Ako nás zasiahol koronavirus ?

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa daniel00421 »

moniatko napísal: Nedeľa, 15. Marca 2020, 19:57 A koľko ľudí kýcha a kašle bez zakrytých úst.... ešte aj v obchode
Čo chodím roky po konferenciach a najväčšie hovädá sú vždy tí vyššie postavení alebo ktorí sa cítia,len hlavu bokom a kych kych,aby si nemuseli rúčky a rukávy na košeli zababrať,žiadnu súdnosť nemajú,to sú oni...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

V BA to zije, firmy ktore mozu robia home office a mi im ho nestihame zriadovat, zistuju nahle ze je problem a tazko podfinancovane IT tieto veci nedokaze pokrit...

ostatne ide o celkovy obraz sucasnej spolocnosti na vsetkych urovniach...

Inak v obchodoch su vybrakovane len nezmisly ako muka ci trvanlive mlieko, zaujmalo by ma kde na to ludia prisly ze prave tohoto musia mat doma extremne mnozstvo aby prezily ... inak napriklad veci co som chcel ja vsetky boly, sialenstvo pri pokladni a vsade sa samozrejme konalo, tak ako sa za pol roka bude vyhadzovat vo velkom cerviva muka a dalsie veci ktore su sice v principe trvanlive ale niesu nedotknutelne, vsedci ruska a divne pohladi na mna ktory rusko nema a naviac sa poti lebo mal plne ruky tazkich veci, v noci som si siel pre istotu dotankovat keby nahodou vramci vsehozatvarania zavreli aj pumpy a tam teta mala rusko a vobec jej to nevadilo. Inak ako uz niekto pisal detske ihriska plne, bud deti alebo teenagerou s blby bt repracikom a otrasnou hudbou... pritom mhd prazdna a obchody plne.

PS: Netreba v ziadnom pripade robit to co sa ocakava, tj paniku. Korona nech sa prezentuje medialne ako cokolvek strasidelne je len horsia chrypka a viac ako 3-4% ludi na svete nezabije, ked to nedokazala spanielska chrypka ktora tu bola pred 100 rokmy a bola omnoho horsia tak ani nejaka corona nema sancu.... treba si uvedomit len to ze dana choroba uz nezmizne nikdy! Bude sa len tocit po svete a sanca ze sa nou nakazite je okolo 100% (ako u chripky) , jedina je otazka casu.

PS2:Co sa tice kritou CO tak si netreba robit iluzie ze boli stavane z lasky a dobroty srdca, islo ciste o strategicky krok zo strany vsemocneho aparatu ktory proste chcel aby akykolvek problem prezilo dost ludi na to aby mohli pre nich zacat makat na obnove a opravach, naviac to skvele zapadalo do propagandy a bolo akousi zdanlivou istotou pre ludi ze vlada sa stara ... tolka snaha o verejnu mienku a dneska staci slubit nezmisly, dat nieco ""zadarmo""* a je to volby su vo vacku. Dnes uz su mocny pouceni ze akykolvek problem musia prezit len oni samotny, nejaky blbci co na nich budu makat sa vzdicky najdu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa EZ647 »

Časom sa na to tiež nájde účinná látka a potom sa objavia nové a horšie choroby a panika tu bude znovu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nechtěl jsem semka psat, ale musím se zeptat. To myslíte vážně nebo to píšete s nadsázkou?
Jen jsem tu nakoukl, páč nikde se tu nic nepsalo a teď vidím toto..

Pokud to bylo s nadsázkou, tak budiš, to pobavilo, ale pokud to myslíte vážně tak se zamyslete - opravdu věříte tomu, že vás nějaká blbá rouška (ať sebe-profesionálnější) ochrání? I kdyby snad jo, tak to byste museli mít i vzduchotěsný brýle.

Co jsem jezdil poslední dva týdny do práce, tak jsem zahlídl celkem 3x někoho (vždy jen jednoho během dne), kdo měl tu roušku - jednou v práci, jak šli dvě ženský kolem obchodu (a ze dvou to měla jen jedna), pak jednu mladší v šalině se suchátkama na uších a pak ještě jednu co měla i rukavice.
Tak jsem se tomu jen znechuceně pousmál.
Jinak nikoho za celý 3 týdny, nebo jak dlouho se to řeší, jsem s něčím na ksichtě neviděl..

Sranda ale je pozorovat, jak si někdo někdy kejchne nebo zřejmě kuřák zakašle tím svým typickým kašlem a pár lidí kolem se najednou na něj otočí a o pár cenťáků ustoupí.



Hele, já ty "zprávy" nečtu, já jen v práci otevřu Novinky a stačí mě vidět ty titulky: Někdo někoho zabil, někdo skočil z okna, někoho srazilo auto, vlak, tramvaj, náklaďák, někdo někoho pobodal a mezi tím hromady capin o tom viru.
Mě bohatě stačí jen si přečíst nadpis článku.
Zamyslete se, pokud by se mělo věřit médiím a tomu co se tu z toho blbne, tak by hrozilo vymření asi víc jak půlky planety.

Pokud se nikdo nepozastaví nad tím, co média v jednom kuse hrnou (katastrofy, napadání, vraždy, smrt, virusy), tak je zřejmě slepej nebo "ovce".

Já když už navštívím ty Novinky, tak koukám jen po kultuře, zajímavostech nebo pozitivních zprávách, kterých je ale v té záplavě negativního balastu minimum. Avšak neříkám, že se tam nic nenajde.



Další věc je očkování.
Plno lidí se valí každoročně očkovat proti chřipce, ale přitom se naočkuje proti tomu, co už bylo. Možná se pletu, ale nezdá se mi, že by virus chřipky byl každý rok stejný a nijak "nezmutoval" - rozuměj, nezměnil se. Vakcína tedy vzniká na vir, který tu už byl a ne na ten, který přijde. Jednoduše i proto, že nějakou dobu trvá vakcínu vytvořit.

Mimo to, co když jsou nyní ty přístroje citlivější a dokážou tak rozlišit vir, který se dříve neviděl? Příkladem, dříve lidi byli nemocní a někteří umřeli, ale shrnulo se to pod chřipkové onemocnění.



Nevím jak u vás, ale tady nějaké extra nájezdy na obchody nebyly. Sice se trochu vyprázdnily regály s některým druhem těstovin a překvapivě i danou značkou i přesto, že to co bylo ve zhruba stejný cenový relaci, zůstalo netknutý..
Když chodíme nakupovat, tak v Globusu chytneme i dny, kdy je tam narváno k prasknutí a to obrovský parkoviště je plný (a to je co říct), takže mi nepřijde, že by to bylo poslední dobu nějak vyjímečný..



Je ale krásně vidět, jak lidi blbnou, jak jdou slepě s tím, co se kde hlásí, aniž by se nad danou věcí zamysleli.


A nenapadlo někoho, že se tím třeba schovává jen něco jiného? Kdo má aspoň trochu konspirační nápady, tak pochopí..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ale ano. V mnohom tu zrejme mate pravdu.
A trosku konspiracie.
Cele to mozno speje k jednemu.
O nejaky cas - ludia budu tak vystraseni, ze budu vyhladavat ochranu pred tym virom - a to bude spravny cas na celoplosne očkovanie. A očkovacou latkou može byť naozaj nejaky roztok, ktory bude obsahovat cokolvek ....
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pekný článok o rozdiele prístupu v efektivite boja s Corona virom na Tchajwane a v EU ...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/s-hr ... cle-detail
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa moniatko »

Fox, si tuším jediný koho som tu videla napísať niečo k veci - a to že ruska sú absolútna pitchovina. (Mojimi slovami)
U nás je ževraj zakázané vychádzať von alebo do obchodu bez ruska ale to že nám tu na ulici operuje stavebná firma už asi týždeň bez žiadnej ochrany nikoho netankuje.
Osobne si myslím že úplne stačí dať si servítku cez ústa keď má niekto námietky a je to... Ja za to vyvalovat toľké peniaze ani zďaleka nemienim.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Upřímně, jak jsem to začal psat, tak jsem si hned vzpomněl na Janvyse jak mi "nadal" (nebo možná jen napomenul), když jsem na začátek jednoho příspěvku uvedl, že jsem psát nechtěl, ale přesto mi to nedalo.
Proto jsem si myslel, že to co napíšu, tu bude považováno za nesmyslný nebo zcestný názor, já to ale tak vnímám a napsat jsem to musel.


Ono jde o to, že v Číne se to nosí úplně normálně, ale už dávno před nějakými nemocemi, důvodem je smog a celkově bordel ve vzduchu. Ale na nějaké viry mi to přijde jako capina - přeci jen máš ještě nekrytý oči, uši, kůži, stačí se v práci trochu škrábnout mnohdy aniž by to dotyčný zjistil..

Jde hlavně o osobní hygienu - ruce, kašlat nebo kejchat třeba do rukávu nebo sklonit aspoň hlavu a otočit se od lidí.
Já když přijdu do práce a ani jsem nešahal na madla, tak si vždy umyju ruce a pravidelně si je umývám během celýho dne, protože když manipuluju s penězma nebo bednama co se válí v dodávkách a jsou špinavý, tak bych pak nebyl schopnej šáhnout třeba na mobil nebo si otevřít flašku s vodou. Chce to jen umět používat hlavu..

Co se týká nedržení v šalině, tak to zkouším už od školy a ono se dá tím dobře vycvičit udržení rovnováhy. Často mám prázdný ruce, tak si jen stoupnu s dostatečným prostorem kolem sebe a zkouším to. Vyjímečně mám plný obě ruce a to je pak jasný, že se nemám jak chytit, tak se tohle hodí.
Mnohdy mě pak pobaví sledovat lidi, jak s něma šalina hází a já to přitom vůbec ani nepociťuju - a ne, není to machrování. Nedávno jsem viděl, jak se chlap nedržel, šalina jemně přibrzdila nebo zrychlila, já to skoro necítil, ale dotyčný se tam posouval o nějaký metr :-D.

Jinak tohle nedržení, častý umývání ruk, kašlání a kýchání mimo lidi mám prostě automaticky od mala, ne díky tomu jakémusi viru. To jen poznámka na okraj.


Jo, tady je taky prej zákaz volného pohybu, ale zákaz NEPLATÍ pro cesty do práce, do obchodu atp.. Takže co je to vlastně za zákaz volného pohybu? Jen pro děcka a důchodce? Takže i kdybych měl psa a šel ho vyvenčit, tak to poruším..
A povinný nošení roušky? Nas*at jim, si nebudu nějakou capinu dávat na ksicht, když by mě to jen neskutečně zavazelo - nejde ani tak o to, že bych vypadal jak debil, ale že bych to fakt nesnesl.


Samozřejmě ale nemocné a tuto situaci nezesměšňuji (o to se postarali už média a vlády), spíš přeji, aby se v klidu uzdravili..

Stejně si ale myslím, že se tím chce zakrýt něco jinýho...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Pondelok, 16. Marca 2020, 14:19 Stejně si ale myslím, že se tím chce zakrýt něco jinýho...
vysoko pravdepodobné
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa moniatko »

Foxi ja s tebou vo viacerych veciach suhlasim.

Ono to aj tak bola len a len otazka casu, kedy zas nejaku valku vyvolaju. Je jedno ci ekonomika, uzemie, moc, peniaze. Ludi .... Teda "panov" proste bavi dokazovat si svoje sily

Kto si to ako jediny odnese? "Jozef Mak!"
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa moniatko »

Kto by nepochopil - clovek milion...


Niekedy si precitajte : ))
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako nás zasiahol koronavirus ?

Príspevok od používateľa EZ647 »

A je to tu, od dneska povinné rúško v MHD a od stredy sa do práce nedostanem, zavádzajú sobotný režim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"