SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Fotografie, č. 4

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak opět po nějaké odmlce bych přidal pár zajímavých fotek z poslední doby :-).

Jak níže můžete vidět, tak jsem různě experimentoval při jízdě šalinou, přesto však žádná z fotek není nijak v počítači upravovaná.

Když jsem jezdil z práce o něco později a venku už byla tma, tak jsem si řekl, že zkusím udělat pár dalších fotek při jízdě. První den jsem udělal několik testovacích (v tom smyslu, že jsem netušil co z toho vůbec vyleze) a celkem mě výsledek mile překvapil, tak jsem to další dny zkoušel znovu (v časovém rozpětí několika týdnů).
Samozřejmě jak šel čas, tak se i začalo ochlazovat a taky jsem se při pár jízdách neměl šanci dostat k okýnku, takže jsem musel fotit přes sklo, což mělo za následek odlesky z vagónu a fleky ze špinavého okna..
Když se ale poštěstilo natrefit na ideální šalinu, tak jsem prostě zkusil vystrčit ruku s foťákem z okna a dělal jsem snímky i takto. Rozdíl byl fakt znatelný - fotky už nebyly v hnusné "mlze" a s odlesky z vagonu, ale byly pěkně syté a navíc jsem měl víc prostoru pro manipulaci.
Potíž byla, že jak jsem zmínil ono ochlazování, tak mě po pár fotkách solidně zmrzla ruka, ale za ten výsledek to stálo.


No a zde je tedy výběr pár fotek z vícero dnů.

Protože je počet souborů omezen, tak zbylé fotky uvedu až v tom dalším.
CIMG0708.JPG
CIMG0708.JPG (78.35 KiB) 12858 zobrazení
CIMG0709.JPG
CIMG0709.JPG (82.29 KiB) 12858 zobrazení
CIMG0714-tm.červená.JPG
CIMG0714-tm.červená.JPG (69.86 KiB) 12858 zobrazení
CIMG0716.JPG
CIMG0716.JPG (143.49 KiB) 12858 zobrazení
CIMG0719.JPG
CIMG0719.JPG (65.26 KiB) 12858 zobrazení
CIMG0725.JPG
CIMG0725.JPG (82.76 KiB) 12858 zobrazení
CIMG0730.JPG
CIMG0730.JPG (87.72 KiB) 12858 zobrazení
CIMG0731.JPG
CIMG0731.JPG (62.23 KiB) 12858 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Fotografie, č. 5

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

A zde je pokračování fotek při jízdě šalinou z dalších dnů :-).
CIMG0898.JPG
CIMG0898.JPG (117.74 KiB) 12857 zobrazení
CIMG0907.JPG
CIMG0907.JPG (73.05 KiB) 12857 zobrazení
CIMG0952.JPG
CIMG0952.JPG (123.41 KiB) 12857 zobrazení
CIMG0955.JPG
CIMG0955.JPG (62.97 KiB) 12857 zobrazení
CIMG0956.JPG
CIMG0956.JPG (115.22 KiB) 12857 zobrazení
CIMG0965.JPG
CIMG0965.JPG (71.61 KiB) 12857 zobrazení
CIMG1062.JPG
CIMG1062.JPG (105.42 KiB) 12857 zobrazení
CIMG1075.JPG
CIMG1075.JPG (57.53 KiB) 12857 zobrazení
CIMG1079.JPG
CIMG1079.JPG (57.82 KiB) 12857 zobrazení
CIMG1082.JPG
CIMG1082.JPG (62.37 KiB) 12857 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pekne Fox. Pokracuj ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Díky, tak dobře, zkusím ještě něco protřídit :-).
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Teslák »

Tož fotky působí na mne dojmem tak lehce halucinogenním (jen v dobrém),něco podobného jsem kdysi v mládí prožíval při poslechu hudby,která mně dokázala dostat do tranzu.Tyto stavy málokdo zná.Pozor,Nic chemického!.
Jinač by z toho možná byl i fajn klip k tvému ambientu?,pokud bys měl video.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Jo no, však jsem taky zkoušel nové experimenty ;-), jejichž výsledek tak může asi působit protože díky tomu uvidíš to, co bys jinak neměl šanci vidět.
Hm, tak mě taky dokáže hudba celkem probrat, v případě kvalitní Trancové skladby se dostanu i do euforie, ale že bych měl šanci při tom vidět něco jinýho, to se mi nějak nestalo.. Samozřejmě taky neužívám žádný záležitosti, pro mě jedinou drogou hudba.

Bohužel v tomto stylu nemám šanci pořídit video, protože expozice jedné fotky byla několik sekund (různě jsem to střídal, takže jednou 2s jindy 6s). Kdybych to měl poskládat za sebe, tak by z toho byl klip ideální k energickému Popu, protože výsledek by vypadal jako ve videoklipu "Madonna - Ray of Light", což je pro Ambient nemyslitelný - tedy v mém myšlení.
Na Ambient mám namyšlené jiné videa, bohužel díky absenci volného a ne moc náročného střihačského programu nemám zatím možnost udělat si vlastní videoklip, jinak bych už vydal i klipy.

Mimo to, já mám plno Ambientních skladeb, ale ke každé by se hodil jiný druh videoklipu a jak jsem zjistil, tak k některým bych asi ani neměl šanci natočit klip či případně by se to ani nehodilo.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Fotografie, č. 6

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak tu na žádost přidávám ještě další fotky z poslední doby. Je to taková směska, ale zaměřená na kvítka a trávu.


Jak se ochlazovalo a já musel do práce ráno, tak jsem měl možnost vidět orosené kvítka a listy. V případě hned prvního obrázku jsou ty kapky však při slabším dešti. I když jsem většinou neměl moc času, tak jsem se přeci jen na pár minut zastavil a něco nafotil. Něco co se mi nepodařilo správně jsem pak znovu zkoušel ještě jiný den při cestě do práce.

V případě fotografie s číslem "0597" jsem to fotil z okna šaliny, protože mě zaujalo to zajímavé světlo a krásně zelená tráva. A ano, ty rýhy v trávě jsou tři řady kolejí :-).


Tak přeji příjemné pokoukání :-).
CIMG0473.JPG
CIMG0473.JPG (87.36 KiB) 12832 zobrazení
CIMG0565.JPG
CIMG0565.JPG (154.64 KiB) 12832 zobrazení
CIMG0574.JPG
CIMG0574.JPG (128.74 KiB) 12832 zobrazení
CIMG0575.JPG
CIMG0575.JPG (124.34 KiB) 12832 zobrazení
CIMG0576.JPG
CIMG0576.JPG (106.37 KiB) 12832 zobrazení
CIMG0597.JPG
CIMG0597.JPG (222.81 KiB) 12832 zobrazení
CIMG0652.JPG
CIMG0652.JPG (89.45 KiB) 12832 zobrazení
CIMG0660.JPG
CIMG0660.JPG (90.08 KiB) 12832 zobrazení
CIMG0661.JPG
CIMG0661.JPG (90.81 KiB) 12832 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa moniatko »

Príroda je vždy zaujímavejší objekt!
Mne osobne sa viacej páčia tieto posledné fotky. Tým predtým asi nerozumiem...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Díky za komentář :-).
Tak každý má svoje, nejen co do obsahu, ale i co do stylu focení.
Někdo nesnáší a brblá nad fotkami upravenými přes HDR či jinými efekty, byť jeho reakce je ubohá, když třeba píše komentář ke zprávě o počasí, nemluvě o tom, jak ty věty mnozí brblači formulují (kdyby tam nebyla žádná fotka přírody, tak by beztak zas nadávali, že tam není žádná).

Co se obsahu týká, tak jedni mají rádi právě přírodu, další zvířata, jiní pak města, stavby, mnohdy i auta (což zase nechápu já - dávat si fotku auta na tapetu počítače) nebo i industriální či tajemné snímky.


Víš, ono tomu není nutné rozumět, tam záleží prostě jen na tom, zda tě to zaujme či ne :-). Je to jako v případě hudby, filmů, seriálů.


A pokud se ti líbí příroda, tak to by tě možná mohli zaujmout i některé z prvních fotek, hned na první stránce ;-).
Jinak já mám fotek desetitisíce, takže tu časem určitě přibudou i další přírodní fotky.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja som to myslela inak ale to je jedno :)
Ja tiež rada fotím a mám plno fotiek všetkého možného. No nie sú to ani náhodou výstavné kúsky, majú zlú kvalitu alebo sú rozmazané, ale mňa keď niečo zaujme, chcem to len zachytiť, nepotrebujem umeleckú fotku, stačí mi pripomienka na niečo zaujímavé alebo krásne.
Preto som sa nedala na fotografovanie ale na maľbu :lol:
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Pokud jsem to nepochopil správně, tak to klidně vysvětli, to se bát nemusíš.
Já to prostě pochopil tak, že říkáš, že si příroda zaslouží nejvíc pozornosti asi i mimo rámec focení. V tom souhlasím, jen jsem tu myšlenku rozvinul.

Si nemysli, co jsem asi za těch 10 focení na digitál mohl mezi těmi desetitisíci fotkami nasnímat - mám tam i kdejakou blbost: jízdní řády, předměty z bazaru včetně desek (které jsem si tam fotil, abych si zjistil co je ta hudba zač), poslední dobu i odbalení krabic se zásilkami (jen kdyby tam třeba nebylo co má nebo spíš bylo něco poškozeno) atp..

Jinak co do kvality, tak to i já mám mnohdy špatnou, v případě, kdy jsem si na různá místa nechtěl brát foťák nebo jsem ho zrovna neměl a musel jsem použít mobil. Pak ale když jsem chtěl mít i lepší fotky, tak jsem si už zkoušel brát i foťák - díky čemuž mám třeba nafocené ESB (Energetické strojírny Brno) ještě v době, kdy tam byl relativně ruch - teď když na ty fotky narazím a koukám na to, jen je mi zle z toho, jak se vše rozprodalo a zničilo.
Na druhou stranu se ty snímky už asi řadí i k archivním záležitostem stejně jako v případě našeho Hlavního vlakového nádraží, které se mi podařilo nafotit při začátku destrukce..


Já tedy taky nemám jen výstavní fotky, ale sem nebudu dávat ty nezdařené, vybírání fotek do jednoho příspěvku mi zabere v klidu i přes 2 hoďky.

Mimo to, nemusíš mít nějaký cejch fotografa, abys fotila hezké věci, když tě to naplňuje, to je ten hlavní účel :-). Třeba se ti časem podaří sehnat solidní foťák a najdeš v tom zalíbení.


Co se týká kreativity jako malování, tak to je taky pěkná věc a držím palce ať ti to jde :-).
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa moniatko »

Takto, ja nejdem s dobou a mnoho vecí čo sa iným páčia sa mne priečia (=nepáčia ak nerozumieš)
Preto som napísala že tomu nerozumiem.
Existuje mnoho krásnych fotiek rôznych pohľadov .. nemusí to byť len príroda. Ja osobne nevidím žiadny zmysel vo fotkách ako takých. Cvaknes, pozrieš sa na to 2-3 razy a sadá to prachom aj niekoľko rokov (alebo zabudnutá zložka v compe)

Preto vravím, že ja cvaknem niečo, na čo keď náhodou narazím, tak sa usmejem s myšlienkou "jaaaaaaj, veď tuto sme boli vtedy a vtedy, jak tam bolo krásne a dobre... Ktovie ako je tam dnes"

A čo sa týka maľovania (umenia klasického) neviem či si postrehol, ale ja to nemám doma ako koníček ale študujem na umeleckej. Niekedy je to otravné, ale mnoho užitočných vecí som sa naučila a chcem sa tomu aj venovať.
Nie moderným (s pardonom) sračkám, pretože to čo dnes prezentujú ako umenie, ja inak ani nazvať neviem, ja som za klasiku... Navyše, najviac ma baví niečo, s čím sa stretáme v bežnom živote ako napríklad fresky (nástenné maľby v starých kostoloch) sochy, vitráže, Sgraffito (bežná dekorácia starších domov - vyskrabkavane ornamenty, tvary)
To ma baví. Nie plagáty, letáky, reklamy. To je nuda. Len 0 a 1 čo sa aj tak za pár desaťročí stratia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"