Hasterman

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Hasterman

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ahojte.
Som rád že som dostal tip na tento web a vidím tu aj známe osoby. Ako milovník vintage dúfam že troška prispejem aj ja svojími príspevkami a stránka sa bude ďalej rozrastať.
V krátkosti o mne... začiatky nie sú nejak zaujímavé. Prvá veža ktorú som si kúpil bola Toshiba. Bol to lacnejší model bez CD aj to som kúpil ako použitú za asi 3200 korún ktoré som si našetril brigádou v autoumyvárni. Aby ako tak lepšie hralo mal som na to zapojené drevené tesly. Vtedy ma to nejak neťahalo týmto smerom a chodil som skôr obdivovať ujovu zostavu ktorá sa skladala zo zosilňovača sony a trojhlavého decku Teac. Modelové označenia už neviem, ale bol som na tú dobu tým zvukom uchvátený. Bola to ešte doba keď toho nebolo toľko a leteli stavby DY projektov. Dodnes si pamätám na repro ktoré mal a bolo asi dva krát väčšie ako ja:)
Potom nasledovalo dlhé odmlčanie a hudbu som počúval skôr z domáceho kina. ...až sa mi do ruky dostal dvojdeck sony tc-w475 za 10 euro. Bola to mašina s hlučnou mechanikou, ale oživila vo mne spomienky na mladosť tak som si povedal že by to chcelo niečo lepšie.
Obrázok
Nasledoval 3hlavýdeck sony 611? Technics AZ-6
Obrázok
nejaké Integry od ONKYA, inak slušné, nedocenené mašinky
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Technics M235X
Obrázok
M245X
Obrázok
Obrázok
Technics RS-B100
Obrázok
Obrázok
Obrázok
JVC TD-V66
Obrázok
TD-V621
Obrázok
TD-V711
Obrázok
AKAI GX-65
Obrázok
M759W
Obrázok
GX95mkII
Obrázok
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa Hasterman »

Denon 700A
Obrázok
a ešte by sa niečo našlo ak by som pohľadal v PC. Ale základ pre mňa bola komplet zostava. A chcel som ju mať zladenú, teda všetko jednej značky. Keďže staršie Integry sa mi páčili, šla moja cesta aj týmto smerom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Postupne som však skompletizoval akai Reference, teda skoro kompletne až na nezohnateľné DAT
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
V súčasnej dobe mám už iba túto zostavu akai a ako druhý deck ešte JVC 711. Z priestorových dôvodov šli nakoniec preč aj Mission 703, s ktorými som bol vcelku spokojný a nahradil ich Bose Acoustimass 5, je to vlastne veľký krok dozadu, ale v poslednej dobe si viac pozriem dobrý film a tam sú bose dobré. Beriem to ako dočasné riešenie.
Obrázok
A aby som nezabudol na Gramo, aj to mám:) Telefunken TS850
Obrázok
Obrázok
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahoj a vitaj. Je super že naša komunitka sa pomaličky rozrastá. Nefungujeme ani týždeň a vcelku to ide. Bolo ťa vidno, že si prihlásený, len príspevky voľáko nie a nie pribudnúť. A potom prišla táto smršť :)
Takže prispievajte páni, ja si dám konečne voraz - toto je dnes moj prvý a posledný príspevok, nech to tu nie je prekazetovičované. Dalo dosť námahy to takto naštartovať a teraz dúfam sa to bude už pomaly hýbať s vašou pomocou ...
Ešte jedna prosba - keďže nemáme zisky na reklamu, dajte vedieť hifistom, vintažistom o tomto webíku - aby prišli podporiť. Ak každý priláka len jedného, tak čoskoro nás bude 60. Tí potom oslovia ďalších. Inú možnosť "propagácie" nemáme.
Tak ešte raz vitaj - vidno že máš o čom písať - tak do toho pomaly a postupne ;)
Niekto nevidí tie linkované obrázky - vieme o tom - bude sa to riešiť - je to problém novej poslednej verzie PHP ako systému.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa Hasterman »

Mojím veľkým snom bolo vlastniť niečo veľké, obrovský starý receiver o váhe aspoň 30 kg. Ideálne niečo takéto
Obrázok
Obrázok
Ale sú to veci na ktoré keď natrafíte a sú v top stave tak cena sa vyšplhá nad vaše možností. Tak mám aspoň Onkyo TX-4500mkII, ktorý má iba necelých 17 kg.
Obrázok
Zatiaľ je však viac menej vzužitý iba ako dekorácia.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa AdmineR »

toto necháme už tu, lebo to nadväzuje na profil, ale s receivermi pokračuj potom do vlákna Zosiky a receivery - aj o tom onkyu by bolo niečo dobre tam napísať, je to pekný stroj.
Tie 30 kilovce môžeš popridávať aj sem - viewforum.php?f=40
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa Hasterman »

A teraz sa dostanem k mojej zberateľskej vášni. Tých je viac, ale táto bude asi najbližšia pre toto fórum.
Audiokazety. Začiatky boli rôzne. Väčšinou to boli lacné kúsky a nemalo to hlavu ani pätu. Až sa nakopilo také množstvo že som bol nútený si nechať Z každého druhu jeden kus. Potom sa to zas postupne hromadilo, tak som to zriedil iba na značky maxell, sony, TDK, Fuji, Thats, Basf, Teac... aj tak to však bolo stále viac ako 1000 kusov a šlo to nielen do priestoru, ale hlavne do peňazí. Poznám ľudí čo majú také kvantum že tým dokážu zásobiť pol európy, ale my máme dvojizbový byt a tak som to po čase rozpredal. Asi aj preto že by som to všetko nedokázal skompletizovať. Tých modelov je toľko že čím som doma toho mal viac, tým sa mi zdalo že mi toho ešte viac chýba. Ostal som teda verný mojej jedinej naj značke "maxell" a asi aj najrozsiahlejšej. také memorex, Goldstar máte na komplet pri šťastí za pár mesiacov. Ale maxell nie, doteraz ani len netuším koľko mi ešte chýba aby som si mohol povedať, aha mám všetky maxell. Momentálne ich mám asi 244 od roku 1966 po 2015 (každá iná) + pár kartónov na používanie, hlavne XLII.
P9240005.JPG
P9240015.JPG
P9240021.JPG
P9240029.JPG
P9240035.JPG
P9240042.JPG
P9240010.JPG
P9240012.JPG
P1160101.JPG
A ešte jedno foto z už neexistujúcej zbierky.
P4110125.JPG
Takže občas si niečo nahrám, ale nie je to jediné médium čo počúvam. Rovnako rád si pustím aj LP či CD.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa EZ647 »

Toto je záľuba na dlhý čas, práve možnosť mať stále niečo nové ma tak láka a kaziet je na svete ešte toľko o ktorých ani neviem, myslím že tomuto som totálne podľahol, priestor, nepriestor, aj keby som mal spraviť dvojité obloženie stien, tak to bude. Inak pekná zbierka :)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa oneeeee »

to je super zbierka , jednej značky .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa Kazetowich »

EZ647 napísal: Utorok, 25. Septembra 2018, 15:21 Toto je záľuba na dlhý čas, práve možnosť mať stále niečo nové ma tak láka a kaziet je na svete ešte toľko o ktorých ani neviem, myslím že tomuto som totálne podľahol, priestor, nepriestor, aj keby som mal spraviť dvojité obloženie stien, tak to bude. Inak pekná zbierka :)
kedy ich pootváraš a ponahrávaš ??
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa Hasterman »

IMG_20181115_154300.jpg
Posledný čas som to flákal, ale pribudli mi teraz štyri kúsky čo chýbali v mojej zbierke...
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa EZ647 »

USII už mám, WIld mám 54min šupinatú verziu, a tie zvyšné nie, ale POZ bude podobná CDS a Music Vitamins je vlastne ďalšia verzia CDS, ale príde zachvíľu doba keď to začnem flákať ja, doživotne.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hasterman

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Netaraj. Netreba povela. Staci aj po 1 2 3 ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"