Zmrdipraktiky obchodov

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Zmrdipraktiky obchodov

Príspevok od používateľa Kazetowich »

TESCO:
napríklad tesco ako prvé zaviedlo pokladne kde si nahadzuješ sám ... teda nechcú platiť ani sily pri pokladni - to je vrchol ... TOTO PODPOROVAŤ NEBUDEM !
Videl to niekto v nejakej inej krajine? Alebo sme zase testovači ? Je to jedno ... napokon, lebo toto sa mi nepáči a nesúhlasím s tým.
Obrovský obchod, kde si musíš aj tovar nablokovať sám .... WTF ???!!! :o :shock:

Alebo - premiesťňovanie obsahu regálov po celom obchode - hľadaj si debil svoju obľúbenú vec aj pol hodiny !!! Nemám čas na tieto ich hry, tak pojdem do iného obchodu - čau posranci v TESCU ....
Človek si zvykne čo kde je, ide na istotu - a houno ! Je tam miesto limonád múka .... KURVA (?) - hráme sa hry so zákazníkom ? So mnou teda nie !

PRETO TAM NENAKUPUJEM !! MOJA VOĽBA
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10177
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zmrdipraktiky obchodov

Príspevok od používateľa EZ647 »

V každom obchode čas od času zmenia rozmiestnenie tovaru a všetkého, je to bežná praktika na zákazníka už celé desaťročia a všade.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zmrdipraktiky obchodov

Príspevok od používateľa Hasterman »

To nie je iba v tescu. Je to preto aby si šiel aj tou uličkou ktorou by si inak nešiel. Je väčšia pravdepodobnosť že kúpiš aj niečo navyše.
Inak s tými samoobslužnými pokladňami súhlasím. Minule som bol v rade a nejaká zamestnankyňa teska mi vraví, prečo neidem k samoobslužnej pokladni keď tam je miesto. Opýtal som sa jej či dostanem zľavu z nákupu, alebo mi dajú plat za 5 minút práce ktorú majú vykonávať pokladníčky. NIč neodpovedala, iba odišla. Pokladníčky potom nebudú mať čo žrať, osobne radšej chvíľu počkám.
Ale aj kaufland ma nasral. Neviem ako inde, ale u nás po prerábke ostal odkladací priestor za pokladňou taký malý že ak je pokladník rýchlejší v blokovaní tovaru ako vy v kladaní do nákupnej tašky tak sa tam zaseknete. Ste nútený ho iba rýchlo hodiť do košíka a uložiť do tašiek vonku. Osobne mám čas, to že tá slečna za pokladňou nemá kam ten nablokovaný tovar už kam uložiť nie je môj problém.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10177
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zmrdipraktiky obchodov

Príspevok od používateľa EZ647 »

S Kauflandom je to pravda. A vadí mi že nie sú malé košíky pre tých čo nerobia nákup za pol výplaty.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Zmrdipraktiky obchodov

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Samobsluzne pokladne sú aj v norsku. Asi odkukali od nas. :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zmrdipraktiky obchodov

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jak píše Erik, přemísťování věcí je klasika. Já sa takto nasrával v naší řečkovické Bille, která to jednu dobu dělala dost často, dříve Delvitě a dříve Julius Meinl, který to tuším nedělal moc často.

Naštěstí při tak malém obchůdku to trvalo najít jen chvíli, horší jsou ty velké. Ale co se týká Tesco obchodů, tak to je jiná liga, ten nesnáším i já - obchoďák větší než pořádný školní hřiště a přesto je tam kulový. Vloni jsem tam hledal baterky do toho svého rádia Blaupunkt, naštěstí mi to po radě na informacích trvalo najít jen 5min. Potom jsem tam ale chtěl koupit nějakou tu potravinu, nervoval jsem tam 15min a i když jsem se dostal k části, kde to mělo být, tak jsem to nikde nemohl najít. Po dalších asi 7minutách jsem se prudce naštvaný na to vys*al a šel jsem pryč.


Co se ale týká samoobslužných kas, tak to je něco jinýho, tady zase nenervi.
Jdeš do obchodu a nechceš stát půlhodinovou frontu, když máš třeba jen 5 věcí, tak si zajdeš ke skeneru, napípáš si to sám, zaplatíš a valíš pryč. Tohle je naopak dost výhodný.
Dost těžký a obrovský průser nastává, když to vytvoří stupidně. A tím myslím ku**vsky stupidně. Pardon za ten slovník, ale jen co si na to vzpomenu se zas naseru.

Jdu do Kauflandu, z 20 pokladen :!: DVACETI :!: jedou pouze 2-3. No do hajzlu, co to je za způsoby?!
Samozřejmě fronta jak na banány, tak si říkám, no, mám jen pár věcí, zkusím ty jejich samoobslužný pokladny.. To jsem nečekal, co mě tam potká za nervy. Ty svině udělaly pokladny tím způsobem, že na jednu plochu (VÁHU) položíš nákup, z ní odebíráš pro oskenování a položíš na druhou stranu. A teď nastává ten průser. Když ten počítač zjistí, že je rozdíl zřejmě jen v jediném gramu, tak se zablokuje kasa a nepustí tě dál, dokud k tobě nepřijde ten, co to tam kontroluje. Jasný, někdy tam jsou jen dva, ale i když na ně voláš, tak na tebe serou.
Já byl tak nasratý, že jsem ten vergl chtěl nakopat - co taky po 3minutách čekání se zatuhlým skenerem bez obsluhy.
Tak jsem se pořádně nasraný sebral, vzal ty věci, nechal zablokovanou kasu a šel na tu obsluhovanou člověkem. Naštěstí to celé stání ve frontě trvalo jen asi 8min.



Naproti tomu Globus tohle všechno má vychytaný opravdu dokonale. Ne, nejsem od nich placenej, ale nějaká sleva by se hodila, páč tam nakupuju dost často, vlastně se nakupuje téměř jen tam.
Stačí se u nich registrovat, aby měli v systému co si jak nakupuješ a mohli tě profilovat za účelem výhodných nákupů (trocha reálné paranoie neuškodí :-D ), načež dostaneš kartičku s tvým účtem, na níž je čárový kód. Když vlezeš do obchodu, tak je tam skener, kde ji naskenuješ, rožne se ti skener a při nákupu si to svůj nákup skenuješ včetně množství co tam máš, rovnou to dáváš do kabelí, navíc tam vidíš i aktuální výši útraty - což vnímám jako dost zásadní informaci.
No, jak si nakoupíš, jdeš ke speciálním kasám, kde naskenuješ ukončovací EAN, data se odešlou a jdeš k volné kase. Pokud je plno, tak počkáš, ale většinou to netrvá vůbec dlouho.
Na kase si zas naskenuješ svoji kartičku, dáš zaplatit, vložíš kartu nebo chechtáky, vyjede ti účet a celý tohle stání u pokladen máš hotový za 1-2 minuty!


Ten román o Globusu fakt není propaganda nebo reklama, nejsem od nich placenej, jen to píšu, aby sis porovnal, že tohle má opravdu výhody - ALE pozor, jen když je to vyřešený správně.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Zmrdipraktiky obchodov

Príspevok od používateľa moniatko »

Tak...
So samoobsluhou ja nemám problém, ja to mám nablokovane asi za 5 minút (veľký nákup) a našťastie ak mám problém tak nečakám dlho na toho kontrolóra.
Ja sa snažím stráviť v obchode čo najmenej času, minule som išla do Tesca a bola som tam, asi tak 10 minút vseho vsudy (vstup, nákup, platenie, odchod) ale je pravda že som mala aj šťastie lebo bolo pomerne prázdno pri kasach (samoobslužných)

Ale inak som za starú klasiku. Veď ľudia sú od toho aby si pomáhali. Takto za chvíľu tie obchody úplne zrušia ľudskú posilu a budú nás obsluhovať stroje s priteplenym "priateľským" hlasom, čo na vás kričí "Ďakujeme vám že nakupujete v Tescu"
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zmrdipraktiky obchodov

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Hm, tak to máš dobrý, mamka kdyby mohla, tak by se obchodu vyhýbala. Já si nákupy sice nějak neužívám, ale sakra, když už něco nakupuju, tak chci vědět i jaký poměr sajrajtů vůči solidním ingrediencím tam je, takže se prostě zdržím.. Nákup mi trvá sice lehce přes hodinu, ale zas to mám na 2 týdny..


Jinak co se týká nahrazení lidí nějakým strojem, tak to bych se nedivil, kdyby to bylo vlivem toho vedení.
Já dělal v Kaufu za kasou. Jo, nebylo to špatný, navíc jsem získal i autogram Václava Svobody :-), občas jsem si se zákazníkama i pokecal, pokud tam byl nějaký debil, tak jen maximálně jeden za směnu - asi díky tomu, že jsem spíš naladěn pozitivně, tak se to odrazí i na těch co jdou ke kase. Kdyby byl dotyčný za pokladnou nasratý, tak je jasný, že i zákazníci nebudou moc veselí.
Hudba co tam hrála mi nevadila, náhodou se mi i dost líbila a moc jsem ji chtěl získat na poslech dom. Byla to multižánrová záležitost, ale většinou taková jemnější příjemná hudba. Prostě ideál. Bohužel se mi ji ale získat nepodařilo.

Největším negativem na tomto byla ta věc, že ze 6h směny jsem měl 30min pauzy, to by šlo, ale ta pauza nebyla přesně daná, takže jsem třeba za kasou seděl klidně i 4.5h a teprve pak jsem se mohl zvednout, zamčít kasu, zamčít cigára, vzít a předat kasu a jít si konečně na záchod.
Nemožnost si zajít kdykoli na záchod vidím jako extrémní nedostatek. Jinak by mi nevadilo se tam vrátit.


Ale vzhledem k tomu, že teď jsem byl v červnu zaučen na vydávání zboží v jednom obchodě (s jejichž myšlenkou prostě nesouzním - holt mám rád věci jak bývaly dřív), kde si můžu zajít na záchod kdy chci, napít a najíst kdy chci a co víc, můžu si tam pouštět i vlastní hudbu, což je pro mě obrovská výhoda, tak mi Kaufland ani tak nechybí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"