Typ 3 • FerroChrome

prosím vkladať ostatných svoje testy mimo tohto vlákna
Unique reviews vintage audio cassettes with samples (tests audio cassettes with samples)

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Typ 3 • FerroChrome

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny sběratele a příznivce analogu.

V tomto subfóru postupně budete moci nacházet moje vlastní testy známých i neznámých kazet, které si však budete moci i stáhnout, poslechnout a porovnávat je s referenční nahrávkou i mezi jednotlivými modely kazet.
Pokud to bude možné, budu se vždy snažit uvést rok výroby jednotlivých kazet, dále jejich stav a případně doplňující informace k dané kazetě.

Pro zajištění co nejideálnějších podmínek nepoužívám žádné Dolby, vyšší rychlost posuvu pásku, úpravy hlasitosti ani volbu lepších typů pásků - každá kazeta tak bude mít naprosto stejné podmínky.
Pokud jste nepochopili předešlou větu, tak vysvětlím. Kazety budou testovány na tape decku Dual C844, který má dvě rychlosti posuvu pásku (4.75cm/s a 9.5cm/s) a 6 voleb typů pásků: Fe, Fe I, Cr, Cr II, FeCr a Metal. Zdvojení prvních dvou typů je zjednodušeně řečeno uvedeno pro vyšší třídy těchto kazet.
Zdroj zvuku je základní WAV (44.1kHz a 16bit). Výsledný zvuk je kvůli velikosti souboru ukládán při stejných parametrech.
Synchron všech nahrávek je ke 14s záznamu.


Za případné nesrovnalosti v informacích o kazetách se předem omlouvám.


Prosím pozor: tyto testy neberte jako konečné, ale pouze jako orientační a to z důvodů, že každý může mít stejný model kazety i tape decku v jiném stavu a tím se mohou výsledky lišit.

Autorské upozornění:
Všechny mnou uvedené materiály (fotografie, zvukové nahrávky, texty) jsou autorsky chráněná díla. Vytvářeny jsou specielně pro toto fórum. Zde jsou zveřejněny pouze za informativním účelem a tudíž z něj neplynou žádné zisky.
Testovací sekvenci jsem si vytvořil sám, obsaženou skladbu jsem sestavil z legálně zakoupených materiálů.
Jakékoli kopírování a šíření (i pouhých úryvků) je bez povolení autora porušením autorských práv.

PS.: toto neberte jako, že vám nevěřím, jde pouze o informaci i při případných potížích ze strany právních institucí - kvůli stále zpřísňujícím se autorským zákonům.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

000. Referenční záznam.txt

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny,
konečně jsem se dostal k tomu, abych mohl poskytnout první nahrávky. Pro zkoušky uveřejněné zde používám jen horní Dual.
CIMG4627.JPG
CIMG4627.JPG (80.68 KiB) 5512 zobrazení

Kalibrace zůstává stejná jako u všech nahrávek.
Tento text je oproti vláknu založenému předtím (Typ 1) zkrácený.. Konkrétní podrobnosti o nastavení a úvodní problematice najdete tam.


Vzhledem k tomu, že sehnat nějaké FerroChromky je pro mě poměrně dost náročné, tak tu zřejmě nebude extra velký výběr.
Momentálně totiž vlastním pouze 3 různé FeCr kazety značek Universum, Sanyo a Sony. U té Sony si nejsem jistý, jestli bych ji chtěl vůbec přemazat..



Dále bych chtěl nabídnout případným zájemcům o archivaci mých testů, přehledné pojmenovávání souborů. Originální název najdete vždy nad odkazem. Z technických důvodů musí mít nahraný soubor takový název jaký má.
Doporučuji si při archivaci vytvořit složku pro různé typy, aby se při přejmenování nepletly mezi sebe.

000. Referenční záznam č.5 - Pro typ 3.wav
nikolas/3_000_referencni_dual_c844_typ3.wav
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

001. UNIVERSUM HiFi FeCr SP 60 • Německo, 70. - 80. léta

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Značka: Universum
Modelová řada: HiFi FerroChrom Super Professional
Rok výroby: 70. - 80. léta
Trh: Německo
Délka: 60
Stav: Běžně použitá
Stav pásku: Běžně použitý, v pořádku, ze začátku pár defektů
CIMG5733.JPG
CIMG5733.JPG (135.99 KiB) 5511 zobrazení
CIMG5734.JPG
CIMG5734.JPG (144.59 KiB) 5511 zobrazení


O této kazetě jsem se toho moc nedozvěděl, takže nemůžu přesně ani říct, kdy byla vyrobená, ale typuju to spíš na 70. léta.

Zadní strna pásku je středně, spíš světle hnědá a přední je sytě černá.

Při digitalizaci původního záznamu jsem ji přehrával na Fe (Typ 1) a i přesto byl zvuk průměrný jako při slabší Normálce.
Testovací sekvenci jsem však zaznamenával logicky už na FeCr.


Co se týká výšek, tak mě tato kazeta trochu zklamala. Sice si je na jednu stranu udržela poměrně dlouho, ale s tak malým výstupem, že to moc nepotěšilo..
Od pohledu to tak nevypadalo, ale díky ruchům v nízkých frekvencích a poté zrnění v hudbě je možné, že je tato kazeta používaná výrazněji.
Co jí ale musím nechat je to, jak dokázala udržet zvuk jen se slabším zkreslením. Bohužel výšky se téměř vytrácí.
V případě této netuším, jestli by ostřejšímu zvuku pomohla vyšší rychlost, to jsem netestoval..



001. UNIVERSUM HiFi FeCr SP 60 • Německo, 70. - 80. léta • Použitá • Typ 3.wav
nikolas/3_001_universum_hifi_fecr_sp_60 ... ouzita.wav
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 3 • FerroChrome

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tieto kazety Universum, podobne tak chromdioxid v druhom vlákne sú od Nemeckého výrobcu Permaton.
http://agfabasf.com/catalog/permaton/permaton1/

Vyrábali len kazety a komponenty, pásku mali od Agfy a Basf.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 3 • FerroChrome

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Díky za doplnění informací :-).
Takže myslíš, že se jedná o kazetu z roku 79'? Já jen, že tam je designem etikety jedna dost stejná..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 3 • FerroChrome

Príspevok od používateľa EZ647 »

Pokiaľ to má ten pán na webe dobre aspoň približne tak hej
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 3 • FerroChrome

Príspevok od používateľa EZ647 »

Od Permatom pod značkou Elite mám na webe chromdioxid kazetu, je nahratá
Napísať odpoveď

Návrat na "Audiotesty kaziet NSK"