Widly X (Windows 10 :)

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Widly X

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - Na SSD mám jen systém, nic více. Takže když selže, tak se nic neděje. Hodí se nový a nainstaluje se akorát systém. Mi se to ještě nestalo a to už SSD používám od doby vzniku.

Fotky které pořizuju jsou jen technického rázu. Žádné obličeje, lidi, či nějaké kompromitující materiály. Pokud někoho u MS zajímá rozkuchaná elektronika, tak ať se podívají.

Dokonce mám i účet u MS se kterým se přihlašuji do windows na několika pc + telefonu a vůbec mě to nesere. Jak říkám, pokud člověk ví jak co a jak ošetřit, tak se vše minimalizuje.

Odesílání dat z windows se děje i na těch nejstarších systémech a nemusí vůbec blikat nějaká aktivita disku. To nemá s diskem nic společné. Jsou to obvykle jen malé objemy dat, které jsou třeba načtené jen v operační paměti.

Staré systémy jsou dobré, pokud s nimi neotvíráš brány internetu. Ale každého věc. I co se týče antiviru. Nemusel bych ho použít, ale stačí jen jeden iframe injector na nějaké zanedbané stránce a může být problém na světě. Je to jako chodit v zimě ven jen v trenýrkách.

Určitě nepodceňuji soukromí, ale ani bezpečnost. Některé věci nás i tak neminou.

Pro win10 bych doporučil po nainstalování hned použít nástroj O&O ShutUp10. Nastavení je velmi obsáhlé a jen v angličtině. Ale dá se tím docela slušně zacpat téměř všechny kanály odesílání dat směrem na MS. To třeba u jiných systému chybí.
Naposledy upravil/-a orhore v Piatok, 9. Novembra 2018, 16:02, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Widly X

Príspevok od používateľa oneeeee »

o naše fotky a vlastne veci nie je záujem. ale to záleží ak od koho máš úložisko . najlepšie sú tie na čierno - pirátske .
napríklad webshare . zazipuješ zahesluješ a je pokoj .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Widly X

Príspevok od používateľa orhore »

Já mám radši https://mega.nz/ :) . 50GB zadarmo a navíc je to automaticky zašifrované už na serveru. Přístup k datům nemá ani správce úložiště. Dešifrování se děje až po stažení do pc uživatele.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A vida :D :evil:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Orhore: Hm, tak to máš štěstí :-).
No já mám v noťasu místo jen na jeden disk - co bys taky chtěl, když je přes 7.5 roku starý :-D.
Po dvou drastických reklamacích a selhání posledního disku jsem si to opravil už sám, koupil jsem si větší disk (oproti původním 320GB) s kapacitou 750GB, rozdělil na 3 oddíly: WinXP, Win7 a data. Takže proto jsem psal o případném selhání a zachraňování dat.
Díky jednomu programu jsem ušetřil asi minimálně 4000Kč, protože jsem si to vytáhl doma sám. Vzhledem ke stavu disku byla ale většina souborů prázdných - asi tak ±70% bylo pryč.
Tehdy jsem ještě moc nevěděl o SMART tabulce a věcí okolo toho, proto to došlo tak daleko. Holt, člověk se učí postupně.


Ajo tak, tak to pak jo, když to jsou jen pracovní věci. Já fotím, natáčím a nahrávám kvanta věcí, tak proto jsem si to nedokázal ani představit a zarazilo mě to.

Jo tak, no tyhle mnohdy rádoby "diagnostické" věci znám. Tady jsem zase myslel, že mluvíš třeba o nějakých osobních souborech.

No, abys měl celkovou jistotu nebo byl špion, tak bys musel mít přístroj, který nejen že nikdy nevstoupil na internet, ale ani nemá tu šanci - odmontované WiFi či jakékoli součastné bezdrátové vymoženosti a napájení ideálně hnané přes baterii..

Tak bezpečnost na netu je u mě různá. Ve snaze stáhnout nějaké absolutně nedostupné album jsem už párkrát vlezl i na čínské nebo arabské stránky, ale než na něco kliknu, tak jen namířím myší a vidím odkaz, když nic nenajdu, tak radši na nic neklikám a jdu pryč. Prý ale dost brajglu bývá na webech s čuňárnama :-D, což u mě absolutně nehrozí, to jde mimo mě.
Navíc myslím, že jeden vir za 3 roky bez antiviru je celkem solidní výsledek.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Widly X

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - já právě notebook nemám a nepoužívám. Jen stolní PC. Měl jsem kdysi i notebook, ale vůbec mi nevyhovoval. Ta ergonomie práce na stolním pc je na míle před noťasem. Navíc do stolního si můžu vecpat HW jaký potřebuji a průběžně i měnit. HDD v notebooku odcházi podstatně častěji než ve stolním PC. To je dáno rozměry a používáním (otřesy).

Na ztrátu dat je třeba si dávat pozor. Svá data si zálohuju 2x. Zůstalo mi spoustu starých klasických disků SATA, které zastaraly jen technologicky, ale jinak jsou ok. Takže proč je nevyužít na zálohu. Stačí jen přes dokovací stanici připojit a už to chroustá :) .

Některé stránky už od pohledu vypadají na jasný podvod s odkazem na nehezké viry. Ale někdy i důvěryhodné stránky jsou často prošpikovány hnojem. Takže radši i antivir. Všichni odpůrci antivirů obvykle nevědí jak si ho nastavit a pak nadávají jak je na hovno.
Jen takový příklad. Antivir Eset má 3 úrovně detekce. Pokud jsou zapnuté všechny 3, tak uživatel nedělá nic jiného než odklikává hlášky a nebo se diví co je všechno nakažené. Přitom stačí mít zapnutou jen jednu (detekce podezřelých aplikací) a je naprosto bezpečně chráněný. A přitom nemusí řešit žádné stupidní upozornění. Takže je to opravdu vše jen a jen o settingu.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Počuj Orhore, nič v zlom, ale radím sa čím skôr Esetu zbaviť - nadobro. Najlepšie ešte dnes.
Opýtaj sa EZ. Tiež donedávna zastával túto cia firmu.
Ono od roku 2015 sa veľa vecí pomenilo vo svete.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ked uz silou mocou nejake svinstvo na "ochranu" tak Kaspersky alebo Aviru.
Na obcasne zbavenie sa stop a mnoho nastrojov pokope zadara nejaku starsiu verziu Glary utilities. Odskusane rokmi praxe.
Ak Cccleaner niekomu nieco dosral o com som cital ze hej, tak u tohto nehrozi. Malo zname,ale o to lepsie.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Widly X

Príspevok od používateľa orhore »

Já se ničeho nezastávám, jen píšu, že většina problémů s antiviry je spojena s uživatelským přístupem. Z mého pohledu je mezi antiviry nejlepší Kaspersky. Eset také používám, ale je nutné ho přenastavit dost významným způsobem, aby se dal rozumně použít.
Já si i tak vše předem zkouším ve virtuálním pc (VMware) i několi týdnů než si to pustím do fyzického zařízení.

Kazetowich máš nějakou konkrétní věc ohledně toho esetu, která by měla být důvodem ho nepoužívat?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tiež používam i virtual (Oracle).
EZ sa k tomu možno vyjadrí. Budeš to mať z prvej ruky. Ja len pridám spojenie Esetu s pochybnými štruktúrami (okrem iného náš p-rezident a cia dip state). Už len toto by mal byť pádny dôvod na odpľtie a okamžitý uninstal.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Widly X

Príspevok od používateľa orhore »

Myslíš třeba články zde a zde?
To jsem už četl. No kdo ví, tak jsem tester průzkumník. Pokud se tu dlouhou dobu neukážu, tak víte kde jsem :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Orhore: Jo, s tím se setkávám často, že je noťas zatracovaný - tedy, že to ostatní nevnímají tak jako já..ale vzhledem k tomu, že mám úplně jiné názory na cokoli než kdokoli s kým jsem se setkal, tak to už ani nevnímám.

Já si zase nedokážu představit, že bych byl na stolním PC :-D. Už jen ta představa, že třeba jedu jen na víkend nebo na několika hodinovou návštěvu (což je párkrát do roka) a beru tak samozřejmě i svoji hudbu, tak jak bych ji vzal nebýt noťasu.
Nevím no, už jsem si za ty roky na něj zvykl a za stolní bych ho nikdy neměnil.
Rozumím ti, že je dobrý si aktualizovat HW, což u noťasu zrovna moc nejde, ale dokud vše funguje jak má, tak jsem rád. A na to, že jede s malými pauzami (reklamace, cestování) non-stop už lehce přes 7 let, tak myslím, že to není špatný.
A noťasové disky že odchází často, to je mi jasný, proto jsem si koupil takový, který není z té základní laciné třídy.
A otřesy? Byť je to noťas a půl roku jsem s ním jednou týdně jezdil do Prahy, nosil ho do školy, na chatu atp., tak vzhledově je opravdu nečekaně zachovalý, ale ano, vypadla mu jedna kláveska a nefunguje DVD mechanika..

Tak mít zásoby pevných disků, taky bych si dělal zálohy, vzhledem k tomu, že je ale musím kupovat a nový disk mě stojí kolem 2400Kč, tak si zálohy nemůžu dovolit.
Nikdy to není příjemný a nedá se to naučit, ale už jsem hodněkrát přišel o data..přesto to však dělám jak to dělám.

Jo, tak já totiž na moc neznámých webů nelezu, to jen v případě zoufalého hledání nějaké hudby. Jinak chodím jen na pro mě již známé weby.
Taky si radši po navštívení nějakých podivných webů hned promazávám mezipaměť v prohlížeči, to však dělám často i nezávisle na zvláštních webech.

Já ti rozumím, že je potřeba si SW správně ponastavovat, ale já s antivirama mám vesměs blbý zkušenosti, tak proto jsem zkusil jet bez nich a překvapivě to jde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"