Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Teras som nahodou narazil na video ktore pridavam nizsie, vyzera ze je to vec ktora by mohla postihnut aj Vas a mozno aj mna akozto milovnikou retro veci s obmedzenimi fiancnimi moznostami a aspon u mna s velkou mierou naivity. Obrazok a nasledne video nepotrebuje dalsi komentar a je vymluvne same o sebe:
ggasegsge.png

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Kazetowich »

videl som to dávnejšie a aj nedávno.
Nakolko sa pokladám za bazoš-maniaka, čo už tam nakupuje roky (kopu som aj popredal) - tak sa vyjadrím.
Ak používaš intuíciu a rozum, možno 1 z 20 nákupov bude mať nejaký háčik. Treba sa informovať, a používať pritom zdravý rozum. Pozisťovať si čo najviac.
Nerobil som nikdy také veľké nákupy drahé ako vo videu a zo zahraničia - to je bláznovstvo - nemáš možnosť reklamácie ani si odkontrolovať .. Vždy ale je to risk - ja to beriem tak. Čiže musíš to tak brať, že môžeš nabehnúť a si ochotný stratiť napr. tých 20-50€ ak sa niečo poserie. Alebo spraviť pre to maximum aby sa to nestalo.
Ber do úvahy, že kupuješ používanú vec a tá je málokedy ako nová - nájdu sa - treba si vyžiadať fotky mejlom a pýtať sa.
Nie každý má na to náturu - kupovať použité a akceptovať riziko - ak niečo príde nie v 100% stave, nadávajú a sú nasratí.
Niekto si radšej priplatí a kúpi novú vec so zárukou. Ja mám rád staršie / časom overené veci - neojebané tak ako sa to deje dnes. Vyberám si veci, ktoré patrili vtedy k špičke a dnes nie sú drahé.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa oneeeee »

z bazoša nakupovať len od domácich . to zamená cz sk . a nenakupovať z považskej ,z košíc a okolie .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Osobne som na bazosi skor predaval nez nakupoval takze poznam skor spekulantov co chcu vsetko za tretinovu cenu a peniaze donesu hned... a skusenost s timi par predajcami bola vecsinou taka ze neochota pridite si pre to a nemam cas to nafotit... tak ci tak problem je ze fotky neoveria velmi funkcnost ale ak niekto predava napriklad same stare pocitace a ma nejaky lacny s tim ze je "neotestovani" a pod... je dost mozne ze je skor neopravitelny :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ak niekto napíše, že nemá čas, nechce, lení sa mu .... končím komunikáciu.
Pred 2 dňami som našiel inzerát na CD walkman kde píše chlapík, že nemá možnosť otestovať funkčnosť. Išlo o veľmi starý model. Klikol som čo ešte predáva - sada 5 novších walkmanov. No nech mi nepovie, že nemá doma CD :lol:
Čiže na tom kuse v piči laser na sto péro :twisted:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Kazetowich napísal: Sobota, 10. Novembra 2018, 18:51 Ak niekto napíše, že nemá čas, nechce, lení sa mu .... končím komunikáciu.
Pred 2 dňami som našiel inzerát na CD walkman kde píše chlapík, že nemá možnosť otestovať funkčnosť. Išlo o veľmi starý model. Klikol som čo ešte predáva - sada 5 novších walkmanov. No nech mi nepovie, že nemá doma CD :lol:
Čiže na tom kuse v piči laser na sto péro :twisted:
Prekvapivo sa niekedy oplati (ked tusis kde by mohla bit zrada a danu vec velmi chces) pozriet sa na nahradny diel napriklad na overeneho cinskeho dodavatela aliexpress a podobne... ja som si takto kupil laser do playstation jednotky co som dostla zadarmo na plasty k druhej ... a sla :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Kazetowich »

hej - treba rozmýšlať trochu
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Hasterman »

V prvom rade je veľmi podozrivé už to, že niekto kto nie je zo Slovenska, poprípade z Česka inzeruje na bazoši. Už táto vec by mala odradiť každého uvažujúceho záujemcu. Solídny predajca to dá na ebay kde na tom získa viac, poprípade na inzertný portál v domovskej krajine.
Z opačného pohľadu, ak budem ja predávať nejaké to zariadenie tiež to nedám sem
https://www.gumtree.co.za/s-hifi-systems/v1c9530p1
Nikto by nereagoval, bola by tu jazyková bariéra, drahé poštovné pre záujemcu, tiež by mi neveril a X ďalších vecí čo by sa mohla pototo... Osobne si myslím že je to vymyslený príbeh, nikto nemôže byť až taký blbec že pošle toľko peňazí a ani nevie komu.
A ostatní špekulanti, už som sa naučil nereagovať na neakceptovateľné ponuky, nemá to zmysel.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa orhore »

Narazil jsem na jeden zajímavý a možná i pravdivý názor na Bazosi, který napsal jeden uživatel.

Kto mate trocha zdraveho rozumu a viete aspon slovo nemecky/anglicky vygooglite si ,,flohmakrt" a spravte si vylet do Rakuska alebo Nemecka, kde sa pravidelne organizuju burzy a blsaky a kde tito biznismeni skupuju elektroniku po 8 - 15E, dovezu to sem, prebehnu vysavacom a lestenkou - a ponukaju chudakom top vintage tutti frutti za desat az dvadsatnasobky ceny. Zosilovace co kupite na burze v Linzi po 10 - 15E tu bezne vydavam za 100 , 150 aj 200E. A su dezolati co si za to vedia vypytat aj 350E. Sa citime trocha uz.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

orhore napísal: Nedeľa, 11. Novembra 2018, 15:56 Narazil jsem na jeden zajímavý a možná i pravdivý názor na Bazosi, který napsal jeden uživatel.

Kto mate trocha zdraveho rozumu a viete aspon slovo nemecky/anglicky vygooglite si ,,flohmakrt" a spravte si vylet do Rakuska alebo Nemecka, kde sa pravidelne organizuju burzy a blsaky a kde tito biznismeni skupuju elektroniku po 8 - 15E, dovezu to sem, prebehnu vysavacom a lestenkou - a ponukaju chudakom top vintage tutti frutti za desat az dvadsatnasobky ceny. Zosilovace co kupite na burze v Linzi po 10 - 15E tu bezne vydavam za 100 , 150 aj 200E. A su dezolati co si za to vedia vypytat aj 350E. Sa citime trocha uz.
Kurna to je uz tak blizko ? :lol: Vede som o takych veciach len v amerike kde si na "swamp meete" kupite elektrnkove radia za 5 dolarov a tu to predate za tazke prachy ale ze je to uz v rakusku ... no ked budete neikto mat cestu do viedne autom na taku akciu a pojdete cez BA dajte vediet, rad sa pridam :P
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Reakcia:
Viac menej kupujem na Ebay a to pred kúpou či za hotové alebo otvorenej aukcii-dražbe si vopred preverím predávajúceho,jeho ratingy a ohlasy kupujucich,pošlem mu správu o záujem a popr.v prípade neuvedenia poštovného ho vyzvem o poslanie informácii o výrobku a cene pošty.hneď viete či je komunikatívny a má záujem o obchod.
Raz sa mi pred rokmi stalo a to dotyčný mal takmer 100% pozitív ohlas až na pár sťažností ohľadom balenia a tak z Nemecka,dražil od neho mgf Revox B77 čo som aj vyhralza ca 400 ečiek,po skončení aukcie sa všetko potvrdilo,zaplatil som Pay pal a čakal info o čísle balíka a odoslaní,ubehol mesiac,nič písal som mu,komunikácia žiadna,info o balíku nič,Ebay ma už vyzíval na pozitívny hlas predávajúcemu,tam vyzeralo všetko v poriadku.Pozerám platbu,historiu na Pay pal,vraj klient zrušil učet,nemám na neho dosah,na Ebay všetky jeho ostatné inzercie a to nie málo zrušené.Po asi dvoch mesiacoch vyplňam formulár na Ebay pre hrozbu a vyzvanie dotyčného,žiadna odpoveď len potvrdenie proti mail-u,naštudoval som si na Pay pal právne predpisy a spoluprácu pri priamych platbách na Ebay a poslal žiadosť-výzvu na vrátenie peňazí:hádajte ???!!!
Prišli mi naspäť peniaze asi po dvoch týždňoch ale bez poplatkov za províziu a aktual prepočet neviem čoho....no pár euriek mínus čo som platil...a...asi dva dni mi zvoní kurier s balíkom,neverím,magnetofon je tu,teším sa.O týždeň ma ale vyzíva spoločnosť Hermes Packet na úhradu prepravy 35 Eur,znovupreposlanie ďalších ca 30 to tuším bolo a úložné čo si matne už pamätám bolo dokopy okolo stovky.Ohrádzam sa no napriek tomu že už na mňa naliehali s podávaním právneho konania som nakoniec prostredníctvom účtu cez banku uhradil.
Dodnes sa nič nedeje,mgf už je po servise roky predaný a ja si stále hovorím že zaplatená stovka proti aukčnej ca 400 vyšlo nakoniec fajn,proste dobrá kúpa a predávajúci,dodnes ho na Ebay nevidím,z historie Pay pal bol vymazaný,aj si tak hovorím či náhodou počas tých aukcii v minulosti neskonal,proste neviem,dodnes nič všade všetko v poriadku.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak toto je najpodivnejsia historka zatial. Ale ako kupa vyhodna :-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"