LOR CREMA ABSOLU

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

LOR CREMA ABSOLU

Príspevok od používateľa peterKE »

Na obale pisu - perfektne oprazene a vysokokvalitne zrna, zmes arabiky a robusty, stredne prazenie, jemna - vyvazena - elegantna, stredne telo, viac citrusova chut...... Prax - urcite to nie je perfektne oprazena kava a urcite neobsahuje vysokokvalitne zrna. Nasli sa aj ulomky a kusky, ktore pripominaju viac hrozienka ako kavu. Zrno kavy vonia prijemne, bez kyslosti alebo ostrej a neziaducej aromy. Stopy oleja som nenasiel. Mlyncek v automate som mal nastaveny na strednu uroven. Napoj ma jemnu aromu aj cremu. Prve dva dúšky kavy - chutna a vyrovnana chut. Asi od stredu salky zacinam citit jemnu kyslost a spominanu pritomnost citrusovych tonov, ale az ten posledny dusok/spodok kavy, bol viac kysly a nechutny. Iba pre info doplnim, ze ja pijem espresso na 3-4 dúšky. Telo je podla mna tak akurat. Ak by bolo silnejsie, nemohli by napisat, ze je jemna a vyvazena. Okrem zaruky kvality zrna a perfektneho prazenia na obale, vsetko ostatne sedi. Celkovo je to prijemna chut. Urcite nepatri medzi kysle kavy, pritomna kyslost je v norme. Iba pre porovnanie napisem, ze Lavazza ORO a Les Cafés Sati su viac kysle. Lavazzu cistu nedokazem vypit a pri Sati citim kyslost uz od zaciatku, ale do tyzdna po rozbaleni ju dokazem vypit cistu. Po dopiti kavy LOR ostava aj nikotinovy chvostik, ale iba slaby. Je to kava do pohody. Doplnujem info tyzden po otvoreni - tato pohodova kava chytila kyslost. Je to uz 2 kava, ktora za kratky cas po otvoreni uplne zmenila chut. Uz sa necudujem, ked vidim na obale drahsich kav - spotrebovat do 3 dni po otvoreni! Nemam rad taketo prudke zmeny a preto sa k nej uz nevratim. Ak stihnete do 1 tyzdna vypit 500g, alebo pijete kavu s mliekom a cukrom, urcite ju vyskusajte. Chut je zaujimava. Vyskusal som aj v praci na lepsom kav.automate, kde sa da nastavit okrem mlynceka aj sila chuti kavy. Na moje prekvapenie zistujem, ze to nie je tak kysle ako u mna doma a celkovo chutnejsie. Tu asi plati lepsi stroj = lepsia kava :?
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg (41.61 KiB) 874 zobrazení
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"