Verejné telefónne automaty

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Verejné telefónne automaty

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Už roky rozmýšlam o tom, kedy a prečo zmizli verejné telefńne búdky !!!
Vie niekto ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verejné telefónne automaty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak já se nad tím taky občas pozastavuju a říkám si, že by nebylo špatný, kdyby aspoň na pár místech byly..

Hlavním důvodem je dostupnost a lacinost pevných linek než tomu bylo v polovině 90. let a dalším a to zásadnějším důvodem jsou mobily.. Dalším je jejich údržba a s tím spojené vybírání mincovníku.

Ovšem když ti vyplivne mobil, tak jsou dnes lidi takoví, že ti nikdo nic nepůjčí - což na jednu stranu chápu, ale já narážím spíš na nezájem a neochotu..
Bohužel pak byly i automaty dělané na jakési karty a když jsem i já z nich občas volal, tak jsem musel jak debil hledat jiný automat, který pobere i mince.

No je to škoda, že to všechno tak mizí :-|...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Verejné telefónne automaty

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mám podozrenie aj na to, že nechcú aby boli nejaké anonymné možnosti komunikovať.
Každý mobil už má číslo priradené k nejakému menu ... a automat by bol ako jeden z mála anonymný ...
Dokonca chcú časom zrušiť aj tie predplácané karty bez paušálov.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verejné telefónne automaty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Aha jo, to mě nějak nedošlo, ale to by se dalo vyřešit špehovací kamerou..

Tak to je už trochu moc ne? V US to pochopím, tam jsou mobily na "jedno" použití a zbytečně se tak plýtvá materiálem, ale tady, kde si koupíš jen SIMku a mobil máš vlastní mi to přijde na palici. Ale co chci že, když jsou vlastně ve vládě a únii všichni na palici :-D..

Kdyby byla možnost si koupit pár předplacených SIMek do zásoby, tak bych to udělal, ale to se tuším musí aktivovat, jinak ta SIMka pak nebude fungovat nebo se pletu?
Vím, že se pak musí ta SIMka udržovat při životě pravidelným dobíjením, ale s tou aktivací si teď nejsem jistý..

EDIT.: no a v případě 100% jistoty anonymity by bylo ideální si takovou SIMkartu dobíjet za hotové, protože kdo ví jak moc je propojená ta platební karta se vším..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Verejné telefónne automaty

Príspevok od používateľa janvys »

100% anonymita? Haha tu dneska nemáš už nikde :D
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verejné telefónne automaty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Tak to bylo s nadsázkou, ale stejně, když to koupíš a dobiješ pouze za hotové, tak se to nedá dohledat, pokud si někdo nebude chtít projíždět bezpečnostní záznamy z kamer v daném obchodě, ty se ale stejně ve smyčce promazávají asi po nějakém měsíci..

Sice mám 10let starý mobil, ale i ten by se dal dohledat, pokud z něj nevytáhnu baterku že.. No ale pro případnou jistotu se dá použít přece i mobil starší - mám na mysli ty s anténkou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"