CharlieCh

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Nestačím koukat...
teprve reď mě napadlo kouknout, kde byly kazety vyrobené:
Sony - Made in Mexico
TDK SA90 - Made in Thailand
TDK D90 - Jediný nápis tohoto znění je Grand Duchy of Luxembourg, nalepená cenovka 25 kaček je krásná připomínka cen minulých...
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Kazetowich
měl jsem/mám to úplně stejně, když si vzpomenu, kolik kazet bylo sežvýkaných jenom tím nenažraným maďarským strojem :lol:, potrhaných a polepených, protože to byla vzácnost, sakra, to je ale dávno.
mk27.jpg
mk27.jpg (59.98 KiB) 6720 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa janvys »

To víš, jsou to novodobé kazety, jedny z posledních vyráběných, kde už se značně šetřilo na nákladech a výroba byla přesunuta tam, kde byla levná pracovní síla. Tak jako téměř u všeho.
Thajské TDK SA už nebyly tak dobré jako předešlé modely, víc se dočteš u EZ. Základní TDK D byly vcelku slušné tak do roku 1995.
Mexické SONY si naopak kupodivu udržely velmi slušný standard defacto až do konce výroby. Jestli se nemýlím, tak mexická továrna byla poslední SONY továrna kde vyráběly kazety. Japonská, italská a francouzská už byly v tu dobu dávno zrušené.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa EZ647 »

S TDK D by som súhlasil v pôvodnej kvalite tak do roku 1998. TDK SA taktiež.
Sony Mexico nie, aspoň nie tie neskoršie a posledné verzie.
UX-S už v roku 2002 v tmavo zelenom obale spolu s UX síce boli ešte dosť schopné, ale páska tam bola úplne iná.
UX-S svetlý zelený obal, prvé verzie OK, ďalšie katastrofa, vtedy som toho kupoval viac z jedného druhu, ale proste bolo to zlé, vyslovene zlé. Okrem toho 90% Mexických Sony Normal malo zlé cievky, vankúš aj lep zavádzacej pásky.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa janvys »

EZ647 napísal: Štvrtok, 28. Novembra 2019, 22:45 .... Okrem toho 90% Mexických Sony Normal malo zlé cievky, vankúš aj lep zavádzacej pásky.
No vida, s těma jsem se naštěstí ješté nesetkal.

Co se týče UX-S, tak mám otestované jako poslední ty co mají ještě černé tělo a nápis UX-S nad úzkým okýnkem uprostřed, ty úplně poslední v průhledném zatmaveném těle mám dvě zabalené a ještě jsem je netestoval a nenahrával protože se mi vzhledově nelíbí :(
SONY ES
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Tak jsem si říkal, že bych mohl postnout nějaké další fotky a napadlo mě vyfotit můj minimaxi poklad. Seznamte se prosím, Broksonic TSG 54CT, made in Korea. Je to vlastně kompletní kazeťák, s nahrávání, rádiem a podporou metalek, ale o velikosti walkmanu. Bohužel mi chybí bateriový kryt. Elektricky je celkem v pořádku, ale vůbec nepřetáčí a kazetu neutáhne, i když v režimu play se točí.
Zachránil jsem ho před x lety o železné neděli před odvozem do šrotu a přitom jenom stačilo vyčistit bateriový prostor, do kterého vytekly baterky.

Jestli by byl někdo ochotný se na něj podívat a trochu ho dát du kopy, byl bych mu neskonale vděčný.
Prílohy
DSC_0060.JPG
DSC_0061.JPG
DSC_0062.JPG
DSC_0063.JPG
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa CharlieCh »

A jestě dvě fotky kazeťáku, ktery jsem dostal k narozeninám, SIEMENS RM-836
Prílohy
DSC_0058.JPG
DSC_0059.JPG
radiorecorder_rm836_553886.jpg
radiorecorder_rm836_553886.jpg (44.55 KiB) 6638 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ten Siemens je parádny - aj hrá tak ako vyzerá ?
Škoda len že tie kazetové dvierka už sú také zašlé - ale možno by sa dali vyleštiť týmto - https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... dra#p14682

Ale opatrne z tej strany kde je vytlačený popis - aby to nezošlo dole. Z druhej strany smelo ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Hraje poplatně době, jednopásmových reprákům i plastové, neuzavřené ozvučnici, žádné velké basy, na normální poslech rádia OK.

Jako malý kluk jsem si vždycky něco takového přál mít, ale neměl, tak aspoň teď, v dospělosti, si plním část svých dávných tužeb.

Faktem je, že jsem ho blbě vyfotil, ve skutečnosti má tvary mnohem sympatičtější.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: CharlieCh

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to pozname viaceri. Tiež si až dnes plníme nejaké detské resty
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"