SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: To jo. Když jsem na svém prvním digitálním foťáku objevil funkci s dlouhým snímáním, tak jsem toho začal využívat kde to šlo - tehdy jsem ještě měl možnost 15-30-60 vteřin, což byl nářez, teď už mám jen max do 15 vteřin.. Páč ten první foťák musí navštívit servis, už to dlouho odkládám..

Taky jsem ale musel zjistit, že se dá ovlivnit světelnost výsledné fotky upravením clony a ISO - to je tak, když odmítám fotky upravovat v počítači a chci je mít přesně takové, jak vyšly z foťáku.

Ale za více jak 15 vteřin snímání bych byl rád, případně za bulb režim, to by se mi hodilo na další experimenty a navíc když už mám i stativ..


Nstar: Hm, tuhle potřebu jsem nikdy neměl, spíš mi při focení obecně lidi dost zavazí. Tedy pokud mi nejde o nějaký snímek, kde ruch lidí potřebuju.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ach jo.. Zrovna jsem zase hodil kazetu do magiče co už sice nepoužívám primárně, ale občas ho projedu, aby se gumka nestrhla.
No, jenže gumka se mi právě po 8min chodu strhla. Tedy myslím, že to tak bude, protože při kliknutí na přetáčení a přehrávání se nic neděje, jen slyším chod motoru a při přehrávání se pásek pohybuje, ale hned vypne, protože detekuje, že se pásek nenavíjí.
Tak jsem kazetu hodil do druhé mechaniky a zatím 3 minuty hraje.


Takže slavnostně je můj Sony TC-WE705S už zralý na pořádnější opravu a ne už jen nutné seřízení.


Toť k aktuálním zjištěním.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Eh..tak jsem před nějakou chvílí pustil kazetu v tom Sony, aby se ta gumička pohejbala a vydržela ještě nějakou dobu aspoň ta nahrávací mechanika. Tak jsem tam nechal jet jednu starou originálku, otočím druhou stranu a půlce se to najednou vyplo. Trochu jsem se znepokojil, tak jsem to zkusil pustit znovu a už to nešlo ani tam.

Takže je aktuálně odepsaný i ten Sony TC-WE705S spolu s dříve odevšivším Kenwood KX-94W.

Nyní tedy všechno závisí jen na Dualu.


Chci se zeptat, jak často by se měla nechat projet mechanika nějakou kazetou, aby stroj fungoval a gumky a případně i elektronika vydržela co nejdýl?
Kdysi jsem to věděl, ale už si to nepamatuju..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa oneeeee »

ako u koho . tak raz do mesiaca prehrať jednu kazetu .. možno je to maximum , to neviem .
u mňa to ale nehrozí . raz do týždňa idú tri kazeťáky . štvrtý ide každý večer , na dobrú noc .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Díky za informaci. Aha, já si říkal jestli to nebyla jedna kazeta měsíčně, ale pak jsem váhal jestli to není málo.. No jo, zanedbal jsem to, jsem měl nechat projet preventivně aspoň jednu kazetu týdně.. No s tím Dualem si na to musím dát pozor, je to už jediný a pořádný stroj, kde si mám šanci nahrát a přehrát kazety..

Fuha, tak to máš pěkný teda, to ti tam musí vyhrávat pořád :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa janvys »

To je základ, u mě jede 6 decků minimálně 2x týdně a skříňové uloženky 1x měsíčně.
Walkmany každý druhý den, někdy denně podle nálady.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Jaj, tak toho u tebe teda taky valí dost :-).
Jak na to koukám, tak u mě to hraje asi nejmíň a to si tu kazetu taky pustím..ale denně už ne, to je pravda.

Ale tak aspoň jsem poučenej do budoucna.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

04. Nikolas S. Kjoliev - Pour féliciter 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny.
Tak konečně vyšla další novoročenka. Ta letošní je ale tak trochu speciální, nejde už o singl, ale o EP :-).
Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (183.55 KiB) 15627 zobrazení
Obal.04 - Zadní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
Obal.04 - Zadní strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (160.83 KiB) 15627 zobrazení




Jak už je psáno na zadní straně obalu, chtěl jsem tuto novoročenku trochu odlišit a udělat ji obsáhlejší, že se mi to ale protáhne na solidní délku srovnatelnou s délkou alb, to bych teda nečekal :-?.

Pod alba jsem to zařazovat nechtěl, ale singl to už taky být nemohl, tak jsem zvolil označení EP, tedy dlouhohrající.

Kromě dvou hlavních skladeb v Chill-out žánru je zde možné najít i 2 skladby ve filmovém žánru a 1 Chill-Trap.
Každá ze skladeb, krom 5. a 6. je propojena vlastními nahrávkami ruchů okolí, které jsem nahrál v průběhu více let. Jako zajímavost bych uvedl, že hned třeba ta nahrávka deště není nijak upravovaná. Ruch města je utlumený a zpěv ptáků je s ozvěnou, aby to pěkně sedlo do hudby.
Díky tomu se jedná o mixovaný projekt, protože konce skladeb plynule navazují na začátky těch dalších.
Mé nahrávky tak zároveň tvoří úvodní a závěrečnou skladbu.

Chtěl bych i zde podotknout, že 3 skladby označené jako "Demo" jsou zatím nedotažené - chybí tam třeba samply nebo efekty, které teprve budu dodělávat.

Skladba "Silentium" s pořadovým číslem 4 je vlastně první z celkem čtyř skladeb mini-kompilace, kterou jsem v letech 2015-16 dělal pro taneční vystoupení jedné střední školy. Od té doby ji stále používají, tak jsem si říkal, že jen tu první tedy sem použiju v původní podobě. Celá tato mini-kompilace má 12minut a ještě k tomu tam jsou i další žánry, tak proto jen ta první.


Původně jsem to měl v plánu vydat ještě v roce 2019, to však nevyšlo, tak jsem zvolil příhodné datum tohoto roku :-).


Jako vždy, je i zde hudba exportována nejen do Mp3 formátu, ale i bezztrátového WAVu. Pro plynulé a nepřerušované přehrávání ale doporučuji jen WAV, protože Mp3 dělá drobné milisekundové mezery na začátcích skladeb.
Klasicky je zde obsažen i obal ve vyšším rozlišení a dodatečné informace v textovém souboru.

Samozřejmě jde stále o legální a volné stažení avšak chráněné autorskými právy.


Pokud budete mít chuť, tak klidně napište svoje názory, jak se Vám hudba líbí či nelíbí :-).

Přeji Vám všem příjemný poslech a hodně štěstí do nového roku :-).



Odkaz na web Discogs
Odkaz na stažení z webu Ulož.to

Pro stažení už možná stačí kliknout jen na "Stáhnout pomalu" a bez vyplňování kontrolního textu (Captcha) jen kliknout na "Stáhnout". Na nějaké období to vyplňování zrušili, ale netuším jestli už stabilně nebo jen dočasně..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže po dlhej dobe plánovania som si to konečne pustil, k hre. Je to také medzi Enigmou a úvodom ku katastrofickému filmu, takže dosť dobré, k hre s kamiónmi sa to skvele hodilo. No a myslím že to tento rok presne vystihuje :)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Díky za odezvu a recenzi :-).
No zatím máš jen konec března a uvidíme pokud média najdou nějakou další "senzaci" nebo to současné budou dojit co to dá. Ale snad to moje PFko nebude takto spojovaný..

Tak ono se tam mísí víc žánrů. Ty dvě hlavní Chillout skladby jsem chtěl právě udělat trochu ve stylu Enigmy z dřívějších dob, což se z mého pohledu moc nezdařilo, ale když jsi to vnímal i ty, tak to třeba trochu vyšlo. No a ta druhá filmová (číslo stopy 5) nebyla zamýšlena jako nějaká "post-apo", jen jsem chtěl už delší dobu udělat skladbu s takovým poněkud tvrdším zněním no a ten název mi k tomu prostě sedl, že to ale shodou okolností bude působit zrovna takto jsem netušil a neměl v plánu. Vždyť tuto konkrétní skladbu jsem dělal už koncem října..


Musím ale říct, že až tak malé množství reakcí jsem teda nečekal. Včetně těch reakcí ze zaslaných e-mailů jsi doteď asi jen šestý :-?.
Samozřejmě nikoho do ničeho nenutím a to co dělám, nedělám proto, abych měl nějaké recenze. Ty mi ale můžou pomoct při mé další tvorbě, protože budu mít názor někoho, kdo si to pustí jako běžný posluchač a ne jako ten kdo zná každý zvuk v daném projektu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa EZ647 »

Noo, takže drak mi hovoril o epidémii asi pred pol rokom, kolega zase o konci sveta pre rok 2021 :) , takže ten ďalší album sa snaž vydať skôr než skončí tento rok :P
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Aha, no ke mně se to doneslo asi před necelým měsícem a stejně si o tom myslím svý.. No, já ti nevím, ale těch konců světa už bylo tolik, že je to až trapný.. Ten poslední o kterým jsem slyšel měl být v roce 2012, tak nevim, asi někdo jen přehodil čísla a ejhle, máme tu nový.
Navíc je důležitý vnímat kontext o jaký konec světa se jedná, jestli o ten fyzický jak nám ho vždy média předkládají nebo nějaký jiný..


No, co se týká další novoročenky, tak se přiznám, že doteď nemám tucha, co bych tam měl dát a taky kolik. Už nepůjde o tak obsáhlý projekt jako tento, nebo aspoň jsem to neměl, a zatím nemám, v plánu.
Momentálně mám ale rozpracovaný něco jinýho a další věc, kterou odkládám už pár let..

Občas si ale říkám, že mi přijde v rámci rozesílaných e-mailů, jako by už byli ostatní i líní si to stáhnout - když alba a skladby se stahují běžně z netu a to nelegálně. Jsem vloni náhodou narazil na komentář v jednom obchodu s digitální hudbou, že se tam někdo rozčiloval, že na jiných stránkách je to zdarma a tam za to chtějí takový prachy. Jenže tento exot zřejmě nechápal rozdíl v legálním a nelegálním stažení.
Ovšem co mě se týká, tak já zase nechápu tu chujovinu, chtít za něco nehmotnýho, tedy digitál, peníze v tom smyslu, že si na to nemůžeš sáhnout. To už i to "blbý" CDčko máš fyzicky v ruce, ale MP3 ne, nehledě na nižší kvalitu za stejný peníze.
Právě i pro tento můj názor jsem se rozhodl, že když už to dám digitálně, tak samozřejmě zadarmo. A nejen v Mp3, ale i ve WAV.


Samozřejmě počítám s tím, že každému se moje hudba nemusí líbit, ať jde o jakýkoli žánr co dělám, takže případný nezájem z tohoto důvodu chápu, jen je škoda, že těch recenzí je tak málo, ale asi nejsem jediný, ono možná každého autora potěší nejen konstruktivní, ale i ta obyčejná odezva. No, třeba to chce ještě čas..
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"