Zaváděcí pásek pro audiokazety

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak chuapi aby sme o tom nehovorili dlho.Jo ak si dohodnutý už sa toho poslania Oníčku netýka ale ak predsa ak nebudeš požadovať kilometre tak poskytnem čo to.Ja dávam na cievky do 18 cm tak ca 1,2-1,5 m zavádzačky,na 26 ky potom ca 2,5 m.
Pásy žlté a biele sa používali podľa nepísaných pravidiel v profi ako predzvesť že ide o mono záznam a celostop,bežne potom zelené,modré,červené na stereo a prúžkáče bielo modré,bielo zelené a bielo čevené na stereo dvojstop.Aj v CS rozhlase sa to tak kedysi dodržiavalo.
U mňa čo som sa pohrabal a zčoho aktívne používam na zavádzanie,lepenie a strih je toto viz nižšie,no hm asi tu si stiahnite foto:www.uschovna.cz/zasilka/IJRAS7L9VKX8FX8K-RZM, aj dostatok zlepky a tiež aktívne el folie vypínacie,potom aj zavádzačku priehladnú,tá je dôležitá hlavne pri strojoch Revox/Studer a niektorých studio Fostex,Otari a Telefunken,bo majú vypínanie funkcii podporované presvetlovaním pásu v dráhe,nie ako pri napr.Akai,Teac,Pioneer aj Tesla a iných skratovaním kolíčkov vodivých proti zemi-tiež podstatné pri reverzných strojoch na konci pásu na auto prepnutie spätného chodu.
Tak toľko,ešte raz ak by niekomu chýbalo,zopár metrov môžem poskytnúť,inak v súčasnej dobe výroby takmer všetky nové kúpené pásy zavádzačky neobsahujú,zabudnite,príslušenstvo si musíte dokúpiť.
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Nedeľa, 30. Decembra 2018, 23:48, upravené celkom 1 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Děkuji za popsání významů barev zaváděček. Zase vím něco nového :-).

Fuha, tak to máš teda pěknou sbírku, celkem závidím :-). Hlavně vidět značku Emtec na kotoučových záležitostech je pro mě vzácný. Já mám jen jedny prázdné cívky této značky a to jsem čučel, že na něco takového můžu narazit.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 30. Decembra 2018, 23:44 daniel00421: Děkuji za popsání významů barev zaváděček. Zase vím něco nového :-).

Fuha, tak to máš teda pěknou sbírku, celkem závidím :-). Hlavně vidět značku Emtec na kotoučových záležitostech je pro mě vzácný. Já mám jen jedny prázdné cívky této značky a to jsem čučel, že na něco takového můžu narazit.
Niet zač,ako to tu ozaj máme s tým vkladaním obrázkov,bude nebude,nevieš niečo bližšie ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: No, prý už bylo psáno ihned po zjištění vyčerpání prostoru site adminovi, ale asi to z jeho strany nějakou dobu potrvá..

EDIT: jo a modrá zaváděčka se používala k čemu? U Emgeton LHD pásků šlo prý o značení vyšší třídy pásků.. Tu bledě modrou Emgeton zaváděčku bych teda osobně fakt bral, protože něco takovýho jsem ještě neviděl. Mám to jen na pár školních páscích a vypadá fakt pěkně..

A to mě přivádí k další otázce. Kolik vlastně existovalo barev zaváděcích pásků?
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 30. Decembra 2018, 23:52 daniel00421: No, prý už bylo psáno ihned po zjištění vyčerpání prostoru site adminovi, ale asi to z jeho strany nějakou dobu potrvá..

EDIT: jo a modrá zaváděčka se používala k čemu? U Emgeton LHD pásků šlo prý o značení vyšší třídy pásků.. Tu bledě modrou Emgeton zaváděčku bych teda osobně fakt bral, protože něco takovýho jsem ještě neviděl. Mám to jen na pár školních páscích a vypadá fakt pěkně..

A to mě přivádí k další otázce. Kolik vlastně existovalo barev zaváděcích pásků?
Veľa,niektorí výrobcovia samo používali aj svoje s logami,štart prúžkami a podobne,stretol som sa aj s čiernou alebo čistiacou na Basf kde zvonka je štandard zelená alebo červená a namiesto aktívnej vrstvy je čierna taká matná brusná očisťovacia vrstva.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Jo tak, takže zvolené barvy jako nehrály roli a jen se používal styl - tedy jednolité a ty proužkaté?

Jo, tak ty loga znám u Sony a znaky u Maxell cívek, kterých mám po pár kusech.. Ke značkovým cívkám jsem se moc nedostal kvůli cenám..

Jo tak to je čistící? Fuha, to bych nečekal, že se dozvím něco o pásce, kterou jsem objevil v bazaru před víc jak 13 lety :-).. Jsem právě koukal co je to zač, že je to z jedné strany barevné a z druhé sytě černé.. V té době jsem ani netušil o studiových páscích (to jsem teprv začal s kotouči - to bylo právě tehdy, co jsem objevil i tu obrovskou Supraphon krabici na 1000m pás), tak jsem myslel, že je to nahrávací pásek, ale po pár testech mi bylo jasný, že záznam na to neudělám, jen jsem netušil proč to tak je..
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"