SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Tak to vím :-), ale když jsem přidával svoje fotky na jiné fórum, tak tam se často objevovaly negativní reakce..i když neříkám, vyjímečně někdo i pochválil.

Jo tak ty nejmenší kompakty se nelíbí ani mě, to už bych mohl fotit na Sony Ericsson C905, kterej má i v dnenší době lepší fotky než kdejaký "chytrý" mobil - jasný, trochu větší šum to má a protože dnenší dotykáče mají nastavených i 16Mpx, tak tento s 8.1Mpx se může zdát horší, ale to že někdo ve fabrice SW nastaví víc Mpx neznamená, že je fotka lepší. Nehledě na kvalitu nočních fotek navíc focených z ruky.

Ale to odbočuji.
Samozřejmě i já mám kompakty, které se vejdou do kapsy a když už jsi o tom psal, tak by mě zajímal tvůj názor na ně.
Můj první je Panasonic DMC-TZ5 - vždy mě na něm štvala zvuková nekvalita při natáčení videa, ale jinak byl suprový. Bohužel je nutné, aby šel do opravy.
No a můj druhý a primární foťák je Casio EX-ZR700. U něj to bylo při výběru předběžně jasné jako u toho Nikonu, už jsem tušil, že ho budu chtít a koukal jsem na konkureční foťáky, ale tento je vždy přebil a to nemluvě o možnosti natáčet videa až na 1000FPS - bohužel při značně mizerném rozlišení, ale i tak to potěší.


Kazetowich: No jo, ty jsi zažil (jako většina) ještě tu dobu pokusů s analogovým focením. A protože s tímto nemám zrovna moc zkušeností, tak ani nevím co k tomu napsat :-| ..
Kdysi, když už jsem měl i digitál jsem se rozhodl koupit dva filmy a pár fotek pořídit i na analog. Bylo to celkem zajímavý fotit s digitálem a občas i s analogem :-). Bohužel výsledek nebyl vůbec nějak ideální, fotky byly lehce bezbarvé a jak kdyby za nějakou mírnou mlhou. Ale i tak jsem za to rád :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hudební příspěvek, č. 1

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
nechci aby to vypadalo, že se snažím na sebe nějak upozornit, pokud o to není zájem, tak nevadí. Pokud se to však přehlídlo, (vzhledem pouze k jednomu stažení) tak níže je odkaz k příspěvku, ve kterém jsem zde poprvé uveřejnil svoji skladbu:

https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... =12#p14899
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Hudební příspěvek, č. 1

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 21. Augusta 2019, 20:38 Zdravím,
nechci aby to vypadalo, že se snažím na sebe nějak upozornit, pokud o to není zájem, tak nevadí. Pokud se to však přehlídlo, (vzhledem pouze k jednomu stažení) tak níže je odkaz k příspěvku, ve kterém jsem zde poprvé uveřejnil svoji skladbu:

https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... =12#p14899
Ja som si už dávno vypočul.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Recenzie nemám rád,len proste asi tak že-potešilo,počul,pustím si ešte niekedy,poteším sa,stačí,nechváliť sa...Z oboch strán-poslucháč-interprét...tak som myslel,možno o pár rokov,že čo to som si pustil,jééj foxi...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Aha, no já jen, že to má pouze jedno stažení a to si to přitom stahoval můj známej, kterýmu jsem to posílal, tak proto jsem myslel, že se to jen přehlídlo. Ale když se to nehnulo vůbec ani potom, tak jsem si říkal, že prostě o to není zájem..

Já nepotřebuju pochvaly, nejsem z těch, kteří by měli potřebu si hnát ego, zajímal mě pouze čistě názor někoho jiného než jen ten můj a navíc jsem myslel, že tím třeba někoho potěším, že tu zveřejním něco co vyjde asi až na vinylu (za kdoví jak dlouho..).

Ale jak říkám, rozhodně nikoho nenutím do psaní názorů či poslechu.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Hudební příspěvek, č. 1

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Pondelok, 19. Augusta 2019, 00:38 No a když už má toto vlákno v názvu i tu hudbu, tak bych sem konečně přidal první skladbu :-).

Jedná se aktuálně o moji nejnovější skladbu ze série alb zaměřených na žánr Ambient.

Budu moc rád, když mi tu napíšete vaše názory - co se vám na tom líbilo či nelíbilo, co vás na ní zaujalo atp. A taky zda žánr Ambient vůbec posloucháte.

Předem moc díky a přeji příjemný poslech ;-)
01. Nikolas S. Kjoliev - Brána do temnoty [96].Mp3
Trochu pozdě, ale přece jsem si stáhnul a poslechnul. Pokud bych nebyl informován o stylu, tak by to sedělo jako úvod do nějakého hororového filmu. Což už sám název tak trochu napovídá. Dobře jsi to poskládal a po poslechu mám teď strach a depresi :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Moc díky za tvůj názor :-).

Tak ono filmovou hudbu tvoří mnoho žánrů, když nepočítám běžné skladby. V základu se samozřejmě taková hudba řadí pod žánr Cinematic, ten bývá většinou Orchestrálního ražení, ale je možné tam postřehnout i právě Ambienty, Elektronickou hudbu, poslední dobou je v "módě" i Synth-Wave napodobující hudbu ke Scifi a Hororům z období 80. let atp.
Samozřejmě ale bývá zvykem dávat do filmů i normální skladby, jak jsem zmínil na začátku, takže je pak možné v samotném soundtracku mít i Rock, EDM, House, Techno atp..


Hm, tak ono do hororu by tohle celkem i sedělo, je to trochu temnějšího ražení.
Ale co se názvu týká, tak tu "temnotu" jsem nemyslel jako náznak něčeho špatného, ale prostě jako tmu, nezámo.
A co do obsahu, tak to bývá mnohdy těžký odhadnout. Avšak díky mým zkušenostem co jak může znít si už všímám i zvuků, které by mohly ve výsledku znít tak jak chci, ale někdy se i z obyčejné věci dokáže vytáhnout poměrně nečekaný výsledek.

Jinak jak na tu svoji ambientní tvorbu koukám, mám tam vesměs podobně tajemné skladby, mě však tohle přijde příjemný a pěkný, že by to ale vyvolalo až deprese bych nečekal :-?.. Potíž však je, že i skladby, které mi přijdou naopak spíš jako pozitivnější, některým přišly taky jako dost divné.

Tak až příště budu dávat něco z Ambientu, zkusím vybrat nějakou tu příjemnější skladbu - u toho by mě pak zajímalo jak se ti bude jevit ;-).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - to máš těžké. Každý to vnímá svýma ušima. Kdyby všichni měli stejný názor či pocit z poslechu konkrétní skladby, tak by ten svět byl hodně nudný :) . Ty to máš celkem zmáknuté, myslím tu orientaci v žánrech, takže víš vocogo. Já už se na tyhle věci dívám spíše z pohledu průměrného konzumenta :) . S těmi pocity při poslechu tvé skladby jsem to až tak nemyslel, ale dokázal bych si je představit ;)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Já vím, však je dobře, že má každý svůj názor (tedy pokud dotyčný nejde s davem čímž svůj názor ztrácí). Spíš jsem to ale myslel tak, že těm pár lidem co jsem občas svoji hudbu pustil (a že jich opravdu bylo tak kolem pěti), tak se většinou vyjádřili v souvislosti s tím Ambientem stejně..

Ty tak jako jo, tohle je jedna z věcí, o které bych klidně mohl dělat přednášky a navíc si všímám, že občas i samotní interpreti spletou žánr..
Já se v tom zorientoval hlavně díky hledání a nákupům různých samplů - prostě těch hudebních balíků. Ale tím nejhlavnějším důvodem je asi to, že mám prostě rád obrovské množství hudby v různých žánrech. A proto i tvořím, co se mi líbí :-). A jako třešeň na dortu k tomu dopomáhá i to, že su prostě detailista a potřebuju mít pořádek v tom co dělám, proto si někdy pročítám i samotné definice žánrů (třeba na Wikipedii).
Ono jakožto autor by tohle bylo celkem zásadní znát..na druhou stranu, někdo by mohl říct, že zásadní je umět noty, který neumím :roll:..

Kdybych měl možnost, tak dělám ještě víc žánrů, ale to zatím nejde..
Rozhodně to nemyslím jako chlubení nebo povyšování se, ale vlastně zatím neznám nikoho, kdo by tvořil hudbu aspoň v polovičním množství toho co já..



Jinak k té skladbě, vím, že jsi to s těmi pocity nemyslel doslovně, ale tohle je ještě celkem jemná verze oproti tomu, co bych někdy měl chuť udělat. Mít potřebný materiály a nahrávky, tak to by pak byl nářez :-D - beze srandy.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
jen chci informovat pro jakýkoli případ, kdybych tu delší dobu nebyl, tak možná díky odchodu větráčku v mém noťasu..což tedy doufám, že ještě nenastane.
Jdu se pokusit si to vyfoukat na benzinku, tak doufám, že to pomůže aspoň na nějaký ten týden než objednám větráček nový..
Pokusit proto, že s benzinovýma kompresorama nemám moc zkušenost..

Tak zatím ahoj :-).
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa oneeeee »

ale vyfúkať musíš z opačnej strany .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

snad sme neprišli o SilverFoxa ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"