Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ne, tohle mě prostě nedá, náhodou jsem narazil na tenhle článek a to jsem hledal původně něco jinýho. Sotva jsem se dostal do půlky tak jsem se akorát nas*al.

Všem se předem omlouvám, že Vás s tímto tady prudím, ale prostě mi to nedalo se nad tím nepozastavit.


Odkaz na článek


Takže vlastně pro ty co chtějí profitovat je to supr. Aby mohl fungovat škodlivý 5G internet hlavně pro mobilní závisláky, tak musí být na místě součastné DVB-T sítě. Takže se televize přesune na DVB-T2.

Obchody vydělají na novém nákupním šílenství kvůli T2 a ti s 5G netem taky, takže jsou všeci spokojení. Jedinej kdo to odnese bude zase normálně myslící člověk a zřejmě i vše okolo.
Ale to co píšu je přece hovadina, 5G internet není škodlivý, to že umřely při testech v blízkém okolí spousty ptáků je jen náhoda :-(..
K tomu se podpoří ještě dnešní móda a to vyhazování starších, přesto však plně funkčních přístrojů.

..vymysleli jsme něco novýho, tak plaťte hlupáci, plaťte, nemáte přece jinou možnost..


Ale co vím, možná to nebude tak hrozný, třeba lidi dostanou rozum a dojde jim, že je hovadina odstavit funkční přístroje. A případně si dokoupí jen tu nejlevnější variantu - set top box.
Ti rozumnější začnou stahovat z netu a odhlásí televizi, ve které je stejně ho*no a tuna reklam.
Hlavně ale, že každej hlásá jak se už dávno vyplo analogový vysílání, ale přesto mi můj starý videorekordér, který zná jen analogové vysílání, naladí ještě dost stanic.



Uvedu jen pár vět z článku uvedeného v odkazu výše:
Až polovina Čechů není podle průzkumu e-shopu CZC.cz ještě stále připravena na nový vysílací standard DVB-T2. Starých televizí se lidé zbavovat nechtějí, téměř polovinu přístrojů použijí například jako monitor nebo pro kabelovou TV.

"První říjnový týden v porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl počet objednávek o 55 procent u televizí a o 500 procent v případě set-top boxů," uvedl obchodní ředitel Tomáš Pilský z firmy CZC.cz.

Vypínání stávajících vysílačů DVB-T začne 27. listopadu v Praze a středních Čechách a skončí v červnu příštího roku. Na DVB-T2 přechází celá Evropa. Důvodem je nutnost uvolnit část vysílacího spektra 700MHz pro rychlé mobilní sítě 5G.

"Máme i zákazníky, kteří zainvestovali do špičkové 8K televize. Cena těch produktů se pohybuje kolem sto tisíc korun za kus," uvedl Pilský.

Z přechodu budou v konečném důsledku těžit samotní uživatelé. DVB-T2 neklade takové nároky na datové přenosy jako starší standard DVB-T.

Je nutné zdůraznit, že přechod na nový standard se týká pouze lidí, kteří přijímají signál prostřednictvím pozemního televizního vysílání. Uživatelů kabelového, satelitního a internetového vysílání se změny nijak nedotknou.



Já nevím, když k tomu přidám ještě tuto informaci z odkazu níže, tak mi toto prostě připadne jako záměrné matení nebo propaganda..
Odkaz na článek
Středeční informaci o tom, že i řada komerčních televizí přejde na vyšší rozlišení o velikosti 1440 × 1080 pixelů, poněkud pokazilo prohlášení skupiny Prima, že chystá vysílání jen v rozlišení 1280 × 720 bodů. I tak je to však o něco lepší než současné rozlišení 940 × 540 zobrazovacích bodů.


Nějak mi totiž nedochází, kde sebrali to rozlišení "940x540", vždyť klasická TV v SD kvalitě má rozlišení 1024x576 při poměru stran 16:9 a 768x576 při poměru 4:3.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2323
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa orhore »

Tak to máš vývoj. Celé by to šlo udělat jinak, ale mám obavu, že by to bylo ještě dražší pro obyčejné smrtelníky. 5G síť by měla být škodlivá, že umírají ptáci??? Nevím no, ptáky stejně nesnáším, protože dělají randál když chci poslouchat svoji hudbu a ruší mě to. Já byl na vojně na radiolokátoru kde kolikrát z několika desítek metrů do vás praly celé rozsahy vysokých frekvencí s brutálním výkonem. Kupodivu nikdo neumřel, nedostal rakovinu a ani mu nenarostlo třetí ucho či bradavka. Takže v těch zprávách o jednoznačných úmrtích po použití 5G je spoutu přibarvených výmyslů.
TV mě nebere, nedívám se. Rodiče ano, a tam se to bude řešit nějakým set top boxem. Věřím, že to mnoha lidem vadí tyhle změny, ale co chceš dělat když už bylo rozhodnuto.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa Teslák »

Naprostý souhlas.Je to lobby.A co...,ovečky zase zaplatí nové technologie,ponadávají v hospodě.A žije se dál.Co se týče ozařování vysokofrekvenčním vlněním,vždyť už nás ozařují mobilní BTS,Internetové spoje na věžácích,Stokilowattové stěžejní DVB vysílače na vysokých kopcích nebo větších městech,dále wifi routery doma(a že je v paneláku husto),mobil u hlavy, to 5G se už ztratí.A radioamatéři o tom ví také své,najít čisté rádivé spektrum ve městě není asi už snad možné.Když jsem realizoval anténní soustavu pro dálkový DVB-T příjem Slovenských tv pro náš panelák,MUSELI provideři internetu uhnout pryč z Anténního stožáru,neboť ty jejich antény ruší frekvence i mimo jejich kmitočty.Čili,jsme ozařování a ještě více budeme.Cesta úniku moc není.A nemluvím o družicích.. Už nee..
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: No jo vývoj, otázkou je, jestli je to ale vůbec prospěšný a hlavně, zda je to potřeba.

Co se týká toho s ptáky, tak kdysi jsem četl pár článků, kde se to zmiňovalo - nejsem blbý, beru v potaz, že to může být falešná zpáva, ale stejně si stojím za tím, že to 5G není dobré.
Možná šlo o tento článek, ale fakt nevím
https://avifauna.cz/stoji-za-hromadnymi ... ni-sit-5g/

Hm, ironie, a já právě s nahrávkami ptáků manipuluju ve svých skladbách a mnohdy z toho vytáhnu i takové věci, že by tomu ostatní nevěřili.. Ale to je jen vsuvka.


Se ti nedivím, já na telku přestal koukat už před 10 lety, ne-li dřív.. Jediný co, tak jsem si od tama nahrával hlavně seriály a nějaký ten film, což je lepší, protože si to můžu pustit kdykoli a hlavně, přeskáču ty reklamy..
Hm, no nevím, nějak se v tom přesně nevyznám, ale pokud to máš tažený kabelem, tak bys prý ten STB nemusel řešit..

No jo, ale kdo o tom rozhoduje, zákazníci nebo ti, kteří se ani nezeptají na názor a chcou z toho vytěžit zase jen prachy..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa oneeeee »

dvb-t2 prechod je hlavne kôli kodeku hevc 265 . je tam úspora dátového toku . to znamená , že z jedného muxu , poprípade transpordéra z družice sa môže vysielať viac programov .
môžte si pozrieť dátové toky .
Prílohy
screen 2.jpg
screen 3.jpg
screen 4.jpg
screen 5.jpg
screen 6.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Jo Hevc, to je něco co mi můj noťas nepobere.. Klid, kvůli téhle modernost si rozhodně nehodlám z neexistujících peněz kupovat nový stroj. To píšu jen, kdyby to někoho hned napadlo.

Hm, ta vaše JOJka valí v 720p?
Ale jinak to jsou hrozný datový toky.. By mě zajímalo co za úsporu v tom je..

Che :-D, ten Nasa kanál pobavil - ještě tomu věřit...už ten snímek vypadá dost fórově..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa janvys »

Mně osobně je ten přechod fuk. Jedu už roky přes satelit, všechny programy mám ve FHD a nemusím nic řešit :D
Kdybych neměl sat, by mě to štvalo taky, kupovat kvuli tomu další krabičku. Ale což, stejně bych s tím nic nenadělal :D
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa oneeeee »

nasa , tam to ide strašne pomaly tak tam nemusí byť vysoký dátový tok . a jojka ide vo full hd , ale iba reklamy . a včetky programy čo idú cez družicu sa vysielajú v 1080i . interpolace . tak oficialne je to 1440p a je to len dopočítané . 1080p vyzerá inak . ale to stačí pozerať reklamu , kde to je vidno .
tu je toho viac
1080i (tiež známy ako Full HD alebo BT.709 ) je skratka s odkazom na kombináciu ráme rozlíšenie a typ skenovania, ktorý sa používa v televízie s vysokým rozlíšením (HDTV) a video s vysokým rozlíšením . Číslo „1080“ sa vzťahuje na počet vodorovných čiar na obrazovke. „I“ je skratka pre „interlaced“ ; to znamená, že striedavo sú nakreslené iba nepárne riadky, potom párne riadky každého snímky (každý obraz nazývaný video pole), takže na výrobu videa sa používa iba polovica počtu skutočných obrazových rámcov. Súvisiace rozlíšenie displeja je 1080p , ktoré má tiež rozlíšenie 1080 riadkov; "p" znamenáprogresívne skenovanie , ktoré naznačuje, že riadky rozlíšenia pre jednotlivé snímky sú „nakreslené“ v sekvencii obrazovky.

Termín predpokladá širokouhlý pomer strán z 16: 9 (obdĺžnikový TV, ktorá je širšia ako je vysoký), takže s 1080 riadkami zvislé rozlíšenie znamená, 1920 stĺpcov horizontálneho rozlíšenia alebo 1920 pixlov × 1080 riadkov. Obrazovka s rozlíšením 1920 pixelov × 1080 riadkov má celkovo 2,1 megapixelov (2,1 milióna pixelov) a časové rozlíšenie 50 alebo 60 prekladaných polí za sekundu. Tento formát sa používa v norme SMPTE 292M .

Výber 1080 riadkov pochádza od Charlesa Poyntona , ktorý začiatkom 90. rokov presadzoval použitie „štvorcových pixelov“ vo formáte HD videa.
V označení „1080i“ je skratka i pre prekladané skenovanie . Rám 1080i videa sa skladá z dvoch sekvenčných polí 1920 horizontálnych a 540 vertikálnych pixelov . Prvé pole obsahuje všetky nepárne čísla a druhé všetky párne čísla. V dôsledku toho sú horizontálne riadky pixelov v každom poli zachytené a zobrazené s jedinou riadkovou vertikálnou medzerou medzi nimi, takže riadky nasledujúceho poľa sa môžu medzi nimi prekladať, čo vedie k celkovo 1080 riadkom. 1080i sa líši od 1080p , kde p znamená progresívne skenovanie , pričom všetky riadky v rámci sú zachytené súčasne. V pôvodnom alebo čistom stave1080i, dve polia rámca zodpovedajú rôznym okamihom (časovým bodom), takže zobrazenie pohybu je dobré (50 alebo 60 pohybových fáz za sekundu). Platí to všeobecne pre prekladané video a dá sa ľahko pozorovať na statických snímkach zhotovených zo scén s rýchlym pohybom. Ak sa však materiál 1080p zachytí rýchlosťou 25 alebo 30 snímok za sekundu, prevádza sa na 1080i rýchlosťou 50 alebo 60 polí / sekundu na spracovanie alebo vysielanie. V tejto situácii obidve polia v rámci zodpovedajú rovnakému okamihu. Vzťah medzi poľami a okamihom je o niečo zložitejší v prípade 1080p pri 24 snímkach za sekundu konvertovaných na 1080i pri 60 poliach za sekundu.

cez dvb - t2 je obraz skutočný . ten je vo full hd . kapacita transporderov je obmedzená , tam treba osierať zákazníka .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Tak mě to štve jen kvůli tomu, že se to okolí musí zahltit dalším zářením.
Co se týká televize, tak tam by mě vypnutí vadilo jen v případě seriálů, které jsem si ještě nestihl nahrát, třeba taková Kobra 11.
Já televizu stejně jinak nesleduju, je tam úplný ho*no s občasným proložením většinou stejně nekvalitních pořadů, filmů a seriálů v průběhu reklamního pásma.
Ale kdyby aspoň sakra ty reklamy byly vtipný nebo nějak zábavný, ale i tam už dokázali, že se dá klesnout hluboce pod dno.



---
oneeeee: Uf, tak ke konci jsem se v tom už ztrácel.
Já vím, v rámci problematiky videí v "i" a "p" jsem si už taky dřív pročetl pár věcí.
Ono to je jak ten klasický řádkový proklad jak tomu je v případě toho, kdy se v telce pouštěly staré díly Simpsonů nebo cokoliv co měli nahrané na VHS.


Hm, tak pokud JOJ jede ve FHD, tak ten tok je poměrně solidní. To ale znamená jako že ty ostatní kanály mají 4K?

To je stejně solidní vepřovina, když většinu věcí nemají natočených ani ve FHD.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa oneeeee »

na tých fotkách je okrem joj všetko ultra hd . 4K.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Ajo, u dvou jsem si toho všiml až potom, a u té poslední to bylo schovaný a muselo se hejbnout lištou :-D..

Hm, zajímavý, jsem nevěděl, že se vysílá už ve 4K..

Ale tak co, já nikdy nevyužil v TV vysílání ani to FHD, tam mi bohatě stačí těch 1024x576. Když už chci něco ve vyšší kvalitě, tak si to stáhnu a mám to navíc i bez reklam a většinou mi postačí HD, jenže co se dnes natáčí vše na ten super-úzký kino poměr, tak tam je záhodno už FHD..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Přesun na DVB-T2 kvůli 5G netu

Príspevok od používateľa oneeeee »

uhd programov je dosť , ale na niektoré pozície sa nedostanem . výhľad .
Prílohy
uhd.jpg
uhd 2.jpg
uhd 3.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"