Les Cafés sati - Arabika, zrno

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Les Cafés sati - Arabika, zrno

Príspevok od používateľa peterKE »

Kava je vyrobena v Polsku pod francuzskou licenciou od Cafe Sati France.
Kupil som ju iba kvoli cene, ktora bola 1,50e za 250g v Kauflande. Takze kilo vychadza za 6 eur. Na obale pisu info ako cista Arabika tej najvyssej kvality ;) povodom z Latinskej Ameriky a Vychodnej Afriky. Prestizna, zamatova a dalsie basnicky o tom, ako je prazena v bubnoch, pomaly a postupne aby si uchovala plnu aromu. Podla ceny, za ktoru ju teraz ponukaju, som samozrejme vela neocakaval. Ved obal znesie vela. Ale prekvapila velmi prijemne. Zrno vonia jemne a nevtieravo. Vyzorom a farbou mi zrno pripomina najviac Meinl kavy. Uz podla velkosti zrn vidiet, ze je tam viac druhov Arabiky. Kvalita zrna je velmi dobra. Nenasiel som prepalene ani ziadne zrno cudnych tvarov. Nachadzam miestami male stopy oleja. Po vrateni zrna spat do stroja mi vacsinou ostanu olejove skvrny na servitke alebo papieri, na ktorom som fotil zrno, v tomto pripade neostali. Ako vidiet na fotke, su dobre oprazene pretoze vidiet aj to zlate v strede. (ak je to zlate tmave a nie je zlate, kava je preprazena) Po zomleti sa uvolni lakava aroma. Crema kavy je dobra, vona napoja dobra. Chut kavy je viac do kysla ako horka. Len pre porovnanie, je menej kysla ako Lavazza ORO alebo Tchibo Pearl beans. Telo je stredne silne. Pred touto kavou som pil Lavazza ORO, ktora je viac ako 3x drahsia a ponuka vraj premiovu kvalitu cistej Arabiky. Tato kava ju zakopala pod zem. A to nielen v kvalite zrna, ale aj vo vyslednej chuti a kvalite napoja. Ludia, ktori pijete kavu s cukrom alebo s mliekom, ci smotanou utekajte a kupujte cele kartony! Kavickari, ktori nemaju problem s kyslostou strednej intenzity, kupujte tiez, odporucam! Za malicko penazi dostane clovek vybornu kavu - iba moj amatersky nazor :D Kavu odporucam vypit idealne do tyzdna po otvoreni, ak to chcete pit dlhsie pripravte sa na vacsiu kyslost ako na zaciatku. Tato informacia je podstatna hlavne pre ludi co piju cistu kavu. Ostatni pridaju cukor, mlieko, smotanu. Ak sa pohrate s nastavenim mlynceka, nebude treba ani dochucovat. Nastavil som mlyncek na stred, pripadne od stredu viac k hrubsiemu mletiu a vysledok bol - kava s vybornou vonou, svieza a s prijemnou chutou.
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Naposledy upravil/-a peterKE v Piatok, 6. Decembra 2019, 15:15, upravené celkom 9 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Les Cafés sati - Arabika, zrno

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vyskusamä
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Les Cafés sati - Arabika, zrno

Príspevok od používateľa peterKE »

Som zvedavy co na nu napises ty ;) Ja som si bol kupit este tri balenia. Podla mna je to kava s charakterom a preto si ma aj napriek inej chuti ziskala. Urcite patri do top3 najlacnejsich kav na trhu. Aspon u mna je to tak z toho, co som skusil a z tych troch, ma podla mna najkvalitnejsie zrno. Take, ktore moze kvalitou konkurovat aj 20eurovym kavam za kilo !
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Les Cafés sati - Arabika, zrno

Príspevok od používateľa Kazetowich »

peterKE napísal: Nedeľa, 28. Júla 2019, 23:41 Som zvedavy co na nu napises ty ;) Ja som si bol kupit este tri balenia. Podla mna je to kava s charakterom a preto si ma aj napriek inej chuti ziskala. Urcite patri do top3 najlacnejsich kav na trhu. Aspon u mna je to tak z toho, co som skusil a z tych troch, ma podla mna najkvalitnejsie zrno. Take, ktore moze kvalitou konkurovat aj 20eurovym kavam za kilo !
v blízkych dňoch dostane šancu
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Les Cafés sati - Arabika, zrno

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak som kupil aj mletu aj zrno. Za 1,50 euro/250g. Uz po otvoreni sacku mletej som tusil podla vone co cakat. Vcelku sa to potvrdilo.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"