AA a AAA, a atď

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

Páni dakujem za cenné info.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Kazetowich »

rado napísal: Štvrtok, 30. Júla 2020, 18:35 Presne tieto zelené ReCyko+ 2700 mám, a do walkmana Toshiba KT-4111 nevôjdu (prvú vložím, ale druhá sa už založiť nedá). Asi to poznáte, NiMH sú typicky nepatrne hrubšie než bežné alkalické AA... Keď mi to teraz bolo pripomenuté, tak schválne skúsim eneloopy, či náhodou.... kdesi som čítal, že sú o niečo užšie.

Víťazoslávne hlásim, že síce len tak-tak, ale eneloopy vôjdu :-)

Aktualizácia: orientačne, hrubo a veľmi narýchlo som ich zmeral, a priemer bol cca takýto:
  • GP ReCyko+ 2700 - 14,22 mm
  • Panasonic Eneloop - 14,10 mm
  • AVACOM (alkalické) - 13,99 mm
mne ReCyko vošli zatiaľ bez problémov všade.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

Dnes som dal na tom mojom emose nabíjať kodkodak, dva kusy a od rána som na to zabudol. Tak pozriem na nabíjačku a ta stále nabíja. Mala by sa prepnúť do udrzovacieho režimu. Celé to bolo horúce jak radiátor. Som to vytrhol zo zásuvky. Uz som si všimol že to pár krát spravila aj keď v návode sa dusuju že to má aj v deltu či čo. No neviem asi budem musieť zohnať nejakú normalnu nabíjačku, bo Eneloop už sú a neviem či je dobrý nápad ich dávať do toho humusu, či emosu či jak sa to volá.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vraj nie je nič zvláštne ak sa článok Ni-MH poškodí, a rozpáli do žerava, čo je aj nebezpečné, pri poruche vnútornej konštrukcie.

Mimo iné si spomínam v 90tych rokoch, keď som ledva naškrabal 120Sk na dve NiCd Varta, tak som si všimol že už boli v predaji Ni-MH, ale nerozumel som tomu, ale nikdy nezabudnem na AA Basf Ni-MH cena kus 279Sk, som si vravel že aká musí byť ta batéria dokonalá, ale že si ju nikdy nekúpim :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak na niečo máme tuším spoločné spomienky, tie nákupy v elektre to bolo žúžo. Ucar, Philips štuple s umelým púzdrom kde sa natočil káblik, Sony CD IT II 74minút vo fialovom obale, baterky wonder, výmena 3,5 konektora za otrasný rovný
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej zlaté časy, ale štupľom som sa ja vyhýbal, pre mňa to je nočná mora.

Sony myslíš túto? https://ez647.sk/cc/a/sony_cdit296ou.jpg
To som videl vo výklade a snažil som sa rýchlo zohnať prachy, to bolo cez 70Sk proste veľmi veľa, ale podarilo sa. Tá fólia je dobová.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

áno to je ona, som na to kukal jak na maximálne hifi, že 74min a ten vtedy netypický obal. Zvuk slušný.
ja už vtedy som odkladal obaly, a bol som do tých kaziet zaujatý.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja už od roku 1996 som lepil obaly do zošita, môj prvý Sony HF-S 90 posledná verzia, a posledný kus v obchode, už nikdy viac neboli, 71Sk cena, no ale asi by sme mali pokračovať inde s týmto pokecom
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

Mám biele Eneloop 1900, pozerám k nim nabíjačku originál ale vyzerá to, že sa nabíja oldschool sposobom, teda treba odsledovať čas a baterky potom vybrať. Chápem to správne? To teda ozaj asi môžem použiť tú starú naťahovaciu nabíjačku z 90tych rokov. Tá originálka vraj nabíja 250 a tá stará tuším 120. To čo mám ja doma dáva až 500 a to sa mi zdá celkom priveľa. Máte prosím niekto nejaký názor?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Stano »

Moja nabíjačka ma LED indikáciu, po nabití, prestane svietiť. Je to originálna eneloop. LED je pre každú pozíciu samostatne.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné, díky za info. Mám ale dojem, že ona funguje na časový zámok, teda vždy nabíja povedzme rovnako 10 hod napr. Ale neni som si istý.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa Stano »

Toto netuším,ale ak si dobre pamätám,tak ak som dal rôzne vybité batérie spolu nabiť, niektoré pozície boli nabité skôr.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"