Widly X (Windows 10 :)

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vdaka za perfektný článok od odborníka z vnútra - teda od fachu.
Kúsok ma prekvapil záver o esete. Prečo si myslíš, že si nemohlo CIA najať firmu Eset, aby pre nich robil zber údajov od všetkých čo majú eset? Backdoor v esete - a dvere pre vládne zvedavé oko otvorené ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Kazetowich napísal: Sobota, 10. Novembra 2018, 12:45 Vdaka za perfektný článok od odborníka z vnútra - teda od fachu.
Kúsok ma prekvapil záver o esete. Prečo si myslíš, že si nemohlo CIA najať firmu Eset, aby pre nich robil zber údajov od všetkých čo majú eset? Backdoor v esete - a dvere pre vládne zvedavé oko otvorené ...
To by sa nevyplatilo podla mna, nepouziva kazda firma ESET ale oplatilo by sa nakazat kazdej antivirusovej firme aby nad nejakou spehovacou vecickou privrela oci...

Mozem ta ale ukludnit ze nedavne aferky ohladom procesorov ukazali ze spehovanie je mozne ciste na zaklade CPU samotneho a na operacnom systeme alebo dokonca spusteni pocitaca vobec nezalezi...
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Widly X

Príspevok od používateľa oneeeee »

tu sú .
Prílohy
emc.jpg
emc 2.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Sobota, 10. Novembra 2018, 17:07tu sú .
Cha, to mi něco připomíná a je to slabý odvar toho, co se mnohdy dočteš, když si instauješ nějakou i obyčejnou cypovinu do "chytrého" mobilu - schválně si někdy přečti ty práva co vyžaduje instalovaná aplikace a budeš se divit..pokud už to nevíš :-D.


Duke_Dragon: Chválím za snahu napsat takový dlouhý text (a to se bojím, že ty moje jsou dlouhé :-)). Napsal jsi to tam dobře, o většině jsem už slyšel nebo se to dovtípil..
Jinak to sledování kamerou je klasika, proto mám už pár let přes (asi ještě VGA :-D) kameru na noťase papírek.
Ale co, když můžou spustit kameru nebo i mikrofon na mobilu..
Tzhe :-D, já vlastně ani za ty roky nevím, jestli ten mobil vůbec má schopnost volat - jsem do něj nedal ani jednou SIMkartu, páč to chce tu mikroSIM a jen na test si tu svoji miniSIM rozřezávat nebudu.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Co sa tice "smart" mobilov tak je to jednoduche, kazdy mobil nech je lubovolne smart ma neviem aky cpu a ake logo pridavajuce na jeho predajnej cene je stale v podstate len digitalna vysielacka, a ako taka je spehovatelna, vsetky tie funkcie ako gps, internet atd... to su len bonusi naviac. Zakladne odpocuvanie a citanie sms je spehovatelne vladou dokonca aj na slovensku stale mozne a oblubene nakolko zariadenie z pociatkou 2000 je stale schopne spehovat aj fungl novy jablcni mobil... :lol:
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon napísal: Sobota, 10. Novembra 2018, 18:05 Co sa tice "smart" mobilov tak je to jednoduche, kazdy mobil nech je lubovolne smart ma neviem aky cpu a ake logo pridavajuce na jeho predajnej cene je stale v podstate len digitalna vysielacka, a ako taka je spehovatelna, vsetky tie funkcie ako gps, internet atd... to su len bonusi naviac. Zakladne odpocuvanie a citanie sms je spehovatelne vladou dokonca aj na slovensku stale mozne a oblubene nakolko zariadenie z pociatkou 2000 je stale schopne spehovat aj fungl novy jablcni mobil... :lol:
Té poslední větě jsem nějak neporozuměl..

No tak já značky nijak neřeším a to v ničem. Vesměs koukám jen na poměr cena/výkon. Ale ty rádoby "chytré" mobily jsou mi u zádě :-D. Kdysi dávno jsem chtěl takový mobil otestovat a mít, ale po pár měsících jsem zjistil, že je absolutně k ničemu a jen mě furt nas*rá.. Pak se začal zdrbávat, byl na dvou reklamačkách a při třetí mi nabídli nový mobil, páč ten už asi nebyl v prodeji. Tak jsem jim nechal ten Huawei G300 a vzal si místo něj nový Vodafone 985N.

Ale s aktivním používáním dotykáčů jsem nadobro skončil po tom zážitku s tím mým prvním.
A navíc, není nad to používat mobil od již neexistující firmy :-D a ještě k tomu takový typ, který již nikdo nemá - asi i díky tomu si občas vysloužím trochu pozornosti..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

sme už mimo tému, ale pridám tel. za ktorým mi je smutno

Obrázok




Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Kazetowich napísal: Sobota, 10. Novembra 2018, 19:09 sme už mimo tému, ale pridám tel. za ktorým mi je smutno
joo taky nejaky som chcel ale mrzelo ma ze nema klavesku ja mam stale svoje dva milacky odlozene skoda ze uz na nich zubok casu nechal moc hlboke rany a sice neumreli ale blbnu do stadia kedy niesu proste spolahlive na realne pouzivanie...
T-Mobile_MDA_Vario_II.jpg
T-Mobile_MDA_Vario_II.jpg (36.24 KiB) 8708 zobrazení
To dalo zabrat prist na to ako odtial dostat ten hnusny T-mobile sim lock a skin ...
HTC-DESIRE-Z-2.jpg
HTC-DESIRE-Z-2.jpg (37.85 KiB) 8708 zobrazení
Milacik... keby nezacal odpajat nahodne od siete a sli by na nom pokemoni tak pouzivam stale .... prvi android a hned som ho rootoval a preinstalovaval... pekne som ho brickol ale dostal som ho z toho :D
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

photo_2019-03-06_10-55-09.jpg
photo_2019-03-06_10-55-09.jpg (23.1 KiB) 8526 zobrazení
Preklad pre neanglictinarov:

Pracujem v IT, to je dovod preco nas dom ma:
-mechanicke zamky
-mechanicke okna
-routery s OpenWRT
-ziadne smart blbosti
-ziadna alexa, google asistent ...
-ziadne termostati napojene
na internet

-----------------------------------------------------------
Technologicky nadsenec: Vsetko v mojom dome je napojene na IoT (internet veci)!
Mozem ovladat vsetko z mojho smartfonu! Moj smart-dom je napojitelni na bluetooh a
mozem zadavat hlasove prikazi cez alexu! Milujem technologie buducnosti!

Programator/IT inzinier: Najmodernejsi kus technolgie v mojom dome ktory
vlastnim je tlaciaren z roku 2004 a mam pripravenu nabitu pistol aby som ju zastrelil
okamzite ako vyda neocakavani zvuk !
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

diky Duke! Si náš!
Imbecilné ovce nechajú svoj dom aj auto a chladničku, telefon aj žiarovky ovládať hocikým :lol:
PC pomocou aktualizácii sa stane ich pánom, nie služobníkom, dobrovolne poskytnú odtlačky prstov Centru, takisto ako obraz sietnice a rohovky z telefonu, sieť svojich všetkých kontaktov, rodiny priateľov a známych z FB a Googlu, trasu ciest z Navigácie a smart hodiniek, takisto zdravotné záznamy z eHealth. Čo o nás ešte nevedia ?? Aha - VŠETKO - vďaka SMART cocotinám na "uľahčenie" života :mrgreen:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: No jo, není nad starý mobil, i když je pravdou, že ten můj 10 let starý má už i WiFi a GPS, ale to lze vypnout a kdyby něco, tak z něj lze vytáhnout i baterku..
V telce jsou reklamy, kdy můžete platit mobilem a hodinkama :-? :!: a pak zahlídnu, že jsou útoky na "chytré" mobily a vykrádání účtů.
Netvrdím, že to nejde a bohužel to ani 100% netuším, ale přeci jen si myslím, že ty staré mobily není tak lehké "nabořit" či "hacknout" chcete-li.. Už i při obyčejném párování těchto starých mobilů a následném pokusu o zkopírování nějakého souboru druhým zařízením se to vždy vyptává, zda s tím souhlasím..


Pardon za odbočení, ale myslím, že by se to sem hodilo.
Myslím, že by vás ale potěšil seriál "Kriminálka: Oddělení kybernetiky", kde je možný vidět co všechno jsou lidi schopní používat :-?..
A nebo můj oblíbený, bohužel však s blbým koncem "Lovci zločinců". V tomto případě mě potěšil alespoň fanouškovský konec - pokud tento seriál znáte, tak koukněte. Jen nechápu, že když s tím chtěli skončit, že to neudělali aspoň takto, to by byl hezčí závěr:
Odkaz na video.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Snad nevadí, že oživuji zapomenuté téma, ale zakládat sólo vlákno pro Skyp mi přijde blbý či zbytečný - asi by toho tam moc nebylo, díky tomu jak ho zprasili :-D ..


Právě jsem po dlouhé době restartoval systém (dělal jsem si takový malý experiment).. No a samozřejmě se musel automaticky aktualizovat Skyp, který má na nějakém záhadném místě (nepodařilo se mi dopátrat kde) staženou aktualizaci, která se okamžitě spustí i při vypnutém internetu jakmile rozpozná starou verzi a šanci tam nacpat tu novou.

No k věci.
Před restartem jsem tam měl snad verzi 8.55 (nevím jistě, možná byla novější) a v pohodě mi fungoval. Poté se tam vesr*la aktuální verze 8.58 a ejhle, najedou se to nedokáže přihlásit. Ale pozor, teď začíná ta sranda.
Dole v liště se mi ze šedého "Skype - odhlášen" ukáže zelený stav "Skype - přihlášen (Aktivní)" a i při stálém "přihlašování" (kutálení se - načítání) v hlavním okně aplikace mám přesto možnost měnit Stav na Pryč, Nerušit..

CPU mě to vytěžuje mezi ±85-100% a to i po dobu 20minut a stále se hlavní okno nenačte. A to i po zavření v hlavní liště, až tvrdé ukončení přes Správce úloh pomohlo.

Zkusil jsem vypnout net a nyní jsem Skyp znovu spustil. Jaké překvapení bylo, když mi to neukázalo hlášku o nemožnosti připojení a rovnou se to zase začalo točit a dole v liště mi to z šedého opět zezelenalo a byl jsem tak On-line i bez přístupu k internetu. Samozřejmě stále se vytěžovalo CPU.


Na netu jsem našel, že prý v posledních dnech má mnoho lidí problémy s nemožností se připojit. Někteří uživatelé přijímají a odesílají zprávy, ale někteří ne. Microsoft to prý ví a řeší to.
Škoda jen, že nepřizná, že ho sám blokuje - teda aspoň myslím, kdybych věděl kde se skrývá ta aktualizace, abych spustil tu starší verzi, tak bych si to ověřil.

Záhadou mi ale je, proč by to záměrně blokoval..
..pár nápadů mám, ale nebudu provokovat, abych se nedostal do hledáčku Microsoftu..teda pokud tam už nejsem :-D :-? ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"