Zvrhlosť !!!!

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

2mato

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa 2mato »

Mam kamarata, ktory je producent v zanri DnB, vela hra na zivo a pre neho je to nutnost... sam vravi, ze casom bol donuteny inac by prisiel o sluch.
Ja osobne som bol pri par koncertoch nestastny z ´´bolaveho´´ zazitku... poviem to tak, v pripade koncertu, kde to byva hlucnejsie by som ich mal rad v kapse, radsej ako trpiet a obavat sa o sluch 2-3 hodiny... pripadne šum v usiach este niekolko hodin po koncerte. Na kazdy koncert by som si ich nedal, len v pripade krizovky.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Když jste se konečně vrátili k těm zvrhlým koncertním špuntům, zajímal by mě třeba názor "2mato". Když píšeš, že jsi byl na pár koncertech, tak jaký je čistě tvůj názor na to, kdyby byl nějaký koncert nebo diskoška sice kvalitně ozvučená, ale hlasitost v normální zdravé míře - ne nějak potichu, ale rozhodně ne tak hlasitě jak se tu popisuje.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa janvys »

2mato Jsi jako malé dítě kterému vzali hračku (argumenty - v tvém případě) :) jsi příliš málo informovaný, jinak bys věděl, že ten můj "trolling" se zakládá na pravdě a nejedná se o žádné vyvolávání fám, jak píšeš. Mám x-leté zkušenosti z jiných západních zemí, kde to, co ty nazýváš fámou, již dávno proběhlo a probíhá. Vůbec nic nevíš, jsi hrozně naivní. Já se nepotřebuji chválit, jen mám zkušenosti. A protože ty je nemáš, oponenta označíš za sebechválu. Aneb potrefená husa nejvíc kejhá. Tímto končím s tímto tématem a reakce v tomto vlákně už číst nebudu, (nošení dříví do lesa), vše již bylo řečeno, takže mě klidně dál nazývej trollem a čímkoliv tě napadne, pokud se ti uleví. To video co jsi sem dal jsem viděl celé. Znovu opakuji, volby ukáží co lidi chtějí. Po každých volbách kdekoliv a kdykoliv zbyde ta nespokojená menšina která bude křičet. To je demokracie. Howgh :)
SONY ES
2mato

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa 2mato »

SilverFox•NSK napísal: Štvrtok, 6. Februára 2020, 19:03 Když jste se konečně vrátili k těm zvrhlým koncertním špuntům, zajímal by mě třeba názor "2mato". Když píšeš, že jsi byl na pár koncertech, tak jaký je čistě tvůj názor na to, kdyby byl nějaký koncert nebo diskoška sice kvalitně ozvučená, ale hlasitost v normální zdravé míře - ne nějak potichu, ale rozhodně ne tak hlasitě jak se tu popisuje.
Zalezi od zanru velmi, pripadne priestoru kde sa to odohrava, typu akcie... velka hala na stojaka, alebo open space koncert VS mala kaviaren, alebo podnik a sedenie... vzdialenost od podia.
Ma to viac premennych, ak chces skakat na metal a tancovat disco disco malo by to mat trochu gule... ale nie kricat a rvat usi.
Jazz/blues v mensom podniku moze byt tichsi, tak aby bola nejaka emocia, ale krik netreba... napr nejake husle a dych nastroje maju slusny akusticky tlak aj bez prizvucenia v malom priestore - popri sedeni netreba moc hlasu. Ine je orchester...
Ak je dolezite aby sa ludia mohli debatovat, tiez sa zohladnuje. Dlzka posluchu a podujatia je dolezita tiez.

Najhorsie je, ze kazdy ma iny sluch, v inom stave, iny vek a ine subjektivne pocity a zvyky. Ja osobne povazujem za moc level ktory vyrazne prekracuje max hlasitosti kt som ja vystaveny tj moje dlhodobe limity... doma aj ked to solim tak kratky cas a s ohladom na susedov + nemam 2x 1000W monobloky, takze miera skreslenia ma tiez odradi - ked dam na usi DT770 Premium a krmim zosikom, dokazem sa opijat nizkym skreslenim a tam je to nebezpecne, no davam si pozor - na spuntoch nepocuvam nahlas jednak to nema zmysel a pri cestovani som nerad uplne odrezany. Takze moje priemery su celkom striedme, priemerne maxima 50r zvukara, DJ-a a pod su inde. Takze zalezi kto nazvucuje a nastavuje limity ostatnym.

Extremne dolezite je prisposobit volume pouzitemu aparatu, ak je agresia, skreslenie, je to o to horsie. (v tomto su niektori dost sedliaci, holt zvyk...)

Ja by som pouzival meranie a drzal sa nejakych hodnot, niekoho s priemernym sluchom a zvykmi poziadat o nazor co je hlasno - pripadne zhodnotit sam to by som ja dokazal, este nemam sluch KO. Na zaklade tychto hodnot by som si to pomeral a neprekracoval iste hodnoty. Samozrejme by som to prisposoboval hore napisanym premennym.

Konkretne ciselne hodnoty ti vsak ako odpoved nedam, nikdy som nemeral kolko mi je uz moc. Napr festival Metronome Praha 2019 mi prisiel na hlavych podiach unosny, ale uz to bolo na hrane... prve chvile trochu boleli a zvykal som si, po pol hodine OK ! Aj som si zatrsal trosku :-) Kazdopadne o nejakych 7-8% by som zvladol tichsie to pocut. Posledny koncert v JazzDocku v Prahe 2.2.2020 som sedel v 2 stole pred podiom a bol som spokojny s hlasitostou :-)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

2mato: Moc díky za obsáhlou odpověď a názor :-).

Tak jde o to, že já nikdy na koncertě nebo diskotéce nebyl, ani na vystoupení kde hraje živá kapela a to je pro mě hudba doslova droga - být bez hudby pár dní, začne mi pomalu hrabat. Ano vím, na to co pro mě hudba znamená je paradox, že jsem nikde nebyl, ale ono je to hlavně o tom, co se dnes hraje (považuje za hudbu), jak (hlasitě) se to hraje a je to i o penězích - si pamatuju, že když jsem byl ještě na střední (asi rok 2013), tak jsem viděl, že má v ČR a zrovna i v Brně koncert Hugh Laurie, ale lístek do první řady stál 2000Kč - ještě jsem říkal, mít ty prachy, tak normálně kašlu na školu a jdu tam.
Bohužel jsem se tam nedostal a to byl asi jeho poslední hudební počin, protože už roky marně čekám na třetí album..


Ono mi jde i to, co jsem vloni tady psal, že kdybych měl hrát já, tak bych to uzpůsobil podle sebe na danou míru co snesu, ale bohužel neznám číselnou hodnotu dB, takže těžko říct, rozhodně bych to ale neřval tak, abych si musel dávat tlumící špunty já nebo posluchači, to nikdy. Pokud by pak ale lidi odcházeli, tak nevim, to by byl jejich problém, pokud by si potřebovali odrovnat uši..

Jo, to je pravda, hodně záleží od žánru a místa hraní. Já dělám plno žánrů a třeba kdybych měl hrát Ambient, tak to si představuju nějaký sál se sezením, v případě ale takového EDM, House, Trance nebo Hardstyle je to už jasný, že tam by se asi trsalo.
Upřímně si ale nedovedu představit co a jak by bylo v případě takových žánrů jako je Trap, Dubstep (nikoli D&B, ten nesnáším), ChillOut, Orchestrální a Cinematic (filmová hudba).. U toho si nějak neumím zařadit vhodné místo..
2mato

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa 2mato »

Mam vinyl - Let them talk :-) ...
Nie je to tak neobvykle ako pises, na to kolko muziky ja pocuvam, som tiez skor komorny posluchac a nechodim na koncerty... hudbu pocuvam hlavne doma a pri cestovani, pokece s kamosmi atd... takze chapem.

Pri kombinacii zanrov je vhodne miesto, ktore kombinuje aj stanie + sedenie... V uzavretom priestore je to tazsie, vonku pomerne dostupne - deka :-) Zalezi aku by si mal kompoziciu a playlist, pokial by si chcel vyslovene napr chillout kde sa uz da jemne trsnut aspon kymacat sa s Cinematicom tak by si ich udrzal stat mozno pomocou projekcie... ked clovek pozera na dobru projekciu a hra aj non dance music chvilu to vydrzi... vhodne potom prestriedat s niecim kde sa trochu pokymacaju aj v ramci zanru.
2mato

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa 2mato »

neviem ci poznas:

https://www.hradbysamoty.org/

Jeden zo spoluzkladatelov je moj dobry kamarat...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

2mato: Aha pěkné, jsem si pak nebyl jistý jestli budeš vědět o kom píšu. Já mám jeho obě alba a je to suprová hudba i když to jsou vlastně předělávky starých skladeb.

Aha tak. Ty ale tak ono mi to stejně přijde divný, nevím jak jsi na tom ty, ale zatím jsem se nesetkal s nikým, pro koho by byla hudba aspoň podobně zásadní jako pro mě. A tím se nechci dělat nějak důležitý, jen to tak cítím.

Jak bych to řekl...kdybych měl mít někdy nějakou svoji akci, tak absolutně netuším jak by to mělo být, protože jsem nikdy na žádné nebyl, ale asi bych to udělal prostě tak jak mi to přijde rozumný.
Rozhodně bych ale nechtěl kombinovat žánry - třeba EDM a ChillOut na jedné akci.
Tak třeba Cinematic/Orchestral byl jen příklad, protože nevím jestli by na tohle někdo šel - ne že by to bylo neposlouchatelný, ale spíš asi neobvyklý.
Nevím jestli znáš moji tvorbu, už jsem pár singlů vydal - stačí když do webu "uloz.to" zadáš do vyhledávání moje příjmení "Kjoliev" a můžeš stahovat (je to moje legální tvorba).

Totižto v případě ChillOutu nevím jak by se do toho mohl někdo hýbat, ale kdoví. Potíž je, že tento žánr je mnohdy dost chybně užívaný i pro skladby naprosto jiných žánrů jako třeba Techno, House atp.
Co se týká Cinematic, tak i když jde o jeden žánr, tak skladby můžou a jsou mnohdy dost rozdílné - dvě jsem vydal v letošním PFku, tak můžeš porovnat.
A ohledně projekcí, tak to asi nemám šanci - chybí mi střihačský SW, díky čemuž nemám bohužel ani jeden vlastní videoklip.. Ale vím jak jsi to myslel.


Tak tohle neznám, koukám, že je tam víc interpretů, ale neznám ani jednoho.


No, už se tu trochu odbočilo od tématu špuntů a nerad bych se svými věcmi tady otravoval :-?.
2mato

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa 2mato »

Stahujem, popocuvam tvorbu... tazko ti poradit, musis si nejak predstavit ako a cim zaujmes posluchacov, netusim aky mas life performacne. Dj, alebo na nieco hras, nastroje a k tomu nejaky doprovod z PC, alebo nieco ine.

Dnes na videach najdes vsetko, tak si pozri life performance tvojich zanrov, isto najdes x sposobov ako sa inspirovat.
Ked si vypocujem veci, napisem.
2mato

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa 2mato »

Velmi prijemne pocuvanie... zacal som s 2020, ta presla cela usami bez zadrhelov, bavil ma aj zvuk...

s tymto si ma sokoval - ´´Bez cíle do neznáma (Krátká verze) [Bonus]´´ to som uplne neuchopil ani zanrovo :-)

K tymto veciam by si tu projekciu asi potreboval... idealne... mohla by to byt aj seria fotiek a obrazov iducich po sebe samo s navaznostou k deju hudby... urobis to lahsie a dostupne ak by si mal fotky... nejake dynamicke svetla k tomu... dalo by sa
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

2mato: Ahoj, promiň, že jsem neodepsal dřív, ale dneska dokončuji jednu skladbu, která ač je krátká, tak je na mě celkem náročná..

Co se týká mě, tak já na nic hrát neumím, bohužel. Vše dělám přes noťas buď s tím, že nakoupím různé materiály nebo upravím svoje vlastní nahrávky, ale své nahrávky uplatním tak v Ambientu. Či v tomto případě i letošní novoročence.

Jo, s tím bonusem v PF 2019 je to tak, že je to už profláklý z audiotestů kazet, které jsem tu uveřejňoval, tak jsem si řekl, že ji v tomto singlu vydám. Je to žánr EDM, no spíš Orchestrální EDM, to dělám v největší míře společně s Ambientem.

Co se týká projekce statických snímků, tak to by mi nějak nesedlo - když už elektro a něco vizuálního, tak asi různá hra světel či lasery, ale těžko říct.


Jinak protože toto už tady odbočuje, tak se klidně přesuň do mého vlákna, stejně je tam až moc ticho - nějak jsem nečekal, že se mi k letošní novoročence dostane nejmenšího množství recenzí a to celkově..
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=45&t=1688
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Zvrhlosť !!!!

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Foxy v čom tvoríš muziku ?Ja som kedysi použival na tvorbu elektroniky všeobecne Reason music.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"