Aj vy nevedomky ZADARMO brigádujete pri nákupoch ? SAMOOBSLUŽNÉ POKLADNE

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Aj vy nevedomky ZADARMO brigádujete pri nákupoch ? SAMOOBSLUŽNÉ POKLADNE

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Poznáte to všetci. Veľkopredajňa má dvadsať pokladní, ale otvorené len dve. Pokiaľ nechcete čakať 15 minút v rade, môžete využiť novinku a ísť si tovar nablokovať sám. Novinka s ktorou prišlo ako prvé Tesco asi pred siedmymi rokmi sa už zavádza aj v ďalších reťazcoch

nakupy.jpg
nakupy.jpg (77.82 KiB) 7122 zobrazení

A hoci sa tvári ako nejaký pokrok v prospech zákazníkov, v skutočnosti nejde o nič iné, len aby reťazec ušetril na nákladoch na mzdu pre zamestnanca a prácu delegoval na zákazníka.
Veď prečo by mal platiť ďalších šesť zamestnancov za pokladňou, keď tú istú prácu urobí zákazník zadarmo. Motiváciu, aby brigádoval pre reťazec predsa má, ak nechce čakať v rade pri jedinej otvorenej pokladni.
Akoby nestačilo, že reťazce žmýkajú dodávateľov na maximum, že všetky zisky optimalizujú a vyvážajú cez dividendy do zahraničia, platia dane, za ktoré by sa nemusel hanbiť živnostník, oni musia ešte ušetriť pár šupov za mzdu a odvody pre pár predavačiek.
Určite sa nájde skupina progresívnych ľudí, ktorí v týchto praktikách budú vidieť pokrok a nie lakomosť majiteľov a ako správni euroobčania budú ochotne blokovať tovar a platiť kartou, zatiaľ čo akcionári týchto reťazcov sa budú na nich smiať a rozmýšľať, či sa im v budúcnosti týchto „blbcov“ nepodarí využiť aj na prácu v sklade.
No ostatní by mali dať najavo, že pracovať na korporácie zadarmo nemienia a túto ich pracovnú ponuku ignorovať.


Pavol Novak


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/zahranicne- ... ci/1998715
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Piatok, 27. Decembra 2019, 08:59, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Aj vy brigádujete pri nákupoch ?

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to pokrok, automatizácia a šetrenie na pracovnej sile je najväčší pokrok ľudstva, prečo by platili ľudí, o ktorých sa treba starať, zabezpečovať im toaletu, jedlo, pracovné podmienky, prostredie, keď stroj z toho potrebuje len údržbu a max. nejaký dozor, toto je smer ktorým sa svet bude uberať, ja to vidím posledné roky u nás v práci, každú chvíľu sa niekto môže báť o svoje pracovné miesto tam kde teraz pracuje napríklad 3000 ľudí sa môže o ďalších 10 rokov stať že číslo zamestnancov rapídne klesne. Žiadne odvetvie, fabriky, obchody a pod nie sú výnimkou. Amen.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jo, toto je prasárna a s tou jejich "kasou" jsem se v Tescu už taky pořádně nasral a dokonce 2x. Jen jedinkrát jsem uspěl z celkem asi 3 pokusů. No kašlu jim na to, do Tesca jsem už dlouho nešel.

Ale průser je jinde, právě v tom šetření - máš tam dohromady 20 pokladen, ale jede jen jedna !opravdu jen jedna! na celej ten maga-obchod. No dyť tomu pokladníkovi musí hrabat.
A ty jejich samo-pokladny stojí za úplný ho*no.


Globus, ten to vychytal mnohem líp a i když nejsu od nich placenej, tak ty budu chválit furt.
Oni zřídili ruční skenery - vykašli se na pás, dávej to rovnou do kabelí, během toho to skenuj, pak přijdeš ke kasám, kde jsou minimálně vždy 2-3 lidi asi na namátkovou kontrolu, ale i skrz pomoc a kontrolu mašin (papír na účtenky atp), načteš tu svoji členskou kartu, zaplatíš hotově nebo kartou a celý tento pokladní proces máš za minutu a to klidně i s napěchovaným vozíkem.

Hlavní a obrovskou výhodou tohoto vidím v ušetřeném času ve frontě před klasickými pokladnami, ale hlavně i v tom, že vidíš aktuální celkovou útratu a můžeš si v klidu sám zjistit cenu produktu, u kterýho si nejsi jistej kolik stojí - a nemusíš letět přes celej obchoďák. A s tou členskou kartou máš i slevy, to je taky bonus.

Za toto jsem fakt rád.

A Globus jestli má asi 20-30 pokladen, tak z nich NEjede asi jen 5, a znovu píšu jen pět jich nejede z toho celkového počtu. Tam asi na to víc dbají.

Taky je dobrý vzít v potaz už i jen ten fakt, že v celým Brně máš jen jeden Globus, ale takový Tesco jich tu je asi 10..
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ?

Príspevok od používateľa Hasterman »

Buďte radi že ešte máte na výber. Našťastie do tých samoobslužných ešte nemusíme, ale verím že to nebude trvať dlho a budú tam už iba tie samoobslužné pokladne. A ešte pri východe bude jeden skener cez ktorý budete musieť prejsť, čo vám oskenuje aj pečeň či ste si nablokovali všetko.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ?

Príspevok od používateľa janvys »

U nás v práci se pracuje na automatizaci kde to jde. Je to ale hlavně kvuli nedostatku lidí. Už několik let s tím máme problémy. A vůbec to není o penězích, široko daleko máme nejvyšší mzdy+benefity. U nás je prakticky nulová nezaměstnanost to je ta potíž. V celém podniku je dnes českých zaměstnanců menšina (před 10 lety to bylo 80%). Nyní tu většinu tvoří Slováci ze 60%, pak Rumuni, Bulhaři a co jsem naposledy mluvil s HR tak nyní nám mají dovézt cca 80 Srbů...
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ?

Príspevok od používateľa oneeeee »

automatizácia :lol:
Prílohy
manual.jpg
robot.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ? SAMOOBSLUŽNÉ POKLADNE

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Nedávno som si všimol v Tescu jeden pozitívny jav.
Išli len dve pokladne s ľudskou silou (pokladníčkami) a samoobslužná zóna napriek dlhším radom pri pokladniach s pokladníčkami zívala prázdnotou.
A už ani "vedúca" nelákala ovečky aby si prešli do samoobslužnej pokladne.
Myslím, že ľudia pochopili že tadiaľto cesta nevedie.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ? SAMOOBSLUŽNÉ POKLADNE

Príspevok od používateľa moniatko »

Ked som v Tescu, chcem hned vypadnut a stravit tam najmenej casu, cize tie pokladne su pre mna prakticke. Ked vidim, ze su asi tak zaplnene ako pokladne, cakam radsej pri pokladni.
Ale inak moj naj obchod je Coop Jednota, kde sa da aj porozpravat aj poradit. Kde nejsu tie predavacky tak znechutene ako v Tescu ci inde.
Cisto moj pohlad, moja skusenost.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ? SAMOOBSLUŽNÉ POKLADNE

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Včera jsem si v práci všiml, že jsem v příspěvku výše udělal chybu a chtěl bych se tímto omluvit.

Ty samo-pokladny se kterými jsem se pořádně nas*al a ty klasické, kde fungují pouze 1-2 z celkových asi 20 pokladen se nacházejí v Kauflandu, nikoli Tescu.
Díky těm jejich nekonečným frotnám jsem se na Kaufland už vykašlal, a aby taky nebyly dlouhý, když opravdu fungují jen 2 a někdy dokonce jen jedna jediná z celkového počtu asi 20 pokladen. Ty samoobslužné pokladny v Kaufu dost pos*ali, protože to nákup váží s přesností asi na jeden gram a když se něco trochu blbě posune, tak se kasa zablokuje a nemám šanci s tím hnout a když mám nákup v bedně, tak to zkoušet s další fakt nemám nervy.

Co se týká Tesca, tak ani to neušetřím, jen jinak. Když jsem tam chtěl najít jen obyčejné běžné věci jako nějakou plechovku a kečup, tak jsem marně hledal asi 15min, prošel jsem snad celej obchod a poté jsem s nas*áním odešel. Fakt, obchoďák velkej jak stadion, ale nenakoupím tam ani prd.
Kdysi jsem tam šel pro baterky do rádia, i přes pomoc na informacích mě trvalo to najít asi 5 minut. No pak jsem šel k těm jejich samo-pokladnám, protože všude byly dlouhý fronty, a pán mi tam pomohl. Tam to šlo rychle a bylo to o něco lepší než v Kaufu, protože to nebylo nutný odkládat. Teď nevím jak to tam mají..


Tyto obchody jsem si spletl, protože jsme jezdili do KrPole, kde byli naproti Kauflandu OC v němž je Tesco..
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ? SAMOOBSLUŽNÉ POKLADNE

Príspevok od používateľa phexsys »

Ja ich mám rád, za chvíľku som vybavený, ale pokaždé musím čakať na schválenie obsluhou... ktohovie prečo ;)
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Aj vy nevedomky brigádujete pri nákupoch ? SAMOOBSLUŽNÉ POKLADNE

Príspevok od používateľa moniatko »

Zalezi co nakupujes. Napr u nas v Tescu chce schvalenie len ak beriem alkohol a je to do 20€ alebo tak.
Pripadne ked berieme vela vody nech to nemusime davat na tu vahu
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"