Widly X (Windows 10 :)

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 9. Novembra 2018, 18:20
Já ti rozumím, že je potřeba si SW správně ponastavovat, ale já s antivirama mám vesměs blbý zkušenosti, tak proto jsem zkusil jet bez nich a překvapivě to jde.
Súhlas
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Widly X

Príspevok od používateľa orhore »

Jo, bez antiviru to jde krásně... ta sladká nevědomost :D . I když jsou antiviry ne vždy ideální věc a mnohdy pochybná, tak mi už několikrát zachránily p*del. Sice v dnešních systémech je to lépe zajištěné (nepracujete automaticky s právy správce), ale některé viry obejdou i tuhle překážku. Neexistuje žádná 100% jistota, že když budete chodit jen na určité spolehlivé stránky, že nic nechytíte - jen o tom nebudete vědět.

Jinak zajímavý je i tento starý článek.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore napísal: Piatok, 9. Novembra 2018, 18:15 Myslíš třeba články zde a zde?
To jsem už četl. No kdo ví, tak jsem tester průzkumník. Pokud se tu dlouhou dobu neukážu, tak víte kde jsem :D

Guantanamo či sibír? ;-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Piatok, 9. Novembra 2018, 18:41 Jo, bez antiviru to jde krásně... ta sladká nevědomost :D . I když jsou antiviry ne vždy ideální věc a mnohdy pochybná, tak mi už několikrát zachránily p*del.
...
No já tě chápu, pokud to nebylo myšlený jako výsměch.

Ale co se může stát? Že mi pak vyskočí hláška o tom, že mám zaplatit výkupné jinak se mi smažou všechny data? Že se mi někdo naboří do komplu a bude mě sledovat co na něm pracuju? - kdyby ano, tak by často asi sledoval se mnou dost seriálů.
Nezlehčuju to, jen se ptám.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Piatok, 9. Novembra 2018, 18:42
orhore napísal: Piatok, 9. Novembra 2018, 18:15 Myslíš třeba články zde a zde?
To jsem už četl. No kdo ví, tak jsem tester průzkumník. Pokud se tu dlouhou dobu neukážu, tak víte kde jsem :D

Guantanamo či sibír? ;-)
Hm, tak pokud průzkumník doslovně, tak co Oblast 51 :-D ? A nebo třeba nějaká jiná, o které se ani neví že..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Widly X

Príspevok od používateľa orhore »

Nene, výsměch to nebyl, jen taková sranda co se může stát. Když má člověk antivir, tak si také nemůže být jistý vždy. To společné sledování seriálu by mohli i špióni ze CIA. Otázkou je, co je horší.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Piatok, 9. Novembra 2018, 18:57 Nene, výsměch to nebyl, jen taková sranda co se může stát. Když má člověk antivir, tak si také nemůže být jistý vždy. To společné sledování seriálu by mohli i špióni ze CIA. Otázkou je, co je horší.
Tak to jo. Vyjímečně se mi stane, že ironii nepoznám ani v přímém hovoru, ale to bývá opravdu vyjímečně, takže pak psaný text je horší na rozluštění.

Jako myslíš to ve smyslu, že by mě sledovali právě díky tomu, že používám nějaký antivir (jak se tu spojuje s něma ten Eset)?
Tzhe, tak pokud by mně sledovali jen dění na ploše, ale nezasahovali do dat, tak sice by to nebylo příjemný, ale aspoň bych to měl s kým sledovat :-D. To by se však museli frajeři naučit i česky :-D.

Jo jasně, byla to trochu nadsázka, ale co bych krom svých technik tvorby hudby, poznámek pro tvorbu hudby, seriálů či filmů mohl skrývat..
Konspirace a záhady mě baví, za to ale lidi zavírat nemůžou..asi..

Jo a co takový sledování hovorů? Pokud je to pravda, tak už mě asi taky nějakou dobu sledují, páč jsem použil pár "spouštěcích" slov, abych si to pojistil :-D. No co, lepší než se nervovat tím jestli tě někdo může sledovat je si to zajistit :-D.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ak sa nechceš cítiť osamelo, daj vyhľadávať ako vyrobiť nejakú nálož, detské prasačiny a hneď budeš mať po osamelosti :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Widly X

Príspevok od používateľa orhore »

To už jsem zkoušel s tím prvním co píšeš, ale neměli o mě zájem :D .
Jinak moje hobby v období do mých 20 let byly i výbušniny či rakety. Záliba, ale neměla postranní úmysl. Prostě to bylo jak efektní, tak i krásné. Dnes už mě to nebaví když se dají koupit přihlouplé petardy v každém krámě.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Widly X

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Piatok, 9. Novembra 2018, 19:29 Ak sa nechceš cítiť osamelo, daj vyhľadávať ako vyrobiť nejakú nálož, detské prasačiny a hneď budeš mať po osamelosti :lol:
Tzhe :-D, to mě připomíná:
Zdá se Ti,
že jsi opuštěný?
že nikoho nezajímáš?
že jsi úplně bezvýznamný?
že na Tobě nikomu nezáleží?
že nikdo nechce o Tobě nic vědět?
že nikoho nezajímá co vlastně děláš?
Tak zkus letos nepodat daňové přizání!


Hm, osamělý..ti nevím, za život jsem měl kamarádů tolik, že bys je spočítal na prstech jedné ruky, ty další bych asi zařadil spíš pod známé (spolužáci ze střední, kde kontakt klasicky utichl po skončení oboru). A jen dohromady se třema jsem se nikdy osobně neviděl (holt psaní přes Skyp).
U všech co jsem znal přestal zájem z jejich strany, jen s jedním jsem skončil já.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa EZ647 »

Prešiel som to tu len zbežne, ale Eset používam lebo sa nám osvedčil v predošlej práci, a zatiaľ som nemenil. Že sa občas niečo posere, to je predsa jasné, nové aktualizácie, nové verzie. A Windows je kapitola sama o sebe, za roky používania je pc nástrojom kde aj skúseného vždy niečo prekvapí.
Používame čo vieme, a na čo máme ako tak trpezlivosť, pokiaľ si vieme poriešiť aspoň niektorí základné problémy. aby sme nejako fungovali.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Widly X

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Ze som ajtak a venujem sa pocitacom uz nejaky ten piatok (mozno sobotu) tak vam skusim dat svoje cisto subjektivne vyjadrenie k danej teme (plne gramatickych chyb samozrejme).

Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno kralovstvo menom mizrosoft a to bolo cele smutne ze musi platit tazke goldy za stavnate osobne data vsevediacim trolom z guugela a tak sa vazne v kralovstve mizrosoftom zamysleli ze ako by mohli sami tieto veci o poddanich zistit. I padol odvazny navrh dat im svoj hlavny vyrobok, operacny system zadarmo ... lebo coz vydi poddaneho na jeho pocitaci viac ako operacny system samotny ? Moze mat akykolvek prehliadac, antyvirus, venovat sa comukolvek na pocitaci od obscennosti az po tajne veci ale vzdy je to pod vlajkou operacneho systemu. A ako povedali tak aj urobily, samozrejme poistily a trosku pritlacily ved poddane ovecky a firemny it lokajnici lenivy a poddajny baraniemu vedeniu ties nasadia tuto skvelu vec. Tak netrvalo dlho a ludia si na toto prekliatie z kralovstva mizrosoft zvikly a ani sebestrasnejsi omil, zmena ci problem akokolvek vytrubeni ich od veci "zadarmo" len tak neodplasi. Ostatne to v kralovstve mizrosoftom vedia preto sa bat nemusia ze cokolvek urobia .... ludia im odpustia a radi zaplatia...
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak a teras vazne, zijeme vo svete kde sa neboja ani tak bezni smrtelnici o seba ako bohaty a ty co vladnu, preto ta sialena paranoja a spehovanie na kazdom kroku. Myslite si ze blazni s alobalovimi capicami co ziju v lese v jaskini a nikdy nespia aby ich nedostaly su paranoidny ? Omil, paranoidny su hlavne ty hore, ci uz kvoli svojim nekonecnim majetkom alebo pocitu vlastnej povysenosti a moci nad ostatnimy. Cina je v tomto napred lebo komunisti boli znami tim ze im neslo o peniaze ale iba o moc a taky sa boja o svoje husacie zivoty najviac. Pocti zeby boli zrazu nicomni obicajni ludia ktori nemaju ziadnu moc je pre nich horsi ako smrt... ale to som trosku odbocil. Faktom je ze ms a dalsie firmy a staty platia googlu a dalsim firmam za data, preto sa vraci uspor vedu opatrenia aby si kazdy kdo na to ma vedel ziskavat data sam a nemusel sa s nimi delit. Existuju neskutocne prepracovane systemi sledovania uz kvoli blbej reklame na nete. Peknych par rokov dozadu som bol na skoleniach o fungovani optimalizacie stranky pre google a dalsie vyhladavace a cast skolenia sa venovala aj takzvanemu remarketingu, co je iny vyraz pre spehovanie potencialneho zakaznika a spatne vysledovanie .... zjednodusene ak si dneska pozriete na comkolvek (mobil, pc, laptop...) napriklad pracku a google vie ze ste to vy tak aj po mesiaci ked si ju kupite online na uplne inom zariadeni tak vie pekne ukazat zadavatelovy reklamy ci bola jeho reklama na predaj pracky upesna alebo si ju kupil inde a medzitim vam tlaci reklami na podobne veci vsade kde moze... a to je len stale taka nevinna zabavka, co napriklad take socialne tlacidla na strankach ? nemate fb a dalsie veci ale aj tka o vas fb vie vela ak sa pohibujete po strankach kde to male blbe tlacitko od nich je...

No ale aby som sa dostla uz konecne priamo k W10 tak ho maju radi ajtaci co su lenivy lebo "vsak to same nastaluje ovladace" ako keby na to nebolo hromadu programou co dokazu zuzo vec ties a su zadarmo a osobne si myslim ze to nevyvazi nasledne kaslanie sa s nastavovanim respektive zakazovanim a mazanim blbosti ako su napriklad:

Shitove programy a hry co sa same! drzo instaluju do startu aj ked ich neviem ako zmazete a zakazete ... kedisi sa ludia co si instaluju kazdu blbost do pociaca pokladali za stupidnich, dneska im to robi ms samovolne sam... Opomeniem aj fakt ze pokial tieto shitove veci prilis vazne poskodite tak vam to ovlivni fungovanie w10.

Spehovanie bokom, vrchom, spodom vsade.

Uz samotna istalacia prebieha stilom "budeme vas spehovat, mozeme Hd kamerou alebo 4k kamerou ?" pokial si myslite ze je tam moznost NIE tak ste na omile... o tom ze sa to realne pita na veci ako ci chcete relevantne reklamy alebo len reklamy sa nemusim rozpisovat, ani o tom ze pokial je zapojenia siet tak vas nepusti vytvorit si offline konto, kdo neveri nech si stiahne novu instalacku w10 a pozrie sa sam. Skratka sa v ms utrhly z retaze a maju pocit ze v spehovani dozenu google ked na ich systeme fici obrovske mnostvo pocitacov na svete a pri tej prilezitosti zarobia nejaky ten peniaz na predaji reklamy a zaroven maju neskutocnu zakladnu betatesterou, prakticky kazdeho kdo nieje v korporacii ktora ma specialnu verziu s posunutimy aktualizaciami o 4 mesiace alebo krvepotne zakazane aktualizacie.

Zhrnute a pociarknute W10 je pre mna hnus, instalujem ju kazdy den na pc zakaznikou ale osobne ju doma zatial neplanujem na svojom milacikovy ani nahodou. Staci mi ze ju mam na firemnom pc kde to dalo vela vela prace ju aspon trosku obratit k obrazu svojmu a stale to nieje dokonale lebo je to neustali boj maleho dracika ajtaka proti neskutocne zakeremu kralovstvu plnemu zloby, chapadiel a hniloby ! Lebo plati ze zla burina nevyhinie a to plati pre w10 docela dobre, ms si dalo vela prace v tom aby dokazalo fungovat vsade len aby ludia nepozerali moc pod kapotu a nepremislali nad niecim inym.

Co sa tice ESETu tak proti nemu nemam az tak velke vyhradi, ano nastval ma parkrat, nejake vyrusi prepustil obcas a podobne ale stale je to celkom dobra ochrana pri potulovani sa po otvorenom a nebespecnom svete internetu, co sa tice spoluprace s tajnimy sluzbami tak rusi to beru principialne tak ze "kdo neni s nami je proti nam" preto cokolvek co vypustia je len blbe komunisticke krakoranie, jednoducho to treba ignorovat a je klud. Na druhej strane ak nejaka velka bohata korporacia alebo tajna sluzba chce nejake antivirusove riesenie a ochranu vlastnich pc tak si urcite len tak nekupi obicajnu krabicovu verziu a neda si ju na svoje pc ale pekne si pozve na kobercek zastupcou danej firmy a oni radi pridu a spravia pre nich prve posledne lebo ide o prachy... takze ak ESET spolupracuje s nejakou organizaciou tipu CIA a spol tak je to hlavne pre ich vlastne prachy nez zeby im tlacily osobne data kazdeho zakaznika... rovnako maju specialne zakazane a upravene akekolvek data vypustat von z ich organizacie. Naprosto rovnaky princip funguje u cohokolvek co si objednavaju tajne a bespecnostne zlosky statu, nikdy nekupuju "obicajne verzie" nicoho ci uz ide o techniku alebo SW (vdaka tomu ze musia mat vsetko specialne sa na tom kde kdo nabaly ale to uz je iny pribeh).
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"