Typ 1 • Ferric

prosím vkladať ostatných svoje testy mimo tohto vlákna
Unique reviews vintage audio cassettes with samples (tests audio cassettes with samples)

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Sobota, 29. Septembra 2018, 19:03 SilverFox•NSK a EZ647 jste fakt vyjímeční sběratelé :) . Tohle se fakt jen tak nevidí. Já se ke kazetám stavím dost nekompromisně. Pásek je vadný v celé délce = do kontejneru, což se také stalo. Ty co jsou jen na začátcích vadné jsem ještě schoval, ani nevím proč.
...
Hm, tak to děkuji :-). Já se právě trochu obával, že na mě budeš pohlížet jinak, když jsem psal, že mě nevadí sbírané věci v jakémkoli stavu.
A právě že i jednu hodně starou BASF LH mám, která je durch po celé délce zmčkaná - ne lehce, ale celkem pořádně. Absolutně mi ale nedochází jak se to mohlo stát. Když se začne pásek muchlat, tak má nepřirozenou barvu zvuku a někdy i zrychluje, tak proto nechápu zmačkání po celé kazetě s délkou 45min na stranu.
Taky jsem ji nevyhodil a plánuju si ji poslechnout, ale když mám už asi přes 1000 kazet, tak nevím kterou si pustit dřív..

No právě, díky tomu že beru i "šmejdy" mám šanci si rozšířit sbírku o tolik značek i neznaček, že je to neuvěřitelný.

Co se kvality týká, tak jak jsem psal, jsem velmi benevolentní a když už by nějaká kazeta byla v případě mého nahrávání dost mizerná, mám tu výhodu přepnout na vyšší rychlost a tam i nekvalitní kazety dokážou hrát pěkně.

Tak já tu záměnu Chromky beru jako určitou výhodu a raritu - jednak jsem prve čučel, že na normálku dokáže hrát tak krásně ostře (to ještě u Sony decku) a v Dualu to můžu přepnout na Chrom.


Takže kdyby došlo na vyhazování starých kazet, tak se hlásím jako zájemce :-) (bez ironie).


Jo a jinak, kdyby všechny pásky stárnuly nějak extrémně rychle, tak bych nemohl přehrát ani ty nejstarší Sony a Philips (na předchozí stránce). Ale ano, některé stárnou a jsou třeba až i nepoužitelné, ale zatím jsem se s ničím tak razantním nesetkal. A to mám právě i kazety z kuřáckého prostředí - já nekouřím, je to hnus jehož smysl ani nechápu.

---
Adminer - no mě osobně přijde lepší ta Sony FXI než Sipote, protože kdyby se ji nahrálo o kousek tišeji, tak má fakt perfektní zvuk a navíc nemá takové výškové kolísání jako ta Sipote převážně v levém kanálu. Navíc má ta Sony FXI i výraznější výšky, ale to je díky Chrom pásku..

---
EZ647 - nevadí, klidně můžeš zvřejnit i další záznamy v této podobě, jestli bude něco co tě opravdu překvapí :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

A ja mám prakticky ten istý jav vo svojom teste, ale je to skoková zmena frekvencií, nie plynulá.

Pôvodný súbor:
http://ez647.sk/cc/ta/referencny%20wave%20subor.PNG

A výstup z pásky:
http://ez647.sk/cc/ta/ccnormaltdkds.PNG
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa AdmineR »

fajn - to je ono
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa oneeeee »

to môže byť audio prach .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

teda šum sa hovorí že :D
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa oneeeee »

samozrejme , že šum. :D niečo podobné som našiel na na sony metal xr . prázdnu nenahranú kazetu som vložil do decku a pustil play . prečo má čistá páska , ešte nenahraná pazvuky , ktoré počuť až pri pridaní volume na zosilňovači.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tú arabskú mám ako jedinú čo mi ostala z pôvodných mojich starých kaziet - je na nej nahrávka z mono prenosného magiča, na ktorom sme si nahrali v 8. triede hororový hovorený príbeh - improvizácia chalanov - blbnutie ....
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

oneeeee napísal: Sobota, 29. Septembra 2018, 21:29 samozrejme , že šum. :D niečo podobné som našiel na na sony metal xr . prázdnu nenahranú kazetu som vložil do decku a pustil play . prečo má čistá páska , ešte nenahraná pazvuky , ktoré počuť až pri pridaní volume na zosilňovači.
Každá nová prázdna kazeta má nejaký šum a ruchy, ale to sme práve my už riešili aj tu viewtopic.php?f=1&t=115&start=24
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Sobota, 29. Septembra 2018, 21:29 samozrejme , že šum. :D niečo podobné som našiel na na sony metal xr . prázdnu nenahranú kazetu som vložil do decku a pustil play . prečo má čistá páska , ešte nenahraná pazvuky , ktoré počuť až pri pridaní volume na zosilňovači.
Zdravím,
jen zareaguji na to ohledně čisté kazety obsahující zvuky. Já právě psal, že Sipote má buďto jednolitý tlumený šum nebo jen jako zpomalené mořské vlny - tedy přerušovaně.
Poté i ta Verbatim má i nějaký pískavý zvuk a v nahrávce je na konci po zesílení slyšet.

Ale s jinými pazvuky či ruchy jsem se moc nesetkal, hlavně proto, že mám spíš víc použitých než nepoužitých kazet.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 29. Septembra 2018, 21:04 Taky jsem ji nevyhodil a plánuju si ji poslechnout, ale když mám už asi přes 1000 kazet, tak nevím kterou si pustit dřív..
No právě, díky tomu že beru i "šmejdy" mám šanci si rozšířit sbírku o tolik značek i neznaček, že je to neuvěřitelný.
Takže kdyby došlo na vyhazování starých kazet, tak se hlásím jako zájemce :-) (bez ironie).
A to mám právě i kazety z kuřáckého prostředí - já nekouřím, je to hnus jehož smysl ani nechápu.
To je věc. Tolik kazet jsem ještě u nikoho neviděl.
Ano, pokud se tomu člověk věnuje do hloubky, tak chce mít od všeho něco.
Budu při vyhazování na tebe pamatovat :)
Souhlas, také nekouřím. Ale kazety z kuřáckého prostředí... uf. Mi stačilo když jsem jednou koupil deck z kuřáckého prostředí. To byla práce na měsíce.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
No vida. Takže nakonec zkoumání nahraných tónů z generátoru odhalí více. Už jsem to psal, muzika hodně zamaskuje.
Ale mě spíše zaujalo to co se děje na velmi vysokých kmitočtech.

První foto referenční signál:
Obrázok

Druhé foto signál z pásku:
Obrázok

Ve zvuku to je slyšet jako ladění na dlouhých vlnách. Zřejmě se dostal záznamový zesilovač do úzkých (intermodulační zkreslení?). Chtělo by to možná zapnout MPX filtr a nebo omezit rozsah kmitočtů do max 16kHz. Ale jinak i to je zajímavá metoda jak odhalit podobné zákeřnosti.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore napísal: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 10:15
SilverFox•NSK napísal: Sobota, 29. Septembra 2018, 21:04 Taky jsem ji nevyhodil a plánuju si ji poslechnout, ale když mám už asi přes 1000 kazet, tak nevím kterou si pustit dřív..
No právě, díky tomu že beru i "šmejdy" mám šanci si rozšířit sbírku o tolik značek i neznaček, že je to neuvěřitelný.
Takže kdyby došlo na vyhazování starých kazet, tak se hlásím jako zájemce :-) (bez ironie).
A to mám právě i kazety z kuřáckého prostředí - já nekouřím, je to hnus jehož smysl ani nechápu.
To je věc. Tolik kazet jsem ještě u nikoho neviděl.
Ano, pokud se tomu člověk věnuje do hloubky, tak chce mít od všeho něco.
Budu při vyhazování na tebe pamatovat :)
Souhlas, také nekouřím. Ale kazety z kuřáckého prostředí... uf. Mi stačilo když jsem jednou koupil deck z kuřáckého prostředí. To byla práce na měsíce.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
No vida. Takže nakonec zkoumání nahraných tónů z generátoru odhalí více. Už jsem to psal, muzika hodně zamaskuje.
Ale mě spíše zaujalo to co se děje na velmi vysokých kmitočtech.

První foto referenční signál:
Obrázok

Druhé foto signál z pásku:
Obrázok

Ve zvuku to je slyšet jako ladění na dlouhých vlnách. Zřejmě se dostal záznamový zesilovač do úzkých (intermodulační zkreslení?). Chtělo by to možná zapnout MPX filtr a nebo omezit rozsah kmitočtů do max 16kHz. Ale jinak i to je zajímavá metoda jak odhalit podobné zákeřnosti.
Môžem s istotou len opakovať čo som písal vyššie, je to z princípu magentického záznamu, tie interferencie tam sú na páske vždy bezohľadu na nastavenia a typ stroja, MPX len odstráni 19kHz z pásma, nič iné.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Strieborná liška - chcem ťa poprosiť / požiadať aby si otestoval teraz nejakú čo najlepšiu kazetu čo máš po ruke, nohe - proste doma "k mání". Vymyslel som totiž novú metódu vyhodnocovania výsledkov tvojich testov.
Je založená na .... neprezradím :) - ešte nie
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Audiotesty kaziet NSK"