate ci uz doma alebo v kaviarni, prejdite na turecku a mate po probleme ;) Miestami mate pocit, ze pijete roztopene kakao/cokoladu s kavou a cele je to sladke. Urcite odporucam kazdemu milovnikovi kavy, aby si nieco take doma vyskusal. Ja ju pit nebudem, lebo spolu so zalievanou kavou je najsilnejsia ucinkami kofeinu a najviac zatazuje srdce ale nemozem jej odopriet, ze je chutna.
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ja som pil 2x u kamoša aj z dzezvy. Ano a je sladka. Pije sa tiez malá - skoro ako espresso. Mne chuti, ale nepijem ju casto. Skor sviatočne a to sa da.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa orhore »

Já tureckou kávu piju celý život a lepší kafe neexistuje kromě espressa. Nic nefiltruju, jen zaliju vodou do půlky hrníčku. Počkám tak 5 minut a pak doleju zbytek. Lehce podle chuti osladím třtinovým cukrem. Po zchladnutí (30 minut) kdy se dá bezepečně pít ji zamíchám (to kvůli cukru), nechám tak 2 minutky usadit a piju. Lahůdka. To mě dokáže nastartovat.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa peterKE »

Orhore - ale to nepijes turecku ale zalievanu kavu. To je ten zlozvyk, ktory je aj u nas ked si ludia akoze robia turka ale nic to s tureckou kavou nema spolocne. Turecka sa vari a este pred tym ako voda zovrie sa odoberie kava z plynu, celkovo 3x sa to opakuje a potom sa nalieva do poharov. Pozri si na google postup pripravy. Zalievana je chutna taky ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa orhore »

No, mě celkem nezajímá co se o kávě píše na netu. Já jsem jen její konzument a i když jak píšeš je to zalévaná káva. Odjakživa ji i v mém okolí nazývají tureckou kávou. Když přijdeš do restaurace a řekneš si o ni, tak ani jinou nedostaneš :) .
Kafe buď chutná a nebo ne. Ale jedno vím určitě. Ta moje "turecká" včetně espressa je nejlepší. Zbytek jsou kávy pro děcka :)

Ale téma je pravá turecká káva, tak sorry za odbočení ;)
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa peterKE »

No vidis. Ja som zase ten typ, ze chcem mat doma prave espresso a nie piccolo a podobne bludy co si ludia vymysleli. Ak sa ma v nejakej kaviarni opytaju ci chcem male, velke presso alebo piccolo, objednam si radsej caj, lebo tam sa kave nerozumeju. Az tento rok som sa naucil, co znamena turecka kava. Aj ja som si myslel, ze je to zalievana kava. Ale to, ze ludia okolo budu nieco zle pouzivat, neznamena, ze to musim robit aj ja ;) Preto sa v kave rad vzdelavam. Prosim ta najdi si chvilku a precitaj si tento kratky clanok - https://www.cas.sk/clanok/409017/talian ... najhorsia/
Pochopis o co mi vlastne islo. Preto u mna vyhrava espresso lebo je najchutnejsia a najzdravsia. Je tam rozhovor s odbornikom co sa rozumie, kavu si sam chodi vyberat na plantaze a sam si ju aj prazi, a chodi skolit ludi po svete. Ja radsej budem verit jemu ako ludom okolo. Ale v jednom mas pravdu - kava ma chutit. A to co chuti tebe je hlavne. Kazdy mame ine priority.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Petrik, ale ty sa prepadavas do pekla znacky Nestle... To nie je prave espresso ale Nespresso :shock:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa peterKE »

haha ;) peklo znacky nestle .... si ma rozosmial poriadne. Ja si rad vyskusam co trh ponuka. A ked ti barista z kaviarne povie, ze ho velmi milo prekvapila chut kavy nespresso ?! no ja si to musim overit, lebo sa mi verit nechcelo. Jednoducho som si musel aj to vyskusat a som za to rad, lebo je to fajn kava. Mne je jedno co za kvalita/nekvalita kavy sa v tom skryva, stale ide o chut a aromu. A u mna hned prva vyskusana kapsula na vybornu ! To co sa za znackou Nestle skryva a co je ekologicke a co nie, ide u mna stranou. Ludia riesia kapsule, dopad na planetu a podobne. Ale zabudaju na to, ze si kupuju plne kosiky plechoviek s pivom a mineralky/zdraviu prospesne vody v plaste ;( To je na hlavu tiez. A pritom viac nasu planetu znecistuju, psie exkrementy, auta atd. Podla mna je najviac podstatne to, ci to dany clovek poctivo v odpade vytriedi. Ja som kapsulu otvoril, kavicku z nej vysypal do kosa a zvysny plast a kov pekne vyhodil do triedeneho odpadu. V tom ja nevidim nic zleho. A to, ze ty nemas rad nemecke kavy... ;) preco to nie je tak aj s hifi co mas doma ?! ;) ...ked mi cigan urobi najlepsiu kavu aku som kedy pil, smelo vyhlasim, ze ciganska je ta najlepsia. peace bratu !.... a dakujem ti za Nespresso Roman ;)
Naposledy upravil/-a peterKE v Nedeľa, 1. Septembra 2019, 21:31, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa peterKE »

Joj a k tomu pravemu espressu - Jasne, ze to je prave espresso, iba zo stroja Nespresso ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pravá turecká káva

Príspevok od používateľa Kazetowich »

:lol: :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"