moniatko - neskoro, ale patrí sa

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ono je to s hudbou tak, ako nedávno vysvetľoval jeden chalan na youtube, prečo kedysi bola tak dobrá hudba a dneska sú to samé shitky? Nie je to celkom tak, aj vtedy to tak bolo, ale v podstate prežili len tie najlepšie, a ostatne upadli do pozadia, a my hráme len tie obľúbené, tak to bude aj s dnešnou hudbou, to najlepšie ak tam niečo je prežije a bude sa to hrať dokola mnoho rokov.
Potom aj to ako písal janvys, v priebehu rokov života nájdeme mnoho novej hudby ktorá sa nám bude páčiť a bude vhodná aj na nahrávky. No a o tom by sa dalo diskutovať donekonečna :)
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa orhore »

moniatko - kdysi byl velký hlad po muzice, protože její dostupnost byla špatná. A pokud se člověk dostal k něčemu zajímavému a hlavně kvalitnímu, tak měl z toho obrovskou radost. Jedna z mála možností vlastnit muziku byl záznam na kazetu i třeba z rádia, což v té době byla ta lepší varianta. Dnes je situace opačná. Muzika je dostupná na každém kroku a hlavně internetu, ale kvantita předčila kvalitu. A bohužel už z té produkce člověk nemá pražádnou radost. Naštěstí mě 2 kolegové z tohoto fóra zasvětili i do jiné muziky, která nestárné a je velice kvalitní. Není to pro každého a je třeba tomu přijít na chuť.

Co se týče záznamu na kazetu, tak v tomhle směru začínám být skeptický. Je to fajn si něco nahrát, ale to jsem dělal v době kdy nebyl tak dobrý přístup k hudbě a měl jsem půjčenou desku, CD apod. Dnes má cenu akorát nahrát svou gramodesku na pásek z důvodu opotřebení. Nebo ještě lépe digitalizovat, ale ve větším rozlišení než které poskytuje CD. Pak desku uložit a mít ji jako originální zálohu. Ale každý si určitě najde svou vlastní cestu.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Nstar »

Fajnovučká téma,

ja osobne si myslím, že muzika bola menej dostupná v minulosti všade a v tom bolo to zaujímavé, zháňanie, sledovanie relácií v rádiu, kúpiť si album bola slávnosť. Celkom dobré je aj toto, že niečo si zmyslíš a môžeš zohnať "hneď", vtedy sme o tom snívali. Pamatám si ale obiehanie mesta za účelom zohnať album, pešibusom v akomkoľvek počasí s walkmanom na ušiach a osobne sa prehŕňať v CD v obchode, kde boli na predajni cd prehrávače (Technics), vonku sneh a veľké hifi slúchadlá a ty prepínaš skladby a meníš Cd za Cd a hľadáš čo sa ti páči a s čím odídeš. Paráda, doma nachystaná kazeta aby sa nové cd zmestilo aj do walkmana...

Orhore, prečo skeptický?
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa janvys »

Napadla mě hříšná myšlenka, že bych si znovu pořídil MiniDisc. A všechno co mám, tak bych na ně zazálohoval. Už teď mám vše zazálohované v digitálu na pěti 2terabajtových hadrech, ale ten MD by mi nabízel možnost si kdykoliv cokoliv hned přehrát v případě potřeby. Na několika zahraničních fórech jsem si přečetl že MD je údajně lepší na archivaci než CD, nevím.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

MD je skvelá vec - čisto môj názor. Po kazetách môj druhý najobľúbenejší. Teda ak to vezmeme z hľadiska "analóg/digitál" tak sú to dve moje topky.
Škoda len, že ich nemám viac... a ten stroj to je hovado 50kilové :D (samozrejme preháňam, ale aj tak je to hovado)

Ja som si pomaličky tiež začala archivovať hudbu, čo nechcem stratiť, ale to je beh na dlhú trať.... to mám ešte zopár rôčkov =D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Zas trošku umenia z iného súdka :D
Keď už mám robiť podušku tak sa rozcvičujem
Prílohy
IMG_2723.JPG
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Včera som mala chuť niečo tvoriť, presnejšie niečo nakresliť.
Tak som začala - modrá a červená BASF '88
len to chcelo vymyslieť aj pozadie.
Ako som sa na ne dívala, úplne som videla tie protiklady - OHEŇ a VODA


Celá ja - vyberiem si ťažký oriešok a potom nadávam. Fakt to bola drina vynechať biele nápisy na Ferro Extre I čo je aj vidno :?
Našťastie Super I išla lepšie lebo tam je zlatá. Aj biela ale tá zlatá mi ušetrila hodne roboty a nervov.

Skončila som večer okolo 23 - toto bol výsledok.
_20220226_081425.jpg
.
.
.

Ale hovorím si, nie je to ono, ráno sa na to pozriem a možno mi aj Nstar poradí :D
Tak sme sa na to pozreli a skúsila som tie akvarelové farbičky trošku rozotrieť.
Nie je to umelecké dielo, ale som s tým celkom spokojná - to je čo povedať na večne nespokojného človeka =P
Výsledok po úprave:
_20220226_085654.jpg


PS: TUUUUDLE spokojná, ako pozerám na tie obrázky, asi idem ešte špekulovať
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moja jediná kritika bude asi že malo byť okienko a otvor na cievku väčšie, pôsobia drobne. Inak je to dokonalé! Sám by som to lepšie nespravil. Tie farby mimoriadne sadli, hlavne pretože FSI je veľmi komplikovaná a to akože zlaté lemovanie tam vyšlo viac než dobre. Človek si potom myslí že si našla odtiene farieb ktoré ani nemáš v základe k dispozícii.
Premýšľam čo by vzniklo ak by si sa pustila do série Maxell Wild...

Ja som raz kreslil autobus, pol roku, z istých dôvodov, ale to sa sem už nehodí :D


Hmm zase premýšľam koľko by ti vynieslo ak by si za obnos pri predaji kazety dohodila aj obrázok kazety, to by mali kupujúci zberatelia zabalených kusov nevšedný bonus, ktorý nikto na svete nemá, by si bola originálna, jedinečná v celom kazetovom svete :P
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Sobota, 26. Februára 2022, 10:42 Hmm zase premýšľam koľko by ti vynieslo ak by si za obnos pri predaji kazety dohodila aj obrázok kazety, to by mali kupujúci zberatelia zabalených kusov nevšedný bonus, ktorý nikto na svete nemá, by si bola originálna, jedinečná v celom kazetovom svete :P
Mám to chápať tak, že by si mal záujem? ;P :D
Pokojne ľubovoľnú ti nakreslím/namaľujem/vyšijem/uštrikujem ; )

A čo by bolo, užaj ho sem daj, som zvedavá na tvoj autobus :D

No tie okienka som sa snažila urobiť ako sú ale ono to nikdy nie je vidno keď to v danú chvíľu kreslíš až s odstupom.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Ešte som sa s tým pozadím trošku pohrala.
Prílohy
_20220226_103348.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nie, ale myslel som ako rozšírenie Tvojho umenia a privyrobenie si :P

Bus ti pošlem na maila, hneď ako ho nájdem, zatiaľ si to nechávam ako niečo čo na nete neexistuje :P
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Myslíš, že by o to bol záujem?
Lebo mňa baví kresliť kazety viac než portréty... Ako, ani portréty nie sú zlé, ale nejako zákazky nechcú chodiť :D

Dobre, tak to som veru zvedavá =)
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"