SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Fotografie, č. 2

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak mě to nedalo a zase jsem se prohrabal už tak protříděným výběrem fotek a tento příspěvek bych zaměřil na fotky pořízené během jízdy.

I když se jedná o výběr těch (pro mě) nejlepších, stále jsou některé snímky prostě nedokonalé - třeba je trochu vidět špinavé okno přes které to bylo foceno nebo je to rozmlženo i tam kde jsem to nechtěl (příkladem snímek číslo "CIMG8935") - holt je to dáno prostě tím, že při jízdě je správné udržení foťáku celkem nemožné (ještě k tomu se zoomem), za to lze poděkovat našim "vysoce kvalitním" vozovkám.


Jak jsem psal, fotky v počítači neupravuji, vše je nastaveno z foťáku. To píšu kvůli fotce číslo "CIMG0223", fotil jsem to za jízdy v šalině a to je ještě horší než fotit v autě.. Nečekal bych, že zrovna ve chvíli, kdy to házelo nejvíc, z toho vyleze taková fotka.


Protože jsem vybral více fotek než se vleze do jednoho příspěvku, bude zbytek uveden v pokračování :-).

Přeji příjemné pokoukání a klidně napište i svůj názor ;-).
CIMG1891.JPG
CIMG1891.JPG (97.95 KiB) 6466 zobrazení
CIMG1895.JPG
CIMG1895.JPG (104.68 KiB) 6466 zobrazení
CIMG0223-zlatá.JPG
CIMG0223-zlatá.JPG (67.13 KiB) 6466 zobrazení
CIMG8851.JPG
CIMG8851.JPG (91.19 KiB) 6466 zobrazení
CIMG8894.JPG
CIMG8894.JPG (125.96 KiB) 6466 zobrazení
CIMG8912.JPG
CIMG8912.JPG (99.49 KiB) 6466 zobrazení
CIMG8931.JPG
CIMG8931.JPG (68.67 KiB) 6466 zobrazení
CIMG8935.JPG
CIMG8935.JPG (53.18 KiB) 6466 zobrazení
CIMG8946.JPG
CIMG8946.JPG (64.44 KiB) 6466 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mam rad taketo fotky. Dik za prispevok a ozivenie webu inym smerom.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Fotografie, č. 3

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Moc děkuji, jsem rád, že se líbí :-). Jinak si myslím, že toto fórum je hodně různorodý ;-).


No a nyní bych přidal i zbylé fotky co se nevešly do předchozího příspěvku, plus ještě pár dalších, také z cestování.
Vybrané fotky jsou z velkého časového rozpětí, takže ano, jedny jsou z léta a další ze zimy :-).
CIMG2977.JPG
CIMG2977.JPG (53.08 KiB) 6449 zobrazení
CIMG3002.JPG
CIMG3002.JPG (56.51 KiB) 6449 zobrazení
CIMG3022-azurová.JPG
CIMG3022-azurová.JPG (184.17 KiB) 6449 zobrazení
CIMG3028.JPG
CIMG3028.JPG (171.84 KiB) 6449 zobrazení
CIMG9944.JPG
CIMG9944.JPG (45.52 KiB) 6449 zobrazení
CIMG2378-azurová.JPG
CIMG2378-azurová.JPG (167.98 KiB) 6449 zobrazení
CIMG2407.JPG
CIMG2407.JPG (166.57 KiB) 6449 zobrazení
CIMG2425.JPG
CIMG2425.JPG (114.52 KiB) 6449 zobrazení
CIMG2431.JPG
CIMG2431.JPG (145.84 KiB) 6449 zobrazení
CIMG2523.JPG
CIMG2523.JPG (131.7 KiB) 6449 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tie na zaciatku su ako zo severskej krimi
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Hm, tak to jsem netušil..je pravdou, že když už mám koukat na nějaký krimi film či seriál, tak mám rád, když to má spád a není to příliš pomalý nebo s ponurou atmosférou a jak jsem koukal na net, tak tohle asi takové je..

A to mi zrovna ty první dvě (až tři) fotky moc nevyšly díky stopě po stěračích a ta první je rozmlžená o trochu víc než jsem měl v plánu, což je vidět i v horním rohu na kapkách vody. Ale zase se mi podařilo zachytit silnici bez aut, což ten nedostatek převáží.
Ale co se dá dělat, proto toho právě fotím tolik, abych si pak vybral ty nejlepší, byť třeba s drobnými nedostatky.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa janvys »

Pomalé temné ponuré depresivní kriminálky u kterých se musí přemýšlet a zcela váš pohltí... hmmm to je moje. Jen kdybych měl ten čas abych si je mohl užít...
Ale zpět k tématu, před lety jsem fotil hodně, po cca 20ti letech mě to přestalo bavit. Začínal jsem na filmu, končil na FX formátu. Celou dobu jsem se ale držel jedné značky, Nikon. Nejen podle mě, byly jejich skla lepší jak ostatní výrobci. Můj poslední foťák byl D3X. K němu jsem si vždy nosil sadu 4 skel, dva pevné a dva zoomy. Nikdy mě nebavila postprodukce a kromě několika vyjímečných případů jsem nikdy fotky neupravoval. Prostě jsem se držel hesla, že co nevyleze z foťáku, není žádný kumšt. Klikat myší umí každý debil. Od té doby co jsem skončil se o to nezajímám, takže ani nevím, co je dnes na trhu a jak pokročila technologie.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: No, že se mi nelíbí tento styl filmové či seriálové tvorby zase neznamená, že jsem línej přemýšlet :-D.. Ono velmi často u různých kriminálních seriálů dojdu na zápletku dřív než je půlka dílu pryč.. Jinak z těch pomalejších "kriminálek" se mi líbí třeba Columbo, je to pohodová a občas i vtipná detektivka.

Jinak co se týká mě a focení, tak jsem samozřejmě taky začínal na filmu, ale jak jsem se v roce 2008 dostal k digitálu, tak mě to chytilo mnohem víc i kvůli tomu, že jsem mohl na ten foťák natáčet. Dnes mi přijde focení na film v porovnání s digitálem poněkud nepraktické a když jsem stejně ani nikdy neměl pořádný analogový foťák, tak neznám různé efekty či manipulace, a to nemluvím ani o nedostatku a ceně filmů..
Co se digitálu týká, tak se mi prostě nikdy nelíbily zrcadlovky - jsou xkrát dražší než kompakty a objektivy mají mnohem nižší zoom.. Ono mít optický zoom 83x (v ekvivalentu 2000mm) je doslova nemožné vynahradit u zrcadlovky, protože takový objektiv snad ani neexistuje..

Tak já se v tomto taky nevyznám. Když jsem si vloni vybíral foťák, tak jsem několik měsíců hledal recenze, ukázkové fotky a videa, porovnával výhody a nevýhody mezi různými foťáky i přesto, že jsem ten jeden už měl vybraný na začátku - ale prostě jsem chtěl mít jistotu, zda není něco lepšího.
No, asi měsíc po dosplácení toho Nikonu P900 vyšel Nikon P100, který má prý 125x optický zoom - jo, bylo mi jasný, že se něco takovýho stane a taky jsem to říkal, ale co, tento foťák stál přes 25 000Kč a ten můj stál 14 500Kč, takže nemůžu být ani naštvanej, páč 25tyček bych asi nenašetřil :-D..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa janvys »

Kompakty jsem nikdy nepoužíval na focení čehokoliv vážnějšího než momentky. Zrcadlovku prostě ničím nenahradíš. Nebudeme se bavit o ceně, tam je to jasné. Kvalitní objektiv je to nejdůležitější a vždy platila příměra, že kvalitní objektiv rovná se ceně těla.
Jde nám ale o kvalitu, a pokud chci pěkné fotky, je holt nutnost investice. Kompakt (s vyjímkou profi série) se nikdy ani nepřiblíží k nohám kvalitní zrcadlovky. Šum, vinětace, obrazová kvalita, soudkovitost a další parametry budou vždy nesrovnatelné v případě neprofi kompaktu a zrcadlovky.
Ono není umění fotit na ISO 2000 a čekat co z toho vyleze, ale ISO 100 s kvalitním objektivem je úplně jiná práce.
Velikost snímače je zásadní parametr v digitální fotografii, mrkni se na rozdíl ve snímači mezi kompaktem a zrcadlem :)
Na noční fotky a momentky jsem rád používal pevné sklo 50mm/F1.4 nebo 28-35mm s parádní světelností.
Na portréty jsem používal nejčastěji 75 nebo 85mm pevné sklo kvůli rozostření pozadí. Toho třeba s kompaktem nikdy nedocílíš, kvůli velikosti snímače. A už jsme zase tam, velikost snímače a jeho hloubka ostrosti.
Zoomy jsou fajn, ale ne všechny. Zde bohuźel znovu narazíme na peníze. Kvalitní základní zoom (na fx formát) rovná se 30 litrů a výše. V případě objektivů kolem 500mm se dostáváme už do závratných částek, které si mohou dovolit jen profíci kteří se tím živí.
Zpět ke kompaktu, ve své době jsem používal Canon G13, který byl v té době považován za krále mezi kompakty, co se týče obrazové kvality neměl konkurenci, viz dobové recenze.
Co je na trhu dnes, nemám ponětí :D Asi se znovu začtu do dnešních fotowebů až se budu v práci nudit (což je skoro pokaždé)
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Ty tak já se za profesionála nemůžu označit ve focení ani v hudbě - neříkám, že jsem blbec, ale tohle označení prostě náleží ostatním, samozřejmě kdyby dnešní doba nebyla plná závistivců či hňupů co pomluví cokoliv, jen aby si pohnali ego..

Jo, tohle jsem taky kdysi slýchával, že ji nelze nahrdit a ano jistě, o velikosti snímače jsem taky slyšel, ale protože prostě nemám šanci si něco takovýho pořídit a ani o to nemám valný zájem, tak to prostě neřeším. Já fotím a natáčím kvanta různých věcí, kde potřebuji mnohdy i velké přiblížení, což prostě u zrcadlovky možné není.
Já vím co od svých foťáků čekat a fotím tak jak se mi to líbí a protože nesnáším sterilní profesionalitu, kde jediná chyba znamená konec světa, tak záměrně vytvářím i defekty. Prostě ve zkratce, se*u na pravidla, jedu podle toho jak se to líbí mně (nejen u focení, ale i hudby).

Tak do nedávna jsem ani netušil k čemu to ISO je, prostě jsem to neřešil a přesto mi vylezli fotky takové jaké jsem chtěl. Ostatně i přes to, že vím jak foťák používat, občas objevím nový způsob či techniku.

Tak vzhledem k tomu, že moje dva foťáky mají maximální čas jen 15 vteřin a ten co umí až 1 minutu je rozbitý, řeším noční fotky podle možností. Před nějakou dovou jsem se rozhodl, že bych si klidně pořídil i další foťák pouze na noční focení a experimenty, který by měl funkci Bulb a měl aspoň 16Mpx, minimálně však 10. Jenže hledat po bazarech je nesmysl, když tam si chce většina lidí nahrabat.. Takže dokud neobjevím něco zajímavého, stále to budu řešit jen s 15sec..

Hm, toho efektu, kdy fotíš portét a chceš mít rozmazané pozadí lze v klidu dosáhnout i s mým starším kompaktem ;-). Mimo toho, že o existenci samotné funkce vím, jsem to už i zkoušel.

K tomu tvému Canonu jsem moc infa v češtině nenašel, ale nevypadá špatně :-).


No, pokud si budeš pročítat i recenze, tak tam to musíš brát mnohdy s velkou rezervou, páč se tam najdou kolikrát takový cypoviny, že si říkáš jestli jsou ty lidi v pořádku..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Hudební příspěvek, č. 1

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No a když už má toto vlákno v názvu i tu hudbu, tak bych sem konečně přidal první skladbu :-).

Jedná se aktuálně o moji nejnovější skladbu ze série alb zaměřených na žánr Ambient.


Tento žánr má mnoho podob, nejde vždy jen o relaxační a příjemné skladby, můžou být i trochu temnějšího rázu. Mnohdy se však chybně zaměňuje Ambient se žánrem ChillOut. Ve zkratce Ambient nemá přesně dané tempo, můžou tam být i melodické pasáže, ale s tím, že se nedá určit ono BPM (Beat per minute - Počet úderů za minutu). Kdežto Chillout může být taky velmi jemný, ale už je tam zřetelné a snadno určitelné tempo.

Dalším velkým problémem (což je však v každém žánru) jsou buďto nevzdělanci nebo finanční nenažranci v podobě vydavatelů, kteří nemají vůbec problém pod výběr rádoby věnovaný Chilloutu zahrnout klidně i skladby žánrů Techno, House, Deep House, Pop atp..

Více o tomto žánru se můžete dočíst zde:
Ambient - Odkaz na Wikipedii



No a nyní už k mé skladbě :-).
Jak jsem v úvodu psal, jedná se aktuálně o nejnovější skladbu, která je v žánru Ambient.
I když je krátká, tak ji zde uvádím v plné a finální verzi. Kvůli kapacitě příloh a tomu, že ji zde dávám pouze pro ukázku jsem zvolil formát Mp3 se slabším bitratem, ale konkrétně této skladbě to moc neublížilo.

Budu moc rád, když mi tu napíšete vaše názory - co se vám na tom líbilo či nelíbilo, co vás na ní zaujalo atp. A taky zda žánr Ambient vůbec posloucháte.

Předem moc díky a přeji příjemný poslech ;-)
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa janvys »

SilverFox•NSK napísal: Pondelok, 19. Augusta 2019, 00:31 jo velikosti snímače jsem taky slyšel, ale protože prostě nemám šanci si něco takovýho pořídit a ani o to nemám valný zájem, tak to prostě neřeším. Já fotím a natáčím kvanta různých věcí, kde potřebuji mnohdy i velké přiblížení, což prostě u zrcadlovky možné není.
Samozřejmě, pokud jsi spokojený s výsledkem, není co řešit, tak to má být ;) Nesedí nad tebou žádný šéf nebo porota.

Tvůj P900 ale není žádný obyčejný kompakt, to už je tzv.polozrcadlovka. P900 je vynikající stroj ve své třídě a že jsi s ním spokojený, tomu věřím, i já bych byl. Já mluvil v předchozím příspěvku o těch malých kompaktech který se ti vlezou do kapsy. To se tebe netýká - P900 apod. je úplně jiná, vyšší třída.

Velké zrcadlovky jsou pro movité nadšence nebo ty kteří se tím živí, leze to šíleně do peněz a pro člověka který neplánuje profi postprodukci, je to zcela zbytečné. A super fotky umí dělat i tvoje P900 protože to není žádný louend ;)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak sa kusok pridam. Kedze fotim od 8 rokov (zaciatky film a temna komora), tak poviem, ze vzdy som hladal aparat aj na nocne cvakanie. Tam je dolezita nizka clona, nizky sum (cim vacsi snimac, tym lepsie) a dobra stabilizacia. A som uchyl na vreckove masinky - profi kompakty.
Za posledne roky som ich vystriedal niekolko a nasiel asi aj ten Olymp. A nie je to Olympus :-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"