moniatko - neskoro, ale patrí sa

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Pekne!
Klobúk dolu. Akurát som sa tak v mysli pýtala, ako sa dá vypracovať do takej pozície, kedy máš stálych klientov. Celkovo si neviem predstaviť živiť sa umením, pretože je to celkom náročné. Reklamy ja robiť neviem a ilustrácie nemám bohvieaké =D Myslím ako také bežné. To čo ma baví viem vypracovať, ale to viacmenej nikoho neosloví.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

dík.
Ono je to cesta dlhá a tŕnistá. Ja som už na jej konci - alebo resp. za jej plánovaným koncom :lol:
Chcel som sa venovať niečomu úplne inému, no zasiahol marketingový vírus zn. Corona covid či čo to je ... tak sa trápim ďalej "po pamäti"
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vlastne je to smutné - celý život robím čo niekto iný chce, či potrebuje. Mám na mysli grafiky. A posledné desaťročia nebol čas venovať sa vlastnej tvorbe ako to prezentuješ napr. ty Monika.
Ideál je tvoriť si svoje a popri tom porobiť čo niekto potrebuje.
No položím si otázku - dá sa to vôbec ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

nikdy sa nedá robiť len to, resp. prioritne to, čo ťa baví... ja už dosť dlho dúmam, čo také by ma uživilo a popri tom aj nejakým spôsobom bavilo
nemyslím "baviť" v pravom zmysle slova, ale nechcem ani robiť niečo, čo ma vyslovene otrávi

reklamu, grafiku by som chcela vedieť robiť, no na to nemám... zdá sa mi, že môj prejav prenesený na papieri býva poburujúci a núti "vedúcich" nado mnou ovplyvňovať ma - a to sa mi nepáči, čo vedie k nezhodám
síce som to ešte nezažila v platenej praxi, no ak by to bolo tak ako je tomu v škole, tak "nie, radšej knihu" :lol: :lol:

páči sa mi myšlienka, ktorú tu zaplietol Erik - prekresliť kazety na jeho webe... len, ako to urobiť, veď už sú naskenované a robiť plagát na každú jednu... tak to je cesta do hrobu :D možno že rokmi by sa to podarilo, ale zatiaľ som si povedala, že urobím niečo takéto
ak by ma to nejako zviditeľnilo, tak úspech, no ako prácu by som to asi nechcela. Je to náročné na čas, ovplyvnené náladou a všetkým možným.
Preto vždy obdivujem ľudí, čo sa touto cestou dokázali prekúsať.... ja som asi moc lenivá :D znie to hrozne - asi že je - no klamať nebudem
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jo no, to si uvědomuju, že s větším plátnem je víc práce a je to náročnější. Bohužel takhle to dopadá, když vypustí nápad někdo, kdo je v tom totální neznalec..

Jinak v dnešní počítačové době by se dalo pomoct u velkého plátna i tak, že náčrt by se udělal v počítači a přes ten dataprojektor (či jak se tomu nadává) by se to promítlo na plátno a tam by se to zakreslilo a pak by to šlo možná snáz.
Ale jak říkám, jsem v tom neznalec, tak to berte s rezervou..

Jinak taky pěkná práce :-).

--

moniatko: Jo, taky jsem si zrovna u té Agfy všiml, že to je nějaký divný, ale tak každý web to má jinak.
Jinak ono pokud ti nejde opravdu o reálně vyráběné kazety, tak můžeš udělat třeba jinou barvu, v případě té žluté ji můžeš udělat bílou, aby vynikla. Pokud se ale chceš držet, což netuším, tak se asi bude muset vybrat jiná barva.
Jinak modrou tam mají taky, v roce 1975-7 ;-) .



Jako dělat co tě baví a ještě si s tím vydělat na jídlo by šlo, ale začátky jsou vždy dost náročné.
Ber to prosím jen jako příklad, nechci tě urazit.
Tebe baví kreslit, v tomhle cos dělala vidím reklamu byť na již neexistující výrobky (bohužel). Tady by se dalo třeba oslovit nějaké menší firmy s ukázkou svých prací a pokud by byli a jednali rozumně, tak bys to mohla dělat podle sebe a klidně tam zakomponovat i nějakou analogovou zálibu (samozřejmě tam už bez značky).
Příkladem, že bys udělala třeba obrázek pro pozadí nějaké webovky.

Ono by se to dalo, jen si dát pozor na to, aby tě někdo nepřebíjel se svými názory a tím ti třeba ještě tvůj zájem znechutil.. Navíc, v takových případech se už ztrácí originalita tvůrce a dělat něco proti své vůli není vůbec dobrý.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

foxi- k tvojmu nápadu s dataprojektorom - niekde sa to tak robí. ale len skice ceruzkou aj to veľmi jemne
my sme to tak v škole robili na A2 alebo tak
Nie je to zlé riešenie, len nie vždy sa dá využiť
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Zasekla som sa na mŕtvom bode :?
Mám len tieto štyri a neviem vymyslieť už žiadny motív.
Niečo zimné? Niečo vianočné? Niečo letné? Niečo jednoduché?
Prosím pomoooooc : /
Prílohy
IMG_1854.JPG
IMG_1854.JPG (111.07 KiB) 2403 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: No kdybych uměl malovat a měl větší plátno, tak bych si asi takto pomohl. Ale kdoví jak by to bylo, kdybych se věnoval kreslení.. No u mě je to hudba.


Jinak pěkná práce :-).

No, nevím jestli ti to vnukne nějaký nápad, ale Agfa dělala hlavně i studiové pásky - viz můj článek.
viewtopic.php?f=1&t=862

Jo a toho nehtu na palci si nevšímej, tehdy jsem ho měl trochu poškozený, tak kdybych si ho ostříhal, riskoval bych zalomení..
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Po dlhej dobe znova AHOJ!

Mala som dlhú pauzu, viacmenej tichú. Posledné dni, možno aj týždne som fičala na hrách a znova sa prebúdzam do sveta muziky, ladnosti, vône a krásy.
Kým som bola preč sa to tu zaplnilo mnohými peknými príspevkami. Ďakujem najmä EZtkovi, že to tu oživuje o svoje príbehy, ktoré neraz vzbudzujú predstavy, spomienky a pekné myšlienky : )

Ja som vták prelietavý. Najprv ma hifi a kazety vôbec nezaujímali. Mala som v počítači nejaké empétrojky, v mobile tiež a neriešila som, že mi šuštia plechy do ucha, proste nech to len hučí =D (to asi aby som prehlučila ten neznesiteľný ruch sveta - to som ani netušila, čo ma čakalo, ale načo si kaziť večer nepríjemnosťami :) )
Potom som objavila, že tá hudba nemusí byť len hrmot v krabici, ale aj priestor, dynamika, zábava. Tak som si začala nahrávať. Najskôr som fungovala cez dotácie od Nstara, ktorý mal radosť, že som sa vybodla na tú hrúzu =D
Potom som objavila toto fórum, vtedy, keď tu bola tá super súťaž o MX-S. Nesnažila som sa vyhrať, len ma to bavilo rozlúštiť. Tak som sa vlastne dostala k mojej prvej vlastnej kazete - výhra od Romana, plus walkman, ktorý dočil veľmi dobre slúži =)
Už sa to začalo - moničke nestačí len jedna, ona ich potrebuje minimálne 100 =D niekto vie, iný nie. Založila som vlákno Balíčkový deň => 100ks Maxell UR 90 + balíček od Romana =) Super deň veru. A tak sa to začalo.
Nestačí jedna kazeta, ani 10, kúpila som rovno 20 Basfiek. Najskôr som to plánovala - jedna krabička pre mňa a druhú kusovo porozdeľujem tuná, kto to chcel. Nuž, nakoniec to dopadlo ako to dopadlo, ale aj tak nebanujem, sú to skvelé kazety. Predsa len - referenčky (: na niečo snáď budú (zatiaľ nemám nič na čo by som ich použila)
Potom som objavila Hastermana =D a pomaly každý mesiac jeden balíček. Ale super!! Nebanujem ani jednej.
Najskôr som to brala ako škrečok. Až teraz som pochopila pravú podstatu.

Kazety sú krásny vynález, tá nápaditosť, rôznorodosť, rôznominutáž, nekonečné možnosti zberateľstva, ale aj výber danej kazety na ten či onen žáner. Je to proste úžasné! Okrem druhov kaziet je tu ešte ďalšie množstvo možností spôsobu nahrávania (rôznorodosť strojov, ich vlastností a charakterného záznamu aj prehrávania, uspôsobenie modulácie dle libosti ucha atď)

Keď vidím niektoré kazety, mám chuť nahrávať od rána do večera..... lenže.. je tu problém.
ČO?
Čo si mám nahrať? Keď už aj mám vybraté čo, tak mi potom nesadne minutáž, potom nenájdem čo chcem, ešte k tomu zlobí digitál, káble, nervy, kde mám sedieť, tá akustika..... a už ma aj prejde chuť.
Závidím vám ľudia starších ročníkov... narodila som sa neskoro.
Závidím tú jedinečnosť, nedostatok, hľadanie. Možno tie roky, čo som nezažila neboli ideálne, ale ktoré sú? Nikdy nie je ideálna doba a dnes už vôbec. Dnes je toho toľko, že je človek tak zmätený, že sám nevie čo chce.
Máme na výber toho toľko, až sa stratíme, že nevieme čo chceme ani kde je kvalita.

Môže mi každý hovoriť o číslach a porovnaní. V konečnom dôsledku je to jedno, pretože sluch máme každý svoj, máme svoj obľúbený žáner, štýl, dokonca máme každý svoju kvalitu zvuku. Určite, uznávam, že je raz stanovená norma, podľa ktorej sa porovnáva kvalita - ale hold, keď mi raz špenát nechutí, môžete ma akokoľvek presviedčať, že je dobrý :D
Tak to proste je. Každý máme pravdu : )
Moja pravda je, že by som chcela zažiť tú dobu, kedy muzika bola vzácnosť a musela mi stačiť nahrávka z rádia alebo veľmi vzácna príležitosť, kedy kamoš požičia CD a mne sa tam páči sotva 1-2 pesničky.
Vtedy to nahrávanie bola zábava.

Dnes už nie, dnes je všetko digitál, dokonca už to ani nie je hmotné. Je to pruda, lebo to je všetko pod nosom a je toho toľko, až neviem ani nájsť jednu pesničku, čo je zahrabaná pod tisíckou sračiek.
Pardon za výraz, ale sami uznajte kvalitu muziky pred pár rokmi a dnes. Nemyslím teraz formát ale obsah. Na jedno kopyto, ako cez kopirák... Simon's production... humus.

Toľko k môjmu piatkovému výlevu... tak snáď ešte niekedy : )
Keď budem mať aj niečo plodnejšie.. možno.

Majte sa krásne, skladajte básne. A hlavne sa nenechajte znechutiť : )
M.


PS:
neuveriteľne túžim po Maxell UDI ročník '85, najlepšie plná krabička, pokojne budem strieľať za ňu =D
PPS:
máte tipy na nahrávku? šup sem s nimi
PPPS:
stále som nezabudla na porovnanie D vs. AV-D - bohužiaľ som v prekérnej situácii, ale snad to brzy vyjde : )
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa janvys »

Buď ráda že jsi tu dobu nezažila. Protože já ji zažil a už bych se (v tomto konkrétním ohledu) vracet nechtěl.
Jo, existovaly různé legální i pololegální burzy kam jsme chodili hledat to co bychom chtěli, z dnešního pohledu vopruz. Vekslovalo se samozřejmě se vším po čem byla poptávka, nejvíc asi VHSky s filmama a monodabingem. Na konci 80.let už byly zdroje větší, poláci sem tahali velké množství všeho na kazetách,, samozřejmě pirátské kopie. V Polsku na tom byli za komanče o hodně lépe co se týče možnosti si koupit "západní" muziku. Objevovaly se i CD, ale dovolit si je mohli jen zelináři.
V 90.letech už to jelo naplno, bylo vše, hned se otevřel první tehdejší music-store, pamětníci znají pod názvem Bontonland dole na václaváku. Jen ty ceny CD byly vysoké vzhledem k tehdejším příjmům.
Spása nastala s otevřením půjčoven CD, to byly doslova kopírovací žně. Každý týden jsem nosil domu tašku plnou CD a šup na kazety a na CD-R. Naposledy jsem tam byl někdy kolem roku 2007 tuším. Pak mě přepadla touha mít to všechno na origo CD a ty nejdůležitější věci jsem postupně dokoupil, většinou ale v zahraničí, u nás byl vždy problém sehnat non-mainstream věci, často jsem jezdil do Německa, ceny byly zhruba stejné jako u nás. Několik těžko sehnatelných věcí jsem získal v 90.letech za mého působení v jednom pražském rádiu a díky kontaktům na tehdejší alternativní hudební scéně které jsem byl aktivní součástí.
DNES je to paráda, stále sleduji určité kanály, internetová rádia která hrají styly které mě zajímají a stále objevuji nové a nové věci, takže se mi nestává, že bych neměl co nahrávat, ba naopak mám dlouhý seznam v pořadí. Limituje mě jen čas.
Díky těmto rádiím, které se specializují na konkrétní žánry, se dostávám k novým jménům a poté je vyhledám a podstupuji detailnějšímu zkoumání(poslechu) naprostou většinu najdu na bandcampu, což je nejdůležitější server pro muzikanty v dnešní době. A samozřejmě díky Youtube, kde je toho k poslechu také nekonečné množství.
Jde o to jen mít čas čas čas a náladu, o nic jiného nejde.
Hudba je pro mě celoživotní vášeň a tomu podřizuji vše ostatní. Až skončí koroňák, resp. až bude proočkovaná populace, jinými slovy až budou otevřené hranice a budou se zase pořádat koncerty a festivaly, budu mít hodně práce.
Sorry za román, jen pohled do minulosti z mého osobního pohledu. Buďme rádi že už nemusíme chodit na hudební burzy a hledat jehly v kupkách sena :)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja ti ďakujem za tento dlhý román a tvoj názor, veľmi si to cením : )
Dokonca ma to až potešilo čítať - aby si to nepochopil zle, mňa poteší, keď mi niekto načrtne kúsok zo svojho životného príbehu.
Ja rádio nepočúvam, pretože tie, ktoré fungujú po starom sú oničom, pre mňa nič súce a internetové rádiá ja nepočúvam. Na to som moc starý dinosaurus =D
Keď nemám nápad čo chcem počuť je pre mňa ťažko niečo hľadať. To iba na osvetlenie mojej situácie.
Kedysi, keď som bola malý sopel tak som počula rádio a snažila sa zachytiť, čo to bolo, potom po čase som zistila, že sa to dá nájsť aj na internete, čo hrali, no aj tak mi to trvalo, než som sa k tomu dopracovala.

Ešte raz vďaka za tvoj obsiahli príspevok, veľmi si to cením : )
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

moniatko napísal: Piatok, 5. Februára 2021, 21:20 Po dlhej dobe znova AHOJ!

Mala som dlhú pauzu, viacmenej tichú. Posledné dni, možno aj týždne som fičala na hrách a znova sa prebúdzam do sveta muziky, ladnosti, vône a krásy.
Kým som bola preč sa to tu zaplnilo mnohými peknými príspevkami. Ďakujem najmä EZtkovi, že to tu oživuje o svoje príbehy, ktoré neraz vzbudzujú predstavy, spomienky a pekné myšlienky : )

Ja som vták prelietavý. Najprv ma hifi a kazety vôbec nezaujímali. Mala som v počítači nejaké empétrojky, v mobile tiež a neriešila som, že mi šuštia plechy do ucha, proste nech to len hučí =D (to asi aby som prehlučila ten neznesiteľný ruch sveta - to som ani netušila, čo ma čakalo, ale načo si kaziť večer nepríjemnosťami :) )
Potom som objavila, že tá hudba nemusí byť len hrmot v krabici, ale aj priestor, dynamika, zábava. Tak som si začala nahrávať. Najskôr som fungovala cez dotácie od Nstara, ktorý mal radosť, že som sa vybodla na tú hrúzu =D
Potom som objavila toto fórum, vtedy, keď tu bola tá super súťaž o MX-S. Nesnažila som sa vyhrať, len ma to bavilo rozlúštiť. Tak som sa vlastne dostala k mojej prvej vlastnej kazete - výhra od Romana, plus walkman, ktorý dočil veľmi dobre slúži =)
Už sa to začalo - moničke nestačí len jedna, ona ich potrebuje minimálne 100 =D niekto vie, iný nie. Založila som vlákno Balíčkový deň => 100ks Maxell UR 90 + balíček od Romana =) Super deň veru. A tak sa to začalo.
Nestačí jedna kazeta, ani 10, kúpila som rovno 20 Basfiek. Najskôr som to plánovala - jedna krabička pre mňa a druhú kusovo porozdeľujem tuná, kto to chcel. Nuž, nakoniec to dopadlo ako to dopadlo, ale aj tak nebanujem, sú to skvelé kazety. Predsa len - referenčky (: na niečo snáď budú (zatiaľ nemám nič na čo by som ich použila)
Potom som objavila Hastermana =D a pomaly každý mesiac jeden balíček. Ale super!! Nebanujem ani jednej.
Najskôr som to brala ako škrečok. Až teraz som pochopila pravú podstatu.

Kazety sú krásny vynález, tá nápaditosť, rôznorodosť, rôznominutáž, nekonečné možnosti zberateľstva, ale aj výber danej kazety na ten či onen žáner. Je to proste úžasné! Okrem druhov kaziet je tu ešte ďalšie množstvo možností spôsobu nahrávania (rôznorodosť strojov, ich vlastností a charakterného záznamu aj prehrávania, uspôsobenie modulácie dle libosti ucha atď)

Keď vidím niektoré kazety, mám chuť nahrávať od rána do večera..... lenže.. je tu problém.
ČO?
Čo si mám nahrať? Keď už aj mám vybraté čo, tak mi potom nesadne minutáž, potom nenájdem čo chcem, ešte k tomu zlobí digitál, káble, nervy, kde mám sedieť, tá akustika..... a už ma aj prejde chuť.
Závidím vám ľudia starších ročníkov... narodila som sa neskoro.
Závidím tú jedinečnosť, nedostatok, hľadanie. Možno tie roky, čo som nezažila neboli ideálne, ale ktoré sú? Nikdy nie je ideálna doba a dnes už vôbec. Dnes je toho toľko, že je človek tak zmätený, že sám nevie čo chce.
Máme na výber toho toľko, až sa stratíme, že nevieme čo chceme ani kde je kvalita.

Môže mi každý hovoriť o číslach a porovnaní. V konečnom dôsledku je to jedno, pretože sluch máme každý svoj, máme svoj obľúbený žáner, štýl, dokonca máme každý svoju kvalitu zvuku. Určite, uznávam, že je raz stanovená norma, podľa ktorej sa porovnáva kvalita - ale hold, keď mi raz špenát nechutí, môžete ma akokoľvek presviedčať, že je dobrý :D
Tak to proste je. Každý máme pravdu : )
Moja pravda je, že by som chcela zažiť tú dobu, kedy muzika bola vzácnosť a musela mi stačiť nahrávka z rádia alebo veľmi vzácna príležitosť, kedy kamoš požičia CD a mne sa tam páči sotva 1-2 pesničky.
Vtedy to nahrávanie bola zábava.

Dnes už nie, dnes je všetko digitál, dokonca už to ani nie je hmotné. Je to pruda, lebo to je všetko pod nosom a je toho toľko, až neviem ani nájsť jednu pesničku, čo je zahrabaná pod tisíckou sračiek.
Pardon za výraz, ale sami uznajte kvalitu muziky pred pár rokmi a dnes. Nemyslím teraz formát ale obsah. Na jedno kopyto, ako cez kopirák... Simon's production... humus.

Toľko k môjmu piatkovému výlevu... tak snáď ešte niekedy : )
Keď budem mať aj niečo plodnejšie.. možno.

Majte sa krásne, skladajte básne. A hlavne sa nenechajte znechutiť : )
M.


PS:
neuveriteľne túžim po Maxell UDI ročník '85, najlepšie plná krabička, pokojne budem strieľať za ňu =D
PPS:
máte tipy na nahrávku? šup sem s nimi
PPPS:
stále som nezabudla na porovnanie D vs. AV-D - bohužiaľ som v prekérnej situácii, ale snad to brzy vyjde : )
Ešte som zabudla jednu dôležitú vec, prečo som sa vlastne takto rozpísala-
V podstate toto celé som začala písať lebo som precitla a uvedomila si, že ja vlastne už nič ani kupovať nechcem. Okrem tej UDI a nejakých tých Agfí nepotrebujem nič ku šťastiu. Vlastne som aj zmierená s tým, že Maxell UDI nikdy mať nebudem. Je to taký môj jednorožec : )
Mám veľmi veľa kaziet. Nie tak veľa ako vášniví zberatelia, ale tak veľa, že neviem kam s tým a čo na to nahrať.
Nahraných mám sotva 20 kaziet a ďalších 200 čistých. Mám neobmedzené možnosti čo, na čom a na akú kazetu. Jednoducho mi doplo, že ja už nič nechcem, lebo mám plno krásnych a kvalitných kaziet. Založila som si zošit na ktorom postupne pracujem a mám potešenie z využitia. Samozrejme mám potešenie aj z vlastníctva a pohľadu, ale viac ma teší, keď sa kazeta využije a vychutnám si jej zvuk a charakter =)
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"