Zberateľstvo

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Zberateľstvo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

dnes som sa zamyslel nad sebou a prichytil sa, že vlastne už nejakú dobu zbieram walkmany a discmany - prišla na to vlastne moja žena, keď odhalila, že okolo postele sa vála asi 8 ks spomenutých zariadení + asi 3 sluchátka.
Tak som sa musel zamyslieť a nechtiac na to prišiel. Ďalšie sú v poličkách a krabiciach ... a ďalšie na pošte, na ceste a v plánoch.
Je tu ešte niekto podobne postihnutý?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa oneeeee »

postihnutých je dosť . :lol:
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: No, sice ne co se přístrojů týká, ale kazet, desek, kotoučových pásků atp. u mě nebude nikdy dost. Bohužel filmových pásků mám velmi málo a co jsem nedávno na inzerátu kontaktoval jednoho prodejce, tak neodepsal ani na 2 zprávy a to i přesto, že pokud z nějakého důvodu nemá zájem něco prodávat mě, tak ať napíše i tuto skutečnost..a nic..

A teď je otázka, co nase*e víc - když vám prodejce prodá něco vadného bez uvedení v inzerátů nebo když máte zájem o nákup a prodejce na vás kašle?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 26. Mája 2019, 15:16 dnes som sa zamyslel nad sebou a prichytil sa, že vlastne už nejakú dobu zbieram walkmany a discmany - prišla na to vlastne moja žena, keď odhalila, že okolo postele sa vála asi 8 ks spomenutých zariadení + asi 3 sluchátka.
Tak som sa musel zamyslieť a nechtiac na to prišiel. Ďalšie sú v poličkách a krabiciach ... a ďalšie na pošte, na ceste a v plánoch.
Je tu ešte niekto podobne postihnutý?
A ako si sa z toho vykecal?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

že to všetko potrebujem a je to nič oproti tomu čo tu majú iní členovia domácnosti
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Máš to ťažké, poznám tie stavy :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa orhore »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 26. Mája 2019, 16:21 že to všetko potrebujem a je to nič oproti tomu čo tu majú iní členovia domácnosti
Nejdříve jsem myslel, že věta bude končit "iní členovia vintage komunity" :D. Ale jo, pokud jsi to ustál. Mi naštěstí do rozsahu mé sbírky nikdo nekecá. V rozšíření mi brání akorát můj obývací prostor. Už se to vrství na chodbě a v předsíni. Tohle špatně dopadne :shock:
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Che, to máš štěstí.. Mě se moje sbírka drobně roztáhla už i do obýváku a čumí tam tak už pár krabic a furt průběžně probíhají určité protesty.. Ale ani můj pokoj není zrovna uspořádaný, takže by to bylo jedno.
Teď potřebuju sehnat nějaké pevné plastové bedny na desky - ideálně pro 7" a pro 12" a aby se dali dát na sebe, páč jinak si asi ten pokoj nezdefragmentuju..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
nenapadlo mě kam jinam to napsat a myslím, že tento název vlákna to celkem vystihuje..

Před nedávnem jsem u sebe zpozoroval jednu věc, začínám objevovat určité kouzlo sběratelství i u origo CD nosičů..
Vždycky jsem tímto typem média opovrhoval - tedy to platí furt v rámci toho zda si koupím nové album na CD nebo vinylu, vždy beru vinyl, ale poslední dobu v tom začínám vidět část chuti něco sbírat.


Má to někdo podobně - sbírá tu někdo taky CD?
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa oneeeee »

zbieral som . už mi zostalo len pár originálov . CD waw nahraté , alebo vydané pred 25 timi rokmi , raz pustené a nahraté na pásku , mi po toľkých rokoch začalo skákať. a bolo ich dosť , tak s nimi rýchlo preč. to sú zbytočne vyhodené prachy . to radšej tie platne. a že vraj cd čka sa majú skladovať v chladničke .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zberateľstvo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Ajo, tak to jsi je sbíral asi od jejich začátků.

Víš, jak všude okolo vidím, že se už pomalu nevydávají ani ty origo CD a vše je jen v Mp3 formátu, tak mě začaly lákat ty CD v tom smyslu, že tam aspoň najdu to původní originální WAV, proto občas kouknu po CD, ale zatím jsem žádný nekoupil za plnou cenu (tedy krom těch pár kdysi dávno, když je začali vydávat v novinách - ale tam byl obsah vesměs o ničem), spíš se dívám po bazarových a za cenu, která je pro mě lákává natolik, abych to nehledal po internetu.

Jo, u CD už se prostě nikdy nezmění fakt, že to nemá nic s analogem, jen pleskneš disk do mechaniky a pustíš, což je ve výsledku stejný, jako kdyby sis to stáhl z netu, ale na druhou stranu tam zas vidím ten bezztrát, což je to, co mě na tom láká..

Zrovna před pár dny jsem objevil, že jeden prodeje má za hodně lacino (páč ji chybí obal) jednu nehranou desku co bych chtěl, no a klasicky aby nešla sama, tak jsem si povybíral pár věcí a to vlastně jen CD..
Nejstarší tam asi bude album Madonny - True Blue z 86' a na to jsem fakt dost zvědavej. Páč díky neustálým tunám remasterů bych neměl šanci sehnat ten úplně první digitál..


Proto mě celkem zajímá, jestli je tu někdo taky sběratel CD, klidně i bazarových.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"