Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Není zač. Jinak v pohodě, na to odbočování jsou tu už zvyklí odemně ;-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Inak prezradim ze SilverFox je tu z tych mladsich myslim. Celkovo vekove zastupenie je pestre - od 17 do dochodkoveho veku. A teraz ma napadlo urobit anonymnu vekovu anketu 😁 ako som sa do jednej zapojil na jednom pc fore. Tam bolo osadenstvo v drvivej vacsine do 18 rokov :D a bolo to hodne poznat aj na pristupe adminov :mrgreen: a celkovo na urovni debaty
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Hm, by mě celkem zajímalo komu tu může být míň než mě..to myslím upřímně.

Jo tak to tě lituju :-D. Nějak ti nevím, ale když jsem byl malej, tak mi přišlo, že lidi kolem 18 měli víc rozumu než dnes - a to mluvím o rozmezí asi 15 let.. Stejně tak i drzost děcek v prvních třídách mi přijde, že se mnohem víc stupňuje.
Sice jsem byl na dost hovadské škole, kterou bych nedoporučoval nikomu (vedení stálo za ho*no, no tedy ještě hůř). Když jsem tam byl ve frontě na oběd (což si ještě teď pamatuju jak extrémně dlouhá byla - ty v obchodech u kasy jsou oproti tomu slabej odvar) a nahrnuli se za mnou najednou, co já vím, asi druháci. Jeden do mě žduchl, já se otočil, jen abych zjistil co to bylo a on se na mě podívá a se svojí poloviční výškou mě řekne "Na co čumíš ty vole".
Už tehdy jsem se nestačil divit.

Něříkám, že když já byl v druhé třídě byly děcka kdoví jak slušný, ale přeci jen byly o něco mírnější než co je to dnes, kdy od nich jen slyšíš "ku*, pi*, dě*, ču*" atp.. Je ale pravdou, že od druhé třídy jsem si zažil celkem humus.

Myslím, že oprávněný napráskání od učitele by nebylo občas od věci..
Oprávněný píšu proto, že nejvíc poznámek jsem schytal já, jen proto, že jsem se ozval, když mě otravovali.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa moniatko »

Tak to áno.
Dnes tie decká fakt nemajú insie na robote len srat už aj tak dosť nasranych ľudí.
Hm, možno aj preto nechcem deti :D
O tom potom, ale ja keď som chodila na ZŠ tak by som si k starším nedovolila a teraz? Ešte že tí soplaci nezamorduju učiteľa .. čo je najhoršie? Rodičia miesto výprasku ešte vynadaju učiteľovi, čo si to dovoľuje ich chudáčika nejako potrestať.
Otras táto doba.
Dnes je ozaj ťažké mať deti a vychovať ich DOBRE.
Dnes už je aj pre dospelých ťažko rozoznať dobré od zlého/škodlivého, keďže sa to maskuje kadejakými ligotkami
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa orhore »

Chci se zeptat, jak to vlastně dopadlo s tím win7? :) Já jen, že podobnou věc jsem řešil před nedávnem. Problém dělá USB 3.0 jak v portech, tak USB 3.0 flash disk, Win 7 nemá v základu ovládače pro tento novější typ rozhraní. Nejlepší je stáhnout instalačku již upravenou, která je vybavená vším potřebným k instalaci i na modernější disky a bez problému s USB 3.0.


Win7 32 bit nebo Win7 64 bit (CZ, SK): http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php

Pak vytvořit bootovací USB flash disk nejlépe programem Rufus v portable verzi.

Při startu ntb buď vstoupíš do BIOSu a zadáš prioritu bootovaní pro flash disk a nebo existuje možnost Quick Boot, kde přes určitou klávesu (je uvedeno v návodu notebooku výrobce) se dostaneš do možnosti volby spouštení (disk, usb atd).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dopadlo to tak, že nespoznalo vložený ssd disk Kingston) a nakolko sa jedná o HP Elitebook a jeho yebnutý BIOS, tak som sa nas...rdil a odniesol to do tunajšieho pc servisu ... ntb je už doma a vraj nainštalovaný ... ešte som nestihol vyskúšať.
A dik za odkazy
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa orhore »

Aha, ok. Hlavně, že jsi to nakonec vyřešil ;)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

No - kus inak ako som chcel, ale zase podporil som malú lokálnu firmičku, kde sú schopní a šikovní - a ochotní chlapíci (zhruba v mojom veku)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa moniatko »

HP notebooky sú des!
Ja som verná Lenovo, zatiaľ žiaden problém. Ale tiež uvažujem nad servisom
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa orhore »

Neznám nikoho ve svém okolí, kdo by neměl někdy problém s jakýmkoliv notebookem, včetně lenova. Nezapomeňte, že se to vyrábí na běžícím pásu a jednotlivé součástky či komponenty pocházejí jen z několika fabrik. V podstatě je uvnitř to samé akorát s jiným kabátem a logem výrobce. Jinak notebook je jen spotřební zboží. Na tyhle krámy si po čase stejně nikdo nevzpomene, ani na žádném vintage webu :)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa moniatko »

Súhlasím.
Počítače a notebooky sú kravina, síce užitočná a často používaná, ale pre mňa nepotrebná
- to je ale krásna zmes úplných opakov názorov :D (mojich)

Ňo.. ale. Všetko má svoje muchy, len si všímam, že kedysi niekedy tí technici aj premýšľali aby to malo čo najmenej múch. Hold doba ide vpred a musí sa vyrábať vyrábať kupovať kupovať a najobľúbenejšia činnosť - vyhadzovať funkčné veci, ktoré už nie sú IN!
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Inštalácia WIN7 na ntb bez mechaniky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

moniatko napísal: Utorok, 15. Októbra 2019, 11:48 vyhadzovať funkčné veci, ktoré už nie sú IN!
tomu v EU nadávajú EKOLOGIA .... :ugeek:
Prílohy
joker_google_europe2-uai-1440x900.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"