Životní prostředí, zvířata, příroda

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa jhradec »

Vážení, ještě jste tu neuvedli hlavní problém. Uvědomte si, že hlavním problémem Země je přemnožení jednoho živočišného druhu- ano mám na mysli lidi.
Samozřejmě podobně jako třeba krysy, při přemnožení se stresujou navzájem a zvyšují agresivitu.
Přechod do virtuální reality nám v tom nepomůže, spíš naopak.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa moniatko »

S tým s tebou úplne súhlasím.
Ľudia si myslia že môžu všetko ale iba my sme najväčší škodcovia.
Príroda si všetko zariadila vyvážene. Niet sa čomu diviť, že je v svete nerovnováha, keď sa človek pletie do vecí, do ktorých by vôbec nemal.
Napríklad aj tie hrátky s počasím - čo to má byť?! Keď ma pršať nech prší, nie kedy to tomu či onomu vyhovuje....
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Clovek sa hra na boha. A boh sa smeje.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa moniatko »

Podľa mňa sa nesmeje. Je to skôr smutné ako vtipné.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec, moniatko: Já to tu nechtěl uvádět, protože jsem to tu chtěl nést v trochu pozitivním směru. To, že je tu lidí víc než hodně průběžně udiveně zjišťuju už od základky - i když jak jsem zjistil, už tam to bylo třeba brát s rezervou, ono když jsme se učili, že na planetě jsou 4mld lidí a to bylo v době asi 2005-6 a já pak nějakou dobu na to zjistil, když v nějaké souvislosti ve zprávách zmínili, že je na světě 6mld lidí..tak co žejo..nejen starý učebnice, ale i starý informace od učitelů :-D.

Ohledně počasí to je taky ujetý.. Kdysi ty předpovědi ještě byly poměrně reálný a dokázaly se terfit na poměrně přesný údaje i na týden dopředu. Teď nezvládají ani 8h dopředu.
Ovšem totálním úletem jsou údaje, kdy mám na mobilu nebo noťasu aktuální info, že třeba venku prší a je bouřka a ono tam praží slunko - to nase*e. Když ovšem třeba ukazují údaj, že svítí slunko a ono jsou bouřky a prší, tak to mě potěší. Pro vysvětlenou, řekněte mi někdo, kolika normálním lidem je příjemných 45°C..


Víš, ono by ta lidská rasa nebyla až tak špatný, kdyby nebylo tolik sviní na vysokých pozicích, kterým jde jen o prachy a chtějí vytěžit z planety co nejvíc jde a až to tady rozeserou, tak budou těžit planety sousední. NAMÍSTO TOHO, aby upustili od těch pos*aných peněz a přestali udupávat možnost užívání obnovitelných zdrojů.

Tak a teď jsem se naštval na to jak jsu nevyspalej. Chcete trochu negativního? Tak se koukněte na něco, co jsem objevil ve středu v práci a jen jsem se nad tím zhnusil víc než bych čekal. A to jsem v tom Mekáči nebyl nikdy a nekecám. Nepamatuju se, že bych tam někdy byl.
http://zemepredevsim.ecn.cz/archive/cam ... letak.html
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

My tam tiez nechodime
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa vlado.bb »

V McDonalde som bol raz po ceste z Bratislavy okolo druhej v noci,piskotove cesto s fasirkou mi nechuti.Toto vlakno je dobre,komu sa nepaci nemusi ho citat.Od priemyselnej revolucie v roku 1760 ludia svojim cynizmom,egoizmom dojebali celu planetu.Najsprostejsi tvor na Zemi je clovek a uz na to doplacame.Bohuzial niektori ludia si to neuvedomuju.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

vlado.bb: Moc díky za pochvalu :-).

Jako to v tom článku o Mekáči jsem fakt netušil, že je vůbec možný. Vím, že na to kolikrát byly narážky i v Simpsonech, ale že je to až takový.. No holt asi budou ti Simpsonovi obsahovat víc pravdy než se zdá.


Ono nakonec, když se nad tím zamyslíš, vlády furt něco tají - výzkumy, technologie, komunikace s jinými planetami atp., tak proč by neudělali takovou věc, že by pomocí filmů vyzradili pravdu?
Si to vem, co si běžný divák řekně "sakra to je teda pěkně ujetý, to ani nemůže být pravda" nebo "tak tohle je dobře vymyšlený".
Zkráceně, nalhat pravdu.

Ale to už trochu odbočuju ke konspiracím.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Vědci vyvinuli technologii, která přeměňuje světlo na velké množství tepla
Heliogen.com • stazeny-soubor – kopie.jpg
Heliogen.com • stazeny-soubor – kopie.jpg (225.94 KiB) 14369 zobrazení



Zdroj fotografie: Pozitivni-zpravy.cz, heliogen.com

Odkaz na článek



Jako já vám nevím, ale nepřipadne tohle někomu povědomý?
Když jsem tento článek četl, tak mi přišlo dost divný, že zrovna oni tuto technologii vyvinuli a přichází s tím jako s novinkou i přesto, že se tohle objevilo ve filmu Sahara z roku 2005.
Nikde jsem se však nedopátral souvislosti toho filmu s touto společností..ani to, kdy měla ta společnost tuhle věc vyvinout..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to je stovky rokov stary objav. Ako ked cez lupu svieti slnko - zapalis tak i ohen. Tajomstvo tkvie v sustredeni lucov do jedneho bodu. Dokonca to skusali aj so sosovkou vyrobenou z ladu. Akurat tu je subor zrkadiel namesto lupy...
Niekto v 21 storoci objavil ameriku - bravo 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak já vím, že je to starý a tuším se tohle zkoušelo někdy v 19. století (tedy pokud si dobře pamatuju), ale co jsem to četl, tak se mi hned vybavil film Sahara.

Jo, tady je to co bylo v tom filmu a je tam zmíněný i ten dávný objev..
Odkaz na web v překladu do češtiny
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím, právě mi došla zpráva ohledně uhelné elektrárny Počerady a protože už nehodlám čekat na info, zda-li můžu tyto informace jen "sprostě" zkopírovat (díky dnešní pošahané době rádoby "ochrany" autorských práv), tak to sem vkládám.

I když bude tato informace zapadená až jako poslední příspěvek na stránce (jak jsem se dopočítal), tak to prosím nepřehlédněte.



Kopie zprávy z e-mailu:
Dobrý den,

bohužel nepřinášíme dobrou zprávu, která se (pochopitelně) kvůli koronavirové pandemii médiím vyhnula. Státní firma ČEZ požádala úřady o výjimku z limitu pro ochranu zdraví lidí před nebezpečnou rtutí pro elektrárnu Počerady, která je největším zdrojem znečištění ovzduší touto vysoce toxickou látkou. Zatímco nové limity na ochranu zdraví začnou platit v srpnu 2021, Počerady by na výjimku mohly dál chrlit rtuť až do 30. června 2025!

Vyjímka se přitom bude hodit hlavně jejímu novému majiteli - firmě Sev.en Energy uhlobarona Pavla Tykače. K převzetí elektrárny totiž dojde na začátku roku 2024, rok a půl předtím, co má výjimka z ochrany zdraví přestat platit.

Jsme rozhodně PROTI! Vedení společnosti ČEZ v minulosti přislíbilo, že škodlivou a neefektivní uhelnou elektrárnu Počerady uzavře do konce roku 2023. Místo toho ji ale prodává a za nového majitele - uhlobarona Pavla Tykače - odvádí špinavou práci, protože žádá o výjimku, ze které bude profitovat on. Nový vlastník minulý týden oznámil plány na její dlouhodobé provozování i po roce 2028.

NENECHME SI NIČIT ZDRAVÍ A KLIMA ANI O ROK DÉLE! Pomozte nám nebezpečné plány elektrárenských firem dostat mezi své přátelé. Obzvlášť teď, když se (byť zcela pochopitelně), média věnují hlavně koronavirové pandemii.


Fakticky by přitom elektrárna mohla skončit už příští rok. Její produkci nepotřebujeme. Vyrobí pouze část obřího vývozu elektřiny z ČR. Nechceme to tak nechat! Účastníme se správního řízení o výjimkách z limitů. Budeme dál tlačit na co nejrychlejší uzavření elektrárny.

Náš společný tlak na uzavření plýtvavé a zároveň nejvíce škodlivé elektrárny Počerady pokračuje. Na odpor se postavilo už více než 10 000 z vás, 60 osobností veřejného života i Hnutí DUHA, Greenpeace a Limity jsme my. Nedovolíme ČEZu ani Pavlu Tykačovi, aby prosadili svoje plány na úkor zdraví a ochrany klimatu.

Přejeme hlavně hodně zdraví a klidné dny. Děkujeme, že jste s námi.

Jiří Koželouh, Hnutí DUHA

Jiří Jeřábek, Greenpeace ČR

Petra Jelínková, Limity jsme my



Zde byl ještě odkaz na sdílení zprávy na Ksichtbuku:
Odkaz na web



Pokud budete mít chuť a čas, tak klidně vyplňte i zde petici. Vyplněním vám zřejmě začnou chodit tyto informační e-maily, ale pokud se pod to podepíšete, tak myslím, že to ničemu nevadí nebo minimálně je v závěru e-mailu možnost upravit nebo se odhlásit zřejmě z toho zasílání.
Nikoho však do toho nenutím.

Odkaz na web Smrad z Počerad
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"