AA a AAA, a atď

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

OneMan
metál za zásluhy
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Streda, 30. Januára 2019, 15:37
Bydlisko: Bratislava

Re: AA a AAA, a atď

Príspevok od používateľa OneMan »

Práve som nabíjal cca5-7ročné NiMH eneloop, používam ich raz za čas, len na testy rc prijímačov, serv, občas na test walkmana .) Mám tiež nabíjačku ako kolega Equilibrium 3.5 - 50W - skúšal som na nej nabijat NiMH Energizer 2500, ale neako podivne, nabilo len 18mA a vybilo tiež :) tak som radšej zobral Eneloopy vybil ich na 0,9 a znova nabil, na novšej nabíjačke, SKYRC, idem na to vylučovacou metódou - možno budu aj NiMH Energizer KO alebo sa mi odporúčala nabíjačka Equilibrium 3.5

čo sa týka NiMH Energizer 2500mAh tak tie netuším ake su straré, a ani ako boli použvane, možno su stare aj viac ako 5-10rokov, neviem kedy sa u mňa objavili :-) (teraz som si spomenul že mám ešte automaticku nabíjačku na AA/AAA NiMH/NiCd a tam sa pri nabíjani pekelne zohrievali, 500mAh je nabíjací prúd pre AA - a našiel som na ňu úpravy a opravy na webe .-) je to EMOS MW 8168GS a mám ju mega dlho :-) cca od r2000/2001

eneloopy som dal nabíjat 200mAh, vybíjal som ich 400mAh - viem že NiMH sa nemusia formátovať, ale chcel som si zmerať koľko majú teraz cca kapacitu - preto som vybil a nabil, nabíjačka ma aj meranie vnutorného odporu, ten majú 645mohmov,
aka to je hodnota či dobra alebo zla pre Nimh to neviem :-)
v ikei maju enelopy pod nazvom LADDA asi si ešte kúpim štyri, neviem teraz ake velke balenia maju
https://www.slrlounge.com/panasonic-ene ... -the-same/

som prave zmeral vnútorny odpor NimH Energizer 2500 tak som sa nasmial ked som si prečítal číslo 5545mohma :-)
je to pekný rozdiel oproti Eneloopom :mrgreen: no poputuju smer zberna nadoba pre baterky
Prílohy
DSC_6769.JPG
DSC_6764.JPG
DSC_6770.JPG
Vnútorný odpor celej sady
Vnútorný odpor celej sady
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"