Ako nás zasiahol koronavirus ?

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa moniatko »

U nás som si všimla zopár ľudí s rúškami takými aj onakými, ale ja to na tvár nedám, pokiaľ mi to "páni" nepošlú. Prečo by to malo v najväčšej kríze stáť najviac? Čo je to za zlodejinu? Ja teda žiadnemu úžerovi, zlodejovi do vačku za jednorázovú kravinu nahraditeľnú šatkou nedám!
V obchode najskôr mali len gumené rukavice, že im nič vedenie nedalo ani len dezinfekčné mydlá alebo čo to, napokon si na vlastné náklady zohnali rúška....
Kde to spejeme, čo sme si to "zvolili" za ľudí, ktorí nie sú schopní sa o nás postarať v takejto kritickej situácii....

Whatever... ja sa nevyjadrujem už ďalej... ja som strašný salámista a čo sa svetovej krízy týka, vôbec ma to nezaujíma aj keď sa ma to dotýka... už som raz taká no....
Ale ono, zbytočne je z toho veľké haló... keby neboli koko-ts-i tak už dávno zavrú hranice, zakážu dopravu, ľudí tiež obmedzia, a proste ako aj v Maďarsku alebo aj v Taliansku... to by hádam vydržali ľudia mesiac nikam nechodiť...
Chápem, že dnes sú ľudia inak zvyklí, ale treba si uvedomiť, kde sú priority a nie ako tu ľudia neviem všade odkiaľ idú na "dovolenku" do Jasnej na lyžovačku...
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Hasterman »

Snimka_obrazovky_2020-03-14-22-48-52-752.jpeg
https://lekarnicka.sk/Masky/Respirator-FFP3-NR
Toto sa už naozaj ani nedá komentovať.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa EZ647 »

asi umriem na chudobu
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa moniatko »

Mne vcera vyhodilo reklamu na nejaku stranku, kde mali ruska alebo nieco take po 8€ (a nejake centy) a jak sa tak pekne pochvalili, tam mali uvedene "predalo sa >200ks"
Akoze to ma ma presvedcit to kupit a pridat im do vacku?
Nemam screen, hned som to zavrela so smiechom (nie humornym)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

asi takto - človek, pomôž si sám, aj pánboh (Pellegrini, Matovič ..) ti potom pomôže ... (ale skôr nie)
https://najmama.aktuality.sk/clanok/289 ... e-s-ludmi/

V skratke zhrniem článok - noste ludia rúška, ale musíte si ich niekde zohnať. ...
Volakedy fungovali pre prípad katastrof a pod CO (civilná obrana, strategické zásoby, pre každého občana poriadna plynová maska, kryty CO, armáda s tankami v dostatočnom počte, letectvo, ostraha hraníc ...) - dnes sa ukázalo, čo ostalo z tohto nášho štátu. A ešte sa len ukáže. Treba si počkať. Postupne to vypláva na povrch samo. Tí, čo sa zaujímajú o veci okolo seba, to už dávnejšie vedia. Upozorňujú na to - ale zvyšok sa im smeje.
Prílohy
najmama opatrenia.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Návod od jadrového fyzika ako si vyrobiť ochrannú masku (štít - aj na oči - s vymeniteľným filtrom) z PET fľaše ...
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null
Prílohy
maska z pet flase.jpeg
maska z pet flase2.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

dám sem aj moj "patent" - napadol ma pred pár dňami - väčšina ľudí má doma skvelú filtráciu a ani o tom netuší !
Predsa náhradné sáčky do vysávača - su antialergické s vynikajúcou filtráciou a priedušnosťou !
Zároveň sú odolné voči kondenzácii vlhkosti čo sa nazráža po chvílke z dychu (omnoho lepšie ako vreckovky z bavlny či papierových vreckoviek a pod.).
A účinok sa dá znásobiť preložením 2-3 vrstiev.
Ak máte len jednu masku (skutočnú) alebo rúško a už je neúčinné, tak si odstrihnite kúsok z tejto vysávačovej látky a vložte do masky ako nový filter - alebo si dajte okolo hlavy nejaký nákrčník či šatku (ako na obr.) a dopredu pred nos a ústa vložte do šatky kus filtračnej tkaniny.
Ak nemáte šatku, postačí si odstrihnúť aj kus elastických legínsov ... prevliesť okolo hlavy a dopredu vložiť kus filtračnej látky.

© VINTAGEHIFI.SK (03/2020)
Prílohy
maska vysavac.jpeg
satka.jpeg
návod na výrobu respirátora / návod na výrobu rúška
návod na výrobu respirátora / návod na výrobu rúška
maska-navod.jpg (71.13 KiB) 9296 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

dnes tu uverejním aj odporúčanie ako sa starať o daný "filter" - je to nemenej dôležité ako sa chrániť s jeho použitím
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

starostlivosť o rúško, masku, filter ... - dôležité !!!
VŽDY keď sa vrátite zvonka, treba filter dezinfikovať - pretože dýchaním nasávate víry a iné látky, ktoré keď sa zachytia z vonkajšej strany filtra, prežijú tam nachytané aj 3 dni! Preto pri príchode domov, opatrne zložte toto rúško z tváre, a uložte na vydezinfikované uzavierateľné miesto (vyhraďte si na to nejakú nádobu/dózu s uzáverom) neďaleko vchodu do pribytku - a ihneď rúško aj dózu vydezinfikujte - napr. pomocou spreja (Sanytol a pod.) alebo potrite čistým liehom. Občas je dobré celé rúško vyprať v nejakom dezinfekčnom roztoku (trochu vody s mydlom a liehom - aspoň 60% liehu, kludne aj roztok Savo či Domestos s vodou)
Potom si umyte mydlom poriadne tvár aj ruky - mydlo na pokožke nechávajte pôsobiť aspoň 20 sekúnd. Tvár nechajte uschnúť, alebo ju osušte papierovými servítkami, ktoré vyhoďte.
Vedecké štúdie ukázali, že nezáleží na teplote vody, ale na čase pôsobenia mydla. Aspoň 10 sekund - ideálne 20.
Postačí aj bežné obyčajné mydlo na ruky.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mongolsko...(sused Ciny) - 1 nakazeny francuz turista... inak 0.

Dovod uspechu "povinne" nosenie rusok.

- ruska zabrani nakazenemu (komukolvek) prskat na 6 m daleko

- ruska zastavi kvapocky z kychania okolia (tj. 90 percent virusu vo vzduchu)

- ruska sluzi na ochranu sameho seba pred sebou. Virus je z okolia na rukach a clovek sa nevedomo nakazi dotykom svojho nosa, tvare ci ust. (90x v priemere sa za den nevedome dotkneme tvare)

Pri navrate domov - najprv dat dole rúško a potom poriadne umyť ruky a tvár (20 az 40 sekund nechať pôsobiť na pokožke mydlo). Rúško odložiť do pripravenej uzavierateľnej nádoby a vydezinfikovať.

Podla lekarov 95 percentna prevencia
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

za šialené a trestné sa dá považovať čo písali na nete, že predavačky nemeckých reťazcov nemôžu nosiť rúška (aj keby chceli / mali), aby nevzbudozovali paniku v kupujúcich ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ha,dnes som si bol na obecnom úrade Záhorská Ves pre rúška aj pre maminu,už dva dni to tu šije nadšenkyňa s dvomi dobrovolníčkami pre potreby obce,ZADARMO!!!,obec ale hlavne dobrovoľný hasičský zbor nakupuje a nosí jej zásoby remienkov a potrebných látok,zajtra máme pre imobilných a ľudí bez možnosti nákupu akciu,zavolať starostovi alebo na požiarnu zbrojnicu,zadať adresu a spísať základné potraviny čo chýbajú,oni prídu,prevezmú zoznam a peniaze,urobia nákup a prinesú im späť na adresu.Okrem iného už dnes u nás začal proces dezinfikácie škôl,obecného úradu a miestnych Coop potravín,všetky pohostinstvá sú od včera uzavrené,aj kostol...
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Nedeľa, 15. Marca 2020, 19:17, upravené celkom 1 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"