Kenya - 100% Arabika - zakupena v Irane

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Kenya - 100% Arabika - zakupena v Irane

Príspevok od používateľa peterKE »

Tato kava bola zakupena v Irane, v jednom z miestnych obchodov, kde su otvorene vrecia s kavou a kde si ju moze zakaznik blizsie pozriet a skontrolovat. Vyberiete si kolko a nasledne Vam ju zabalia, v tomto pripade do uzatvaratelneho priesvitneho sacku. Neviem ci je priamo povodom z tychto koncin ale na sacku bolo fixkou napisane Kenya. Po otvoreni sacku ma vona velmi neoslovila. Bolo citit silnejsie prazenie a taku cudnu rastlinnu/tabakovu vonu. Zrno je dobre pretriedene, vacsie a pomerne rovnakej velkosti, nenasiel som ziadne preprazene ulomky. Cremu ma hustu ale rychlo klesa. Vona je zemita, korenista az bylinna. V chuti citit trosku orechy ale najviac dominuje ten rastlinno-bylinny zaklad a nieco co sa podoba spalenej hline :? Podoba sa charakterom kave Sumatra od Starbucks ale narozdiel od Starbucks, tato sa da aj vypit. Telo ma silnejsie. V hrdle ostava neprijemny horky pocit, dozvuky spaleneho tabaku a zeminy :shock: , treba to zapit vodou. Tuto kavu u nas nekupite, iba sa naskytla prilezitost ju ochutnat a otestovat. Mne tento typ kav, nevyhovuje vobec. Chut kavy si predstavujem uplne inac.
Prílohy
IMG_0659.JPG
FullSizeRender (12).jpg
IMG_0690.JPG
IMG_0691.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kenya - 100% Arabika - zakupena v Irane

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Poznámju,nedávno ju na jednej konferencii podávali,vzhľadom na môj stav vyššieho tlaku a chyteného srdca som len okoštoval za hlt,pre mňa mierne kyslá,lepšie piť s mliekom,jemne....Mierna chuť kyslosti po vypití,sila drive na kávu nič moc,neoslovila,neskôr som išiel na Mainl do kaviarne....
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Kenya - 100% Arabika - zakupena v Irane

Príspevok od používateľa peterKE »

Asi to bola ina lebo tato mala telo urcite silnejsie ako Meinl a po kyslosti ani stopy. Pili sme 5ti a jedine co nam vyhovovalo bolo, ze nebola kysla :-) Ja som pil 4 druhy od Meinla a iba jedna mala silne telo, konkretne Trieste. Vsetky kavy od Meinl sa podobaju velmi, rozlisuju sa podla mna silnejsim prazenim. Vacsinou som ocakaval podla aromy kavy silnejsie telo ale nakoniec som dostal vzdy slabe.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kenya - 100% Arabika - zakupena v Irane

Príspevok od používateľa daniel00421 »

peterKE napísal: Utorok, 14. Mája 2019, 16:43 Asi to bola ina lebo tato mala telo urcite silnejsie ako Meinl a po kyslosti ani stopy. Pili sme 5ti a jedine co nam vyhovovalo bolo, ze nebola kysla :-) Ja som pil 4 druhy od Meinla a iba jedna mala silne telo, konkretne Trieste. Vsetky kavy od Meinl sa podobaju velmi, rozlisuju sa podla mna silnejsim prazenim. Vacsinou som ocakaval podla aromy kavy silnejsie telo ale nakoniec som dostal vzdy slabe.
No vieš,nechcem sa hádať,hovorím koľko ľudí,toľko chutí :D
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Kenya - 100% Arabika - zakupena v Irane

Príspevok od používateľa peterKE »

To je pravda, pri Meinl kave sa nehadam, ale aka je sanca ze si pil tu istu, ked mne ju doniesol pan z Iranu ?
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"