Stano

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Stano

Príspevok od používateľa oneeeee »

poniektorý hifisti pri počúvaní majú korekcie na nule , alebo zapnutý direct na zosilňovači .
ja to mám rád ostré . ale pripadá mi to , ak idem na koncert a tam poviem aby ubral na výškach a basoch ,lebo , že sa to nedá počúvať , asi by som tam dlho nebol .
je to vec vkusu , čierna alebo blondína .
stano , čo sa týka starej hudby z 70-80 rokov , je na ulozto . 70 % z toho je flac
https://ulozto.cz/file/MiTr7p9YzP82/mp3 ... -ine-2-rar
https://ulozto.cz/file/ZkD6OHgZX4ZK/mp3 ... co-ine-rar
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Stano

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Stano,ak mas rad vokalny jazz odporucam spevacku Lyn Stanley.Vsetky nahravky su tocene analogovo pri rychlosti 76cm/s.Mozes kupit CD,SACD,vinyl aj master pas.Vinyl je 45ot.,mal som ich doma vsetky,ked som pocul SACD vinyl som predal.Je to o preferenciach.Mne vinyl jednoducho nesedi ale to je o mne zname :D
https://elusivedisc.com/search?search_query=lyn+stanley
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Nstar:
Určite vyskúšam, veľmi sa teším na ten Pioneer a dúfam, že to bude všetko v poriadku.
Oneee: Jediný koncert ktorý som zvládol, bol koncert Simply Red v Inchebe, to bol zážitok.
Napr. koncert Bon Jovi vo Viedni som nezvládol, niektorý speváci vekom dozrievajú, majú vyspievanejší hlas, ale Jon Bon Jovi, to bola strašná bieda. Takého Bono Voxa a U2 by som počúval, musím vidieť ich koncert, ešte kým sú pri sile...
Ohľadne toho flacu sa ešte popýtam, ja zatiaľ idem len z originálnych nosičov. Hudba z PC je zatiaľ mimo mňa.
Vlado.bb:
Určite si to vypočujem. Nad master pásom som rozmýšľal :lol:, Neviem si predstaviť tú kvalitu, aj PMA tvrdí že nahrávka na štúdiovom kotúčaku je neprekonateľná.
Ja mám aj vinyly z 50 a 60 rokov, mono nahrávky, šumí to, puká to, ale má to uveriteľný zvuk, je to super.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Stano

Príspevok od používateľa oneeeee »

ja z pc nenahrávam . to by som dokurvil nahrávku . používam satelitný prijímač . stačí vložiť usb kľúč.
Prílohy
screenshot.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Stano

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Prve dva albumy od DEEp PURPLE mam na vinyloch v MONO aj STEREO,MONO je neporovatelne lepsie.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Jaj, k tomu nezvládnutému koncertu Bon Jovi, tá kapela umierala na pódiu a samotný Jon sa tváril, že má tesne po 30ke, žmurkanie, gestá a spevácky výkon biedny. Po 4tej pesničke som zavelil na odchod, ešte aj na dážď to vyzeralo :D tak sme odišli.
Simply Red, to sú páni muzikanti, na tých by som šiel znova.

Tie mono LP, majú perfektný zvuk, asi preto, že sa tam neriešia stereo efekty.
Dobre vedieť, kto disponuje kvalitou, už len ten kotúčak a nahrávať.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Nie je tu niekto z okolia Štúrova, čo by bol ochotný pomôcť mi?

Od začiatku môjho pôsobenia na tomto fóre, sa snažím zohnať si Technics RS-B965, jednoducho je to môj vysnívaný deck.
Pozerám všade kde sa dá a nedarí sa mi ho zohnať v stave a za cenu, ktorú ste mi od prezentovali aj na tomto fóre.
Tak nejak som pochopil, že funkčný deck RS-B965 pod 500 eúr nezoženiem.

Minulú jeseň sa jeden predal na aukro za cca 6000 českých, doteraz nechápem ako to, že som ho nevidel, ale netuším v akom bol stave.

Hifibazar.sk má jeden v ponuke, ale vizuálny stav je hodnotený na 2++, čo mne hovorí, že úplne tip top nebude.

Jeden predajca zo Štúrova ponúka podľa jeho hodnotenia 100% technický a vizuálny stav, chce za neho 550, ale pripúšťa dohodu. Tento deck bol na bazos už minulú jeseň, ale nepredal sa.
Tak len orientačne zisťujem, či tu nie je nejaký kolega z okolia Štúrova, čo by bol ochotný ísť sa na ten deck pozrieť, určite by som ho nejako odmenil.
Na fotkách je vidieť trt makový, predajca nemá žiadne hodnotenie a telefonické ubezpecenie o perfektnom stave mne nestačí😁
Ak by náhodou, ozvite sa.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Stano

Príspevok od používateľa orhore »

Stano, v dnešní době sehnat tento deck za rozumné peníze již není možné. Přes bazary by to bylo okamžitě prodané, takže zůstávají jen ty se šílenou cenou. Dokonce některé vidím už delší dobu v prodeji, cena stále roste a nikdo nekupuje. Hifibazar.sk měl také nižší cenu, která se vyšplhala už na 590 Eur. Pokud by se ti podařilo nakonec koupit, tak nepočítej s tím, že budeš zvukem ohromen. Spíše budeš zklamán. On začne hrát až po tunách úprav a ještě vyžaduje celkem častou údržbu. A.Nikitin dokonce tento deck předělal z dualu na single capstan (mechaniku použil z RS-BX727). Důvod byl, že mechanika 965 je velmi netolerantní ke starším a méně kvalitním kazetám. Také nemá moc dobrou kompatibilitu s jinými decky co se týče výsledného azimutu. Mi se sice podařilo tento rozdíl minimalizovat, ale za cenu nestandardních úprav, které jsou i rozporuplné. Nejhorší je nastavení levé brzdy, která má souvislost s občasnou destrukcí pásku u dual capstanu. Časem se totiž zajede a pak může zničit drahocennou kazetu. Nastavení tam prakticky neexistuje pokud pominu jen pružinku, kterou člověk může akorát natáhnout, aby se zvětšila přítlačná síla. Pak zbývá už jen jiný materiál místo obyčejného filcu. Příliš malá kladka na levé straně navíc tento stav nezlepšuje. Chce to častou průběžnou kontrolu a údržbu.
Co je ale nakonec nejlepší je právě zvuk. Dělal jsem doma srovnání s různými decky. Všechny je převálcoval ve vyrovnanosti a hlavně prostoru nahrávky. Kolega sice tvrdí, že má trošku slabší bas. No některé decky ho umějí zahrát o poznání lépe. Ale na druhou stranu oba kanály jsou u 965 i s původní hlavou sakra dobře oddělené, což jsem si ověřil na kalibrační kazetě pro výškové nastavení hlav. Jiné decky v tomhle doslova propadly (přeslechy). Mohou být i lepší stroje, ale ty bohužel nemám (RS-B100). A další decky od Technicse jako RS-BX747 nebo i AZ-7 znějí proti tomuto decku trošku sevřeněji v celkovém prostoru.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

hlavne to nezmaž, toto je hodnotný príspevok, skúsenosť, úprimnosť...ťažko nájsť
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Ja to beriem tak ako to je.
Pôvodne stal v Hifibazar 550, ale ten sa predal, toto je už iný kus.
Ak to napíšem tak priamo, tak u reálneho predajcu platiaceho dane mi v podstate tá cena až tak vysoká nepríde. Voľakedy sa aj tu preberali, či je na tých strojoch robený servis, vtedy sme strieľali od boku a kritika bola nepodložená, pretože je tam robený servis a poriadny.
K zvuku Technics, poviem len toľko, že mám ich kompletnú slušnú zostavu a ja som so zvukom veľmi spokojný, súhlasiť so mnou nemusíte, ale ak zvuk na prvý posluch nezaujme je to znak toho, že všetko je v najlepšom poriadku :lol:
Hlavne v momente, keď musím poriadne napnúť uši, aby som rozlíšil, či hrá deck alebo CD a v momente keď to rozoznám už len podľa šumu v pauze tak je dobre.
Neviem kvetnato opisovať zvuk, ale počujem zatiaľ veľmi dobre, dokonca som podľa uší dokázal vybrať káble do zostavy :lol: , idem nájsť fotku aby som tie káble ozrejmil.

Jednoducho ja mám v obľube túto značku, ale len do obdobia kým to nezaoblili.
A pri nahrávke chcem dosiahnuť 1:1 ak to kazeta umožňuje.
Inak ohromne preceňujeme svoje uši, vekom nám sluch ohromne degraduje, ale sme skúsení hifisti. To som si tak testoval aké frakvencie POČUJEM, zosík už vytočený poriadne a 18500 nič a moja o 16 rokov mladšia manželka, že čo to tu piští, vypni to.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Tak ešte k tomu ako som kupoval signálové káble :D Ak by to vyvolalo nejakú ostrejšiu výmenu názorov, tak to zmažem.
Keď som sa ešte povaľoval v Bratislave, tak ma raz napadlo, otestovať si signálové káble, niečo som mal kúpené, ale nie dosť, tak som vbehol do nemenovaného štúdia a zobral 3 páry aby ten rozdiel bol počuteľný ešte viac :lol:
Ten čo dám fotku tak ten som po víkende kúpil a tie 3 páry ma stály cez 1000ku, mal som na testoch aj káble kde 3 páry stály vyše 3 tisíc, ale je to 10 rokov späť a na značku si už nespomeniem, od vtedy mám VDH káble v celej zostave, ale beriem to skôr ako dobrý pocit.
Jediný kábel ktorý som v slepom teste dokázal rozlíšiť bol tento
FB_IMG_1613851656200.jpg
Toto je patentovaná girokvadratická konštrukcia a skutočne som zaznamenal zmenu tak som ho zobral a to čo vidíte v danom čase stálo v drahšej verzii 11000 českých, lebo to malo koncovky také značkové, ale zase problém s pamäťou, nech to boli VDH, ale neviem či nie iné.
Tento kábel fungoval ako anténa, čiže tam zmena bola, ale k horšiemu.
Zmena vo zvuku, môže byť počuteľná, ale kvalifikovať ju ako posun k správnemu, vernému zvuku, ju na základe uší nedokážeme.
Vždy ide len o to čo sa nám viac páči alebo nepáči. ;)
A tá fotka, tak po tom čo som zistil čo spôsobuje tú zmenu som zobral kombinačky, odcvakol koncovky, strhol značkové bužírky a presvedčil sa ako vyzerá 7N meď alebo koľko je tých 99,9999% čistoty.
Naposledy upravil/-a Stano v Sobota, 20. Februára 2021, 21:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Stano

Príspevok od používateľa orhore »

Stano tvoje příspěvky jsou vždy velmi pozitivně laděné i když skutečnost je často opačná. To se mi líbí :).
Ohledně té 965. Jsou i daleko horší decky, které se prodávají za daleko vyšší ceny. Takže by se dalo říct, že cena 590 Eur není špatná ;).

Jen tak na okraj. Nic mi do toho není, ale ty máš o 16 let mladší ženu? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"