Tchibo Family - mleta, zmes arabiky a robusty

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Tchibo Family - mleta, zmes arabiky a robusty

Príspevok od používateľa peterKE »

Tuto kavu si pamatam ako jednu z mala lacnych na trhu, a ktora dokonca aj chutila. Pil som ju naposledy z pakoveho kavovaru, par rokov dozadu. Teraz som ju kupil, lebo v praci mame v stroji zrno, ktore mi nechuti a chcel som si pripomenut chut tejto kavy. Bol som zvedavy ci mi aj teraz, po vyskusani viacerych znaciek, bude stale vyhovovat. Pri tejto kave je u mna pre vyrobcu iba jedno minus a to - neuvadzaju na obale o aku kavu sa jedna. V dnesnej dobe je to velmi trapna a nepekna reklama. Clovek by mal vediet co nakupuje. Nevadi. Po otvoreni kava vonia trosku ostrejsie. Crema je pekna, vyhovuje mi jej farba, chut aj hustota. Samotna chut kavy je korenista, viac horka ako kysla, celkovo dobre vyvazena. Telo ma stredne silne az silne. Uz podla cremy a chuti kavy som zistil, ze je to zmes Arabiky a Robusty s vyssim podielom Robusty(30% a viac). Pili sme traja a kazdemu vyhovovala. Samozrejme kazdemu inak ale vsetci boli spokojni. Tato kavicka je vyborna pre moje chutove kanaliky. Ked si pomyslim, ze stala 1,80e za 250g :lol: Neviem o ziadnej, ktora by ju tromfla v pomere cena/chut. Doteraz som bol presvedceny, ze najlacnejsia kava na trhu, ktora sa da pit a neurazi je Segafredo Intermezzo. Ale tato ju prekonala. Odporucam kazdemu ;) Doplnujem info - 12.8 som otvoril druhe balenie a ostal som sklamany. Chut je horsia a viac korenista, s cudzou prichutou, ktora ju robi viac ostrou, zeby viac prazena ? Takze s touto kavou to bude asi loteria, bud trafite lepsiu varku alebo tu horsiu, skoda :? Presne tento problem sme si viaceri vsimli so znackou Segafredo. Este maly postreh k 3 korenistym kavam - Segafredo Intermezzo je lepsie vyvazena, menej horka a prijemnejsia ako Tchibo Family, ktora je viac ostra v arome aj chuti, dole hrdlom ju viac citit, viac reže. Najlepsia z trojice korenistych je Lavazza Crema Gusto mleta v sacku, ktora je z nich najcistejsia, ma plnsie telo, je najlepsie vyvazena a ma chutnu cremu.
Prílohy
family.jpg
family.jpg (40.35 KiB) 1386 zobrazení
FullSizeRender (11).jpg
IMG_0748.JPG
Naposledy upravil/-a peterKE v Štvrtok, 15. Augusta 2019, 14:14, upravené celkom 6 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tchibo Family - mleta, zmes arabiky a robusty

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Zeby som si ju kupil? :?:
Hmm... Nie :twisted:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Tchibo Family - mleta, zmes arabiky a robusty

Príspevok od používateľa peterKE »

Ak mas rad Crema gusto, tym padom mas rad koreniste kavy a tato medzi ne patri. Crema je cistejsia, ma plnsie a trosku silnejsie telo. Ale ak si zoberiem do uvahy cenu, radsej kupim 3 x Family ako jednu Cremu. Ti garantujem, ze ak by som ju podaval v kaviarni, malokomu by nevyhovovala. Je dobra.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"